Kırmızı Oda Süveyda Kimdir ?

Süveyda şimdi lisede okuyan genç bir kızdır. Ailesiyle ilgili geçmişten ise habersizdir. Bu arada Süveyda’nın babası Mustafa Narin’i köyden alıp tedavi ettirmek üzere bir psikiyatri kliniğine yerleştirir. 

Asuman ve Mustafa Narin’i görmeye gittiklerinde Süveyda onları görür. Süveyda olayların gerçek yüzünü araştırmaya başlamıştır ve gerçek annesinin kim olduğunu öğrenmesi artık an meselesidir. Süveyda, zihinsel engelli iki gencin hazin bir aşk hikayesinden dünyaya gelmiştir. Süveyda’nına nnesi Narin, bebeği dünyaya getirdiğinde ona bakabilecek kabiliyete sahip değildir. Narin’in babası da Süveyda’nın aile için bir leke olduğunu söylemekte ve evden uzaklaştırmanın bir çaresini aramaktadır. Hatta bir gece sepetle ormana bırakıp ölmesini bile beklemiş, ertesi gün hayatta olduğunu görünce tekrar ormandan almaya karar vermiştir.

Öte yandan Mustafa ve Asuman çiftinin bebeği olmadığı için ebeveynlik yapabilecekleri bir çocuk hasreti çekmektedirler ve bakım evi aracılığıyla Süveyda’yı evlat edinirler. Süveyda’nın travması bu kadarla sınırlı değildir. Zaman zaman sara epilepsi nöbeti de geçiren Süveyda henüz 5-6 yaşındayken tek başına evden uzaklaşır. Gecenin karanlığında yalnız kaldığı sokaklarda başına gelen olay ise Süveyda’nın hayatını boyunca peşini bırakmayacak bir felakettir. Evden uzak kaldığı bu bir günlük süre içerisinde istismara uğrayan Süveyda ertesi gün eve döner ancak olan bitenin farkında olamayacak kadar küçük olduğundan tüm bu yaşananlar onun küçücük zihninde büyük yıkımlara sebep olmuştur.

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.