Komiser Yardımcılığı Sınavı Tarihi Hakkında Açıklama

20.04.2021
Komiser Yardımcılığı Sınavı Tarihi Hakkında Açıklama

Komiser Yardımcılığı Sınavı Tarihi Belli Mi Oldu?

Yapılan son alımlardan sonra komiserlik sınavı yapılacağına dair henüz EGM’den bir açıklama gelmemiştir. 2021 yılında olacağı değerlendirilen sınav hakkında henüz net bir tarih belirlenmemişken daha önce 29.11.2015 tarihinde, 23.10.2016 tarihinde ve 22.04.2017 tarihinde sınavların yapılmış olması 2021 yılı sonlarına doğru sınavın yapılabileceğini göstermektedir. Çeşitli açık kaynaklarda (Facebook grupları- Forumlar vs.) paylaşılan bilgilere göre pandemi sürecinde Polis Memurlarına yoğun iş yükü düştüğünden dolayı personelin kursa alınıp sahadaki sayının aza indirilmesinin yanlış olacağı yönünde ve pandemi süreci bitiminde yeni alımlarla ilgili işlemlerin başlayacağı yöndedir.

KOMİSERLİK SINAVINDA ARANAN ŞARTLAR

1) En az dört yıllık lisans seviyesinde ki bir yüksek öğretim programından  veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından  kabul edilen  yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

2) Başvuru tarihi itibari ile meslekte fiilen 2 yılını doldurmuş olmak.

3) Sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibari ile kırk beş yaşından gün almamış olmak.

4) Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak.

5) Son iki yıl içerisinde kısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içinde uzun süreli durdurma cezası almamış olmak.

6) Haklarında meslekten veya memuriyetten  çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari  soruşturma yapılıyor olmamak, şartlarını haiz olması gerekmektedir.

You cannot copy content of this page