Kripto Para, Altcoin Alırken Nelere Dikkat edilmeli, Püf noktaları

27.04.2021
Kripto Para, Altcoin Alırken Nelere Dikkat edilmeli, Püf noktaları

Yüzlerce farklı coin ve token mevcut olduğundan, bitcoin , ether  ve litecoin gibi en büyük isimlerin ötesine bakmak çok önemlidir . Ayrıca, kripto para birimi dünyasının bu yönünün nasıl çalıştığını anlamak için blockchain teknolojisini keşfedin.
 

Para Yönetimi

Dijital para söz konusu olduğunda, birçok kişi bunun tamamen grafik okumak ve işlem yapmakla ilgili olduğunu düşünüyor. Bunlardan farklı olarak, en önemli olgulardan bir tanesi paramızı oluşacak risk faktörlerini analiz ederek farklı kripto paralara dağıtmaktır.
 

Duygularınızı Kontrol Halinde Tutun

Kripto para yatırımı yaparken duygularınızı ikinci plana bırakın. Akılcı, rasyonel kararlar vererek doğru hamle ile istediğiniz kazançlar sağlanabilir.
 

Düşük Bir Fiyatlandırma Var Diye Almayın

Düşük fiyatlı olan ve yatırım yapılabilecek altcoinler bulunmaktadır. Düşükten alıp yüksekten satma arzusuyla, sadece ucuz diye bu kripto paraya yatırım yapmak doğru değildir. Araştırmalar yapıp, piyasanın dikkatlice incelenmesi gerekir.
 

FOMO‘ dan Kaçının

FOMO kaybetme korkusu olarak bilinir. Bir kripto para yükselişin de veya düşüşünde ani kararlar verecek hamlelerden kaçınılmalıdır. Ayaklarınızı yere basan kararlar alınmalıdır.
 

Zararı Durdurma ve Kar Hedefi Belirlemek

Kripto para yatırımlarınızda, fiyatlarda oluşan geri çekilmelerden kaynaklanan kayıplarınızı sınırlandırmanıza ve kazananların da en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacağından, bir finansal yatırımda kullanabileceğiniz harika bir ipucudur. Bu özellikler, Icrypex Kripto Para borsasının kullanıcılarına sunduğu özelliklerden bir tanesidir.
 

Sağlam, İşlem Hacmi Yüksek olan Kripto Para

Kripto para alım satımının daha kolay olacağı bir kripto para tercih edilmelidir. Bilinirliliği ve fiyatlamaları daha öngörülebilir olan kripto paralara yönelmeliyiz. Icrypex Kripto Para Borsası kullanıcılarına kesintisiz şekilde alış ve satış işlemleri yapabilme imkanı sunmaktadır

Altcoin yatırımlarından kazanmak isteyenlerin veya zarar etmek istemeyenlerin kesinlikle bilmesi gereken bazı bilgiler vardır.

Öncelikle altcoin, Bitcoin dışındaki tüm kripto paralara verilen genel bir isimdir. Bitcoin’in başarısının ardından piyasaya sürülmüş olan alternatif kripto paralardır.

Yatırım yapacağınız altcoinler için öncesinde ciddi bir araştırma yapmanız gerekir. Araştırmalarınızda güvendiğiniz kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte yatırım yapmak istediğiniz altcoinin White Paper’ı var mı, varsa kesinlikle incelemeniz gerekmektedir. White Paper’ın amacı; ilgili coin hakkında hizmeti, teknolojisi veya metodolojisi hakkında daha fazla bilgi vermektir.

Orijinal mi, çalıntı mı dikkat edilmesi gerekir.

“Altcoin ekibinde kimler var, daha önceden tecrübeye sahipler mi?” gibi sorularla araştırmanıza devam edebilirsiniz.

“Altcoin miktarı nedir, önceden belirli miktarda üretilmiş mi yoksa madencilik ile mi üretilecek?” soruları araştırmanıza yardımcı olacak soruların başında gelmektedir.

Yatırıma başlamaya karar verdiyseniz başlangıç fiyatı nedir? Maksimum ulaşabileceği bir fiyat öngörüsü var mıdır? Ve hangi borsalarda işlem görmektedir?

Altcoinin planlanmış bir coin burn (coin yakma) takvimi var mı? Coin burn, belirli sayıda coinin kullanılmaz hâle getirilmesiyle var olan coin sayısının azaltılması ve böylece mevcutların fiyatını artırmaya yönelik bir olaydır.

Geliştirici ekibi tarafından yenilikleri sık sık paylaşılıyor mu? Şeffaf bir şekilde her şey duyuruluyor mu? Olumsuz gelişmeler bile olsa onu giderecek çalışmayı yapıyorlar mı? Dikkat edilmesi gerekenler arasında.

Yapmış olduğunuz yatırımda ilgili altcoinin BTC olarak değerini temel alın. Altcoinin dolar karşısında değeri sizi yanıltabilir. Kazanç sağladığınızın göstergesi ilgili altcoinin BTC olarak fiyatının artmasıdır yani satışını gerçekleştirdiğinizde elinize geçecek BTC miktarı sizin kazancınızı gösterir. BTC dolar olarak arttığında ve elinizdeki altcoin BTC olarak arttığında çifte kazanç elde etmiş olursunuz.

Altcoinler zaman zaman BTC olarak değerini kaybetmektedirler. Hemen paniğe kapılarak satış yaparsanız zarar edersiniz. Unutmayın ki yatırım yaptığınız ve güvendiğiniz altcoininizi satana kadar zarar etmemişsinizdir. Eğer ki fiyatı çok düşüş gerçekleştirirse sizin için tekrardan alım fırsatı elinize geçmiş olur.

Yapmış olduğunuz araştırma ve yatırımınızı desteklemek için kripto paralar hakkındaki haberleri güncel bir şekilde takip etmeniz gerekir. Unutmayın ki kripto para piyasası 7 gün 24 saat aktiftir.

Kripto para piyasasının hareketli olmasından dolayı düşüşlerde ya da çıkışlarda panik hareketlerden uzak durmanız gerekmektedir. Öncelik olarak büyük hareketlerin sebebini araştırdıktan sonra işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız yatırım için riskleri göz önünde bulundurarak işlemlerinizin hacmini belirlemenizi tavsiye ederiz.

Paranızı Yönetin

Plan Yapın

Duygularınızı Kontrol Altında Tutun

ICO Yatırımına Dikkat Edin

Oynaklığa Hazır Olun

Bir Gözünüz Hep Bitcoin’de olsun

YASAL UYARI: Bu sitede yer alan paylaşımlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Geçmiş performans, gelecek performansı garanti etmez. Borsa ticareti risklidir ve herkese uygun değildir. Yatırım tavsiyesi vermiyoruz. Sadece temel bilgileri paylaşıyoruz.

You cannot copy content of this page