Kripto Para Nedir ? Al Sat Nasıl Para Kazanılır ?

12.04.2021
Kripto Para Nedir ? Al Sat Nasıl Para Kazanılır ?

Son yıllarda Kripto para deyince Türkiye’de yaşayan bir çok vatandaşın aklına BTC yani Bitcon  gelmektedir, uzun yıllar önce bitcoin parasının tüm Dünyayı sardığı gibi Türkiye’yi de derinden etkilemesidir. Sanal para olarak da tanımlayabileceğimiz kripto para bir nevi döviz al sat işlemi ile aynı şeyi yapıp para kazanmaya yarayabilir.

https://netbilge.com/kripto-parada-en-guvenilir-platform-hangisi/

Her ne kadar kripto para deyince akla Bitcoin gelse de bitcoin sadece coinlerden bir tanesidir, Coin madeni para demektir. Bu yazıyı okuyorsanız son zamanlarda Altcoin terimini de duymuşsunuzdur, altcoin bir para birimi değildir, altcoin terimi bitcoin e alternatif olarak çıkan diğer para birimlerine verilen isimdir. Kripto para alım satımını yapabileceğiniz çeşitli borsa araçları olduğu gibi yüzlerce kripto para birimi vardır. Örnek verecek olursak şuan bitcoin kadar meşhur olan bazı kripto paralar şunlardır, BNP, ETH(Ethereum) ve LINK (ChainLink) gibi kripto paralardır. Bunlardan al sat yaparken para kazanmak için dikkatli olmak lazım ve analiz yapmak gerekir.

Kısa vadede kar yapmak için bu işe girip zarar eden bir çok insan olduğu gibi bu kripto para al sat işinden para kazanan da bir çok insan vardır. Genel olarak piyasa da bu işlemi yapabileceğiniz finans araşlarında 200 tanden fazla koin sunulur, varsayılan olarak USD cinsinden koinin fiyatı gösterilir ve işlem hacmine göre alım satım yapılır. Alınacak paranın geçmişi, grafik analizi ve işlem hacmi incelenmelidir.

Unutmayın kolay para kazanmak her zaman risklidir. Dünya da ve ülkemizde dolandırıcılığı meslek haline getirmiş insanların en büyük kozu kolay para vadetmektir. Bu yüzden kripto para da çok kazanç var diye düşünüp balıklama atlamamak şöyle dursun, size para kazandıracağını vadeden insanlara da dikkat edin.

Kripto Para Al Sat Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ?

Herhangi bir kripto borsası kullanmak yerine iyice araştırıp güvenli olan bir kripto para borsasından hesap açtıktan sonra burada bulunan coinlerin analizlerini yapıp, işinize gelen miktarda, seçtiğiniz bir veya daha fazla coini alıp yükselmesini bekleyebilir, yükseldiği zaman satarak kârınızı cebinize indirebilir, bu şekilde al sat yaparak para kazanabilirsiniz, tabi ki kaybetme riskini de unutmayalım. Her kazanmanın bir kaybetmesi de olabilir, her kaybediş ise bir başlangıç olabilir.

Eğer para kazanmak için kripto para almaya niyetlendiyseniz, sizlere tavsiyemiz eğer bu işe başlayacaksanız küçük mitarlar ile başayıp işleyişi öğrenin, kaybettiğinizde batmayacağınız gözden çıkardığınız bir miktar olursa üzülmezsiniz, kazanmaya başlar iseniz sevinirsiniz. Kazanmayı öğrendikten sonra büyük oynayarak büyük kazanabilirsiniz.

Al sat yaparken coinlerin paritesine dikkat etmelisiniz, Parite, bir ülkenin parası esas alınarak diğer iki ülke parasının bu esas alınan ülke parası karşısındaki değerdir. Alım satımı USD olarak yapmak en mantıklı olanıdır. Fakat ülkemizdeki kredi kartları biraz canınızı sıkabilir, bu yüzden TL üzerinden alım satım yapabileceğiniz coinlere yönelmeniz normaldir, fakat bu coinlerde makas aralığı biraz fazla bunu da unutmamak gerekir.

Kripto Para Piyasası İçin Yatırım Yapmak Güvenli mi?

Bir çok insanın aklını kurcalayan bu soruyu sorduğunuzda bazı insanlar “ ben yatırıma dokunacağım, görmediğim şeye para yatırmam, bu iş çiftlik ban gibi” derler, unutmamak gerekir ki Kripto paraların dijital olması ile muhattap bulma sıkıntısı çekilebileceği düşüncesini de herkes söylemektedir. Doğal olarak kripto parada risk her zaman var. Bu işlemden zararsız faydalanmak için piyasadaki hareketleri yakından takip etmek ve paraların her birini iyi tanımak gerekir. Yatırımı yapmadan önce yapılan iyi bir araştırma bu riskleri azaltır. Güvenilir olan web sitelerinden bu işlemleri yapmak riskinizi azaltacaktır.

You cannot copy content of this page