Kripto Para Piyasasında Kazanmanın Yolları

07.08.2021
Kripto Para Piyasasında Kazanmanın Yolları

Kripto Para Piyasasında Kazanmanın YollarıAlım yapılacak olan coin iyi belirlenmelidir ve herkesin söylediği coine balıklama atlanmamalıdır, grafik okumayı bilmiyor olabilirsiniz, takip ettiğiniz bir çok güvenilir trader coinlerin grafiklerini paylaşır, destek ve direnç bölgelerini söyler, iş bu noktada başlar.1- Düşen bıçak tutulmaz, düşüş bittiğinde ve alacağınız coin yükselmeye başladığında almalısınız.

2- Paranızın tamamını coine yatırmamalısınız, maksimum %75 ile alım yapıp,%25 lik nakitinizi çok terse düşme ihtimalinize binaen hazırda bekletmelisiniz.

3- StopLoss kullanmalısınız.

4- Kâra geçince parça parça direnç noktalarından satış yapmalısınız, örneğin 100 adet coin elinizde var ise, direnç noktalarından 25 er adet satabilirsiniz.Unutmamak gereklidir ki panik ve aceleyle yatırıma yön vermek yapılan en sık hatalar arasındadır. Yatırım vadesi kısaldıkça kazançta tutarlılık oranı azalabilir. Özellikle kripto para piyasasında çok miktarda güçlü yatırımcıyla aynı anda ve çok defa işleme girilir. Böylelikle volatilitesi yüksek olan piyasada ani kararlar almak gerekecektir. Bu da hata payını artırabilir.


Yatırımın beklendiği gibi gitmemesine sebep olan bir başka kavram ise yatırımcı psikolojisinde sıklıkla görülen geçmişten referans alma ve kayıptan kaçınma duygusudur. Sadece geçmiş fiyat hareketlerini ya da geçmişte yaşadığı kazanç / kayıpları referans alarak yatırımını yönlendiren yatırımcıların hata yapma payının yüksek olduğu görülüyor. Bu sebeple, sadece geçmişte yaşanan durumdan çıkarım yapmamak gerekir.

Pozisyon açtıktan sonra yapılan bir başka hata ise zarar kapatmamak ya da kar alamamak. Açılan her pozisyon kara dönüşmeyecektir. Bu sebeple, yatırımcı ne kadar zararı üstlenebileceğini gözden geçirmeli, pozisyonunu bu duruma göre açmalıdır. Zararı kabullenmeme neticesinde yatırımcı, olması gerektiğinden daha fazla süre pozisyonu tutmuş olur. Trendle inatlaşmak ve tam zıttı yönde hareket etmek yatırımcı zararını katlayacaktır.You cannot copy content of this page