Kripto Para Stop-Limit İşlevi Nasıl Kullanılır? Stop-loss (Koşullu Emir)

07.05.2021
Kripto Para Stop-Limit İşlevi Nasıl Kullanılır? Stop-loss (Koşullu Emir)

Stop-limit emri, verilen stop fiyatına ulaşıldığında, belirtilen (ya da büyük olasılıkla daha iyi) fiyatta gerçekleşecektir. Stop fiyatına ulaşıldığında; stop-limit emri, limit fiyatından ya da daha iyi bir fiyattan almak ve satmak için limit emri olur.

SL (stop-limit) işlevinin açıklaması:

Stop fiyatı: Mevcut varlık fiyatı, verilen stop fiyatına ulaştığında; stop-limit emri, varlığı limit fiyatından ya da daha iyi bir fiyattan almak ve satmak için gerçekleşir.

Limit fiyatı: Stop-limit emrinin gerçekleştiği seçilen (ya da büyük olasılıkla daha iyi) fiyat.

Miktar: Stop-limit emrinde alınacak ya da satılacak varlıkların miktarı.

Örnek:

BNB’nin son al-sat fiyatı 18.4 USDT ve direnç yaklaşık 18.30 USDT olsun. Fiyatın direnç noktasına ulaştıktan sonra yükseleceğini düşünüyorsanız, 18.32 USDT fiyatına otomatik olarak daha fazla BNB almak için bir Stop-Limit emri verebilirsiniz. Bu şekilde, fiyatın hedef fiyatınıza ulaşmasını bekleyerek sürekli piyasa hareketlerini izlemek zorunda kalmazsınız.

İlk adım: “Stop-Limit” emrini seçin, ardından stop fiyatını 18.30 USDT ve limit fiyatını 18.32 USDT olarak belirleyin. Daha sonra, emri vermek için “Onayla” düğmesini tıklayın.

Var Olan Emirleri Sorgulama: Emirler verildiğinde, var olan ‘stop-limit’ emirleri, “açık emirler” altında bulunabilir ve incelenebilir.

Emirler gerçekleştiğinde ya da başarısız olduğunda, stop-limit emir geçmişiniz “24 Saatlik Emir Geçmişim” altında bulunabilir.

Bu durumda, varsayımınızın yanlış çıkması ve fiyatın düşmeye başlaması ihtimaline karşı kayıplarınızı hafifletmek için stop-limit emri vermeyi düşünebilirsiniz. Bunu yapmak için, Binance hesabınıza giriş yapın ve BNB/BTC piyasasına gidin. Daha sonra Stop-Limit sekmesine tıklayın ve stop ve limit fiyatını satılacak BNB miktarıyla birlikte belirleyin.

0.0012700 BTC’nin güvenilir bir destek seviyesi olduğuna inanıyorsanız, stop-limit emrini bu fiyatın hemen altında bir nokta olarak (seviyenin korunamaması durumuna karşı) belirleyebilirsiniz. Bu örnekte, 5 BNB için stop-limit emrini stop fiyatı olarak 0.0012490 BTC ve limit fiyatı olarak 0.0012440 BTC olarak belirleyeceğiz.

You cannot copy content of this page