Kripto Para Stop-Limit İşlevi Nasıl Kullanılır? Stop-loss (Koşullu Emir)

07.05.2021
Kripto Para Stop-Limit İşlevi Nasıl Kullanılır? Stop-loss (Koşullu Emir)

Stop-limit emri, verilen stop fiyatına ulaşıldığında, belirtilen (ya da büyük olasılıkla daha iyi) fiyatta gerçekleşecektir. Stop fiyatına ulaşıldığında; stop-limit emri, limit fiyatından ya da daha iyi bir fiyattan almak ve satmak için limit emri olur.

SL (stop-limit) işlevinin açıklaması:

Stop fiyatı: Mevcut varlık fiyatı, verilen stop fiyatına ulaştığında; stop-limit emri, varlığı limit fiyatından ya da daha iyi bir fiyattan almak ve satmak için gerçekleşir.

Limit fiyatı: Stop-limit emrinin gerçekleştiği seçilen (ya da büyük olasılıkla daha iyi) fiyat.

Miktar: Stop-limit emrinde alınacak ya da satılacak varlıkların miktarı.

Örnek:

BNB’nin son al-sat fiyatı 18.4 USDT ve direnç yaklaşık 18.30 USDT olsun. Fiyatın direnç noktasına ulaştıktan sonra yükseleceğini düşünüyorsanız, 18.32 USDT fiyatına otomatik olarak daha fazla BNB almak için bir Stop-Limit emri verebilirsiniz. Bu şekilde, fiyatın hedef fiyatınıza ulaşmasını bekleyerek sürekli piyasa hareketlerini izlemek zorunda kalmazsınız.

İlk adım: “Stop-Limit” emrini seçin, ardından stop fiyatını 18.30 USDT ve limit fiyatını 18.32 USDT olarak belirleyin. Daha sonra, emri vermek için “Onayla” düğmesini tıklayın.

Var Olan Emirleri Sorgulama: Emirler verildiğinde, var olan ‘stop-limit’ emirleri, “açık emirler” altında bulunabilir ve incelenebilir.

Emirler gerçekleştiğinde ya da başarısız olduğunda, stop-limit emir geçmişiniz “24 Saatlik Emir Geçmişim” altında bulunabilir.

Bu durumda, varsayımınızın yanlış çıkması ve fiyatın düşmeye başlaması ihtimaline karşı kayıplarınızı hafifletmek için stop-limit emri vermeyi düşünebilirsiniz. Bunu yapmak için, Binance hesabınıza giriş yapın ve BNB/BTC piyasasına gidin. Daha sonra Stop-Limit sekmesine tıklayın ve stop ve limit fiyatını satılacak BNB miktarıyla birlikte belirleyin.

0.0012700 BTC’nin güvenilir bir destek seviyesi olduğuna inanıyorsanız, stop-limit emrini bu fiyatın hemen altında bir nokta olarak (seviyenin korunamaması durumuna karşı) belirleyebilirsiniz. Bu örnekte, 5 BNB için stop-limit emrini stop fiyatı olarak 0.0012490 BTC ve limit fiyatı olarak 0.0012440 BTC olarak belirleyeceğiz.

YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page