Kripto Para Yatırım Stratejileri

29.04.2021
Kripto Para Yatırım Stratejileri

Kısa Vadeli Al Sat Yaparak Yatırım Yapmak
Bu şekilde kripto para yatırımı yapan yatırımcılar yatırımdan ziyade kripto para borsasında yaşanan dalgalanmaları fırsata çevirmeye çalışmaktadırlar. Teknik analizde kullanılan göstergelerin süresini daha kısa tutarak al – sat işlemi yapmaktadırlar. Kripto para borsaları 7/24 işlem yapılabilen bir borsa çeşidi olduğu için ve dalgalanmalar oldukça yüksek olduğu için bu şekilde yatırım yapan yatırımcıların çok fazla mesai harcaması gerekmektedir.

Piyasanın Gidişine Şekil Veren Manipülasyoncular
Bu tip yatırım yapan kişiler ellerinde bulunan yüklü miktarda sermaye ile piyasanın gidişini anlık olarak değiştirebilir ve insanları alım – satım konusunda yönlendirebilir. Yatırımcı yüklü miktarda alım yaptıktan sonra yükselen fiyata diğer yatırımcıların yatırım yapmasıyla kendi ürünlerini satarak fiyatın çakılmasına sebep olabilmektedir. Düşük işlem hacmi olan kripto paralarda görünen bu olaydan kaçınmak için sadece kendisini kanıtlamış güvenilir kripto paralara yatırım yapmanızı öneririz. Icrypex kripto para borsası olarak bünyemizde sadece güvenilir kripto paraları bulundurmaktayız.

Uzun Vadeli Yatırım Olarak Görme
Kendisini kanıtlamış ve geçmiş yıllara göre oldukça fazla değer kazanmış bir kripto paraya yatırım yapıp bu yatırımı unutarak yıllar sonrasına bırakma yöntemidir. Bu tarz yatırımla alakalı şunu söylemekte fayda var. 2010 yılında bir BTC 0,06 dolar iken şuan günümüzde bir BTC 16 bin dolar bandını zorlamaktadır.

Sepet Yapmak
Piyasanın güvenini kazanmış daima kazandıran kripto paralara yatırımı bölerek bir sepet yapmak ve herhangi bir kripto paranın zarar etmesi durumunda, diğer kripto paraların karı ile zararı kapatma şeklinde yapılan yatırımlara sepet yapma denir. Sepet yaparak yatırım yapan yatırımcının karı daha düşük olacaktır fakat herhangi bir zarar durumunda zararını da minimuma indirebilecektir.

Teknik Analiz Yaparak Al Sat Yapmak
Teknik analiz grafikler üzerinde analizler yaparak bu analizler sonucunda gelecekte ne olabileceğini tahmin ederek yatırımlara şekil vermedir. Bu analizlere göre fiyat dip noktasını belirleyip dip noktasından kripto para alarak zirve noktasını belirleyip zirve noktasına geldiğinde de satarak karınızı maksimum seviyede tutabilirsiniz. Teknik analizler yapılırken kullanılan birçok indicator bulunmaktadır ve bunlar içerisinde en çok kullanılanlar bolinger bandı, RSI ve MACD’dir. Bu göstergeleri kullanarak destek direnç seviyelerinizi belirleyebilir ve sağlıklı bir al – sat işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Teknik analiz öğrenmek, yeni başlayan bir yatırımcı için fazla detaylı ve karmaşık gelebilmektedir. Kripto para borsamızda görev alan Kripto Para Yatırım Uzmanları ile kendilerinin yapmış olduğu analizleri değerlendirebilir; araştırma ekibimizin günlük olarak yayınladığı Günlük Kripto Para Analizleri ile kripto para borsamızda bulunan kripto paraların destek direnç seviyelerine göz atabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu sitede yer alan paylaşımlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Geçmiş performans, gelecek performansı garanti etmez. Borsa ticareti risklidir ve herkese uygun değildir. Yatırım tavsiyesi vermiyoruz. Sadece temel bilgileri paylaşıyoruz.

You cannot copy content of this page