LGS yüzdelik dilimleri, Lise taban puanları 2022: MEB LGS taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları 2022 listesi belli oldu mu?

30.06.2022
LGS yüzdelik dilimleri, Lise taban puanları 2022: MEB LGS taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları 2022 listesi belli oldu mu?

Lise taban puanları 2022: MEB LGS taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları 2022 listesi belli oldu mu?

LGS kapsamındaki merkezi sınavla öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri e-Okul sistemi üzerinden açıklandı.

MEB TIKLA SORGULA

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri e-Okul sistemi üzerinden açıklandı.

Bakanlık, öğrencilere rehberlik etmesi amacıyla 2022 yılı ortaöğretim kurumları kontenjan tabloları ile illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayılarını e-Okul üzerinden erişime açtı.

e-Okul üzerinden kontenjan tabloları ile 2021’de bu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler görülebilecek.

Öğrenciler, bu yıl sınavdaki kendi yüzdelik dilimlerini, okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırabilecek.

Ayrıca yerel yerleştirme kapsamında sınavsız öğrenci alan okulların kayıt bölgelerine göre tercih tablolarına da e-Okul üzerinden ulaşılabilecek.

You cannot copy content of this page