Mansur Ark Kimdir?

12.05.2021
Mansur Ark Kimdir?

Mansur Ark Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri, Albümleri

Şarkıcı, söz yazarı, besteci, dizi ve sinema oyuncusu olan Ark, kendine özgü müzik tarzı ile 90’lı yıllara damga vuran sanatçılardan biri oldu. Sanatçı, özellikle Maalesef ve Sana Demedim mi adlı şarkılarıyla çok ses getirdi.

Mansur Ark Nereli?

Baba tarafından kökleri, Libya’nın Trablusgarp bölgesine dayanır. Anne tarafından ise Mersinli olan Ark’ın üniversite dâhil tüm eğitim hayatı Mersin’de geçti. Mersin Dumlupınar Lisesi mezunu olan ünlü müzisyen, ardından Çukurova Üniversitesi Mersin Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü’nde okudu ama burayı bitirmedi.

Daha sonra askerlik için İzmir’e gitti, askerliğin ardından ise Almanya’nın Frankfurt kentine yerleşti. Burada yaptığı müzik çalışmaları neticesinde yeniden Türkiye’de döndü ve ilk albümü olan Mansur Ark’ı 1997’de müzik severlerin beğenisine sundu.

Mansur Ark Kimdir Kaç Yaşında?

26 Kasım 1965 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. Yay burcu olan başarılı isim, 2021 yılı itibariyle 56 yaşındadır. Yarım asrı geçen hayatına birçok albüm, dizi ve sinema sığdırdı.

Mansur Ark Albümleri

İlk albümü ‘Mansur Ark’ ile adını duyurdu. Bu albümdeki Maalesef ve Sana Demedim mi adlı şarkıları halen gençlerin dilindedir. Bu iki şarkıyla birlikte Doyamıyorum parçasına da klip çekti. Mansur Ark albümündeki parçalar şu isimlerden oluşuyor: Maalesef, Rastlamak Zor, Doyamıyorum, Sonsuz Aşk, Bir Sen Bir De Ben, Asla Geri Dönmek Yok, Sana Demedim Mi, Sana Doğru, Çekingen, Sana Gıcık Oldum

Ardından 1999’da Öğrendim isimli albümüyle yeniden döndü. Bu albümde ise Hain şarkısının klipiyle ekranlarda göründü. Fakat bu albüm, ilki kadar ses getirmedi. 2002’de Fark, 2004’te Gazla Gitsin albümlerini çıkardı. Bu yıl, Silinmez adlı parçasına klip çekildi.  2009’da Sen de Bizdensin, 2012’de Bu Defa adlı albümlerini çıkardı. Bu Defa albümünde Senin Kokun Ayrı’ya klip çekmek için yine kamera karşısına çıktı. Mansur Ark, 2014’te Lassa reklamında da oynadı.

Mansur Ark Oynadığı Diziler

Sanatçının kariyerinde birçok dizi ve sinema yapımları da yer tutuyor. İlk defa 1998’de, Kanal D’de yayımlanan, Cem Davran ve Hande Ataizi’nin başrolü paylaştığı Ruhsar dizisinde rol üstlendi. Ark, bu dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. Daha sonra ilk defa başrolde bulunduğu İç Güveyi Billy’de Billy’yi canlandırdı. Ardından Bayanlar Baylar’da Zambo karakterine hayat verdi.

Sanatçı, Sultan Makamı’nda konuk oyuncu olarak bulunurken İşler Güçler ve Acans adlı dizilere Mansur Ark karakteriyle dâhil oldu. 6 Eylül 2012 günü gösterilen İşler Güçler isimli dizinin 11. bölümünde oynadı.

Yıllarına göre Mansur Ark’ın oynadığı diziler:

1998 – Ruhsar

1999 – İç Güveyi Billy

2002 – Bayanlar Baylar

2003 – Sultan Makamı

2012 – İşler Güçler

2021 – Acans

Mansur Ark Oynadığı Filmler

Ark, 2016’ya kadar üç sinema filminde rol aldı. İlk sinema deneyimi Mahpeyker Kösem Sultan ile oldu. Burada Kızlar Ağası Mustafa Ağa rolünü canlandırdı. Daha sonra Ragga Oktay’ın yazıp yönettiği ve oynadığı Mc Dandik’in kadrosuna dâhil oldu. Burada Jamaikalı Hâkim rolüyle ekranlarda göründü. Mansur Ark, Baba Mirası filminde ise Doktor Cesur’u oynadı.

Yıllarına göre Mansur Ark’ın oynadığı filmler:

2010 – Mahpeyker Kösem Sultan

2013 – Mc Dandik

2016 – Baba Mirası

Mansur Ark Özel Hayatı

Mansur Ark’ın kendisinden büyük iki ağabeyi ve ablası vardır. Sanatçı, sosyal medya hesabını da aktif şekilde kullanıyor. @mansurark olan Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 20 bin 100 kişi takip ediyor. Ayrıca sanatçının fanlarının, onun adına açtığı birçok hesap da bulunuyor.