Masumiyet Oyuncuları, Konusu ve Yeni Katılan Oyuncular

29.04.2021
Masumiyet Oyuncuları, Konusu ve Yeni Katılan Oyuncular
Masumiyet Oyuncuları, Konusu ve Yeni Katılan Oyuncular

Fox TV’nin bu sezon ortasında başlayan Masumiyet dizisi, sezonun en tecrübeli oyuncularını bünyesinde barındırıyor. Hülya Avşar ve Mehmet Aslantuğ gibi ağır topların renk kattığı dizi, hem dram hem de psikolojik öğeleri barındıran bir yapım olmayı başardı.

2020 yılının yaz sezonunun başından bu yana Çarşamba günlerinde birçok denemelerde bulunan Fox TV, bu günü bu sefer doldurmaya çok uzak değil. Yaz aylarından beri Sen Çal Kapımı, Zümrüdüanka, Yaparsın Aşkımı ve farklı Sinema yapımlarıyla geçiren kanal, aradığını bulamamıştı.

İlk bölüm reytinglerinde kendine hemen hemen ilk 10 içerisinde yer bulan Masumiyet’in devamlılığı, gelecek haftalarda daha net ortaya çıkacaktır.

Masumiyet Dizisi Konusu

Evli ve iki çocuk annesi Bahar’ın (Deniz Çakır) yaşamı, 19 yaşındaki kızı Ela’nın (İlayda Alişan) kendinden 16 yaş büyük, 35 yaşındaki bir adama aşık olmasıyla değişir. Ela’nın aşık olduğu adam patronları olan İlker Ilgaz’dır (Serkay Türüncü). Bahar ise kızını bu yanlış ilişkiden vazgeçirmeye çalışır fakat başaramaz. Ela’nın 19. yaş gününde hem kendisinin hem ailesinin hem İlker’in hem de onun ailesinin hayatını değiştirir.

Ela, darp olmuş ve ağır yaralı bir şekilde hastanenin yoğun bakımına alınır. Buna sebep olan kişinin İlker Ilgaz olduğuna dair kamuoyunda bir algı oluşur. Daha sonra İlker Ilgaz, cezaevine girer. Üstelik bu, düğününün gerçekleştiği gün olur. Fakat yine de İrem ile (Deniz Işın) kısa süre sonra evlenir. Üstü kapatılmış gerçekler ve görmezden gelinen yalanlar yavaş yavaş ortaya çıkarken, Bahar ve Hale (Hülya Avşar) çocukları için karşı karşıya gelir. Birçok anne gibi, ‘Benim oğlum yapmaz’ diye düşünen Hale, İlker’in kamuoyunda bozulan imajını kurtarmak için harekete geçer ve İrem’le, İlker’in cezaevinde evlenmelerine ön ayak olur.

Kızının gizlice evlenmesiyle hayal kırıklığına uğrayan ve deliye dönen Harun (Mehmet Aslantuğ) ise tarafını seçmiştir. İrem, babası Harun’un tüm uğraşlarına rağmen, tamamen kayınvalidesi Hale’nin kontrolüne girer. Bahar, kızının yoğun bakımdan çıkmasını bekler. Bu esnada, Ilgaz’ların gücüyle de mücadele etmek durumunda kalır. Ela’nın kendine gelmesiyle dava süreci başlar. Bu süreçte İlker’in savunma stratejisi de ciddi derecede acımasızdır.

Bu arada kocası Harun da (Tolga Güleç), Bahar’ı Banu (Asena Tuğal) ile aldatmaktadır. Bundan sonra ki süreçte Bahar’ı ve kızını başta olmak üzere tüm aileyi gergin ve sorunlu günler beklemektedir.

Masumiyet Dizisi Kadrosu

Dizide birbirinden ağır toplar, başrolü paylaşıyor. En son 2016 yılında Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde rol alan Hülya Avşar, 5 yıl sonra bu iddialı yapımla dizi sektörüne dönüş yaptı. 80’li yılların efsane dizilerinden İz Peşinde ile adını duyuran Mehmet Aslantuğ da diziye renk katan isimlerden. Aslantuğ da en son 2019 senesinde Kardeş Çocukları dizisiyle izleyicinin karşısına geçmişti.

2004 yılında yine Hülya Avşar’ın başrolünde olduğu Kadın İsterse dizisiyle ilk defa kamera karşısına geçen Deniz Çakır da bir başka başrol oyuncusu olarak dikkat çekiyor. Çakır’a eşi rolünde Tolga Güleç eşlik ediyor.

Dizinin genç başrol oyuncuları ise İlayda Alişan, Serak Tütüncü ve Deniz Işın gibi isimlerden oluşuyor. Yine Selen Uçer, Asena Tuğal, Ertuğrul Postoğlu, Alayça Gidişoğlu, Kimay Gökçe Aytaç, Gizem Ergün, Asena Keskinci, Ozan Kaya Oktu, Sevgi Temel ve Rüçhan Çalışkur gibi önemli isimler, dizide roller üstleniyor.

Filmin yapımcılığını Gold Film, öykü yazarlığını ve senaristliğini Sırma Yanık, yönetmenliğini de Ömür Atay üstleniyor.

Masumiyet Dizisi Yeni Oyuncular

Dizinin 2. Bölümünde rol alan konuk oyuncular oldu. Bu bölümde Doğa Yaltırık ve Barış Çakmak konuk oyuncu olarak yapımda yer aldı.

You cannot copy content of this page