Mehmet Akif Alakurt Kimdir?

14.05.2021
Mehmet Akif Alakurt Kimdir?

 Mehmet Akif Alakurt Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Eski model, manken ve dizi oyuncusu olan Alakurt, bir dönem dizilerin aranılan oyuncuları arasında yer alıyordu. Ancak Alakurt, son dönemlerde televizyon dünyasından uzak duruyor. 2016 yılında basında çıkan haberlere göre ünlü isim, oyunculuğu bırakıp Brezilya’da aldığı çiftliğe yerleşti. Oyuncu o dönem basın mensuplarından iş, dizi, film ve proje türü sorular sorulmamasını talep ederek bu sektöre uzak durduğunu, oyunculuk mesleğini bıraktığını, oynadığı karakterlerin mesleğiyle birlikte TV ekranlarında kaldığını ifade etmişti. Ünlü isim, son senelerde daha çok sansasyonel açıklamalarıyla gündeme geliyor.

Mehmet Akif Alakurt Nereli?

İstanbul’da doğan oyuncunun memleketi aslen Ordu Fatsa’dır. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da bitirdi. 1998 yılında, Neşe Erberk Ajans’a bağlı olarak modellik yapmaya başladı. 1998 senesinde adı ‘Türkiye Prensi’ ve ‘Gelecek Vaat Eden’ gibi unvanlarla anıldı. 2001 senesinde Best Model of Turkey yarışmasına girdi ve bu yarışmada birinciliği elde etti. Aynı yıl Türkiye’yi temsilen katıldığı uluslararası yarışmada da dünya ikincisi oldu. Bu yarışmalardan sonra ünlü ismin kariyeri yükselişe geçti.

Mehmet Akif Alakurt Kaç Yaşında?

23 Temmuz 1979 tarihinde dünyaya gelen yakışıklı isim, Akrep burcudur. 2021 yılı itibariyle 42 yaşındadır.

Mehmet Akif Alakurt Dizileri

İlk olarak 2002 senesinde Kanal D’de yayımlanan, başrollerinde Kadir İnanır ile Burak Hakkı’nın rol aldığı Kırık Ayna adlı dizide rol aldı. Daha sonra Metro Palas dizisinde oynadı.  Bu diziyi Zeytin Dalı ve Hacı adlı yapımlar izledi.

Onun adını daha geniş kitlelere duyuran yapım ise Sıla oldu. Yönetmenliğini Yasin Uslu ve Gül Oğuz’un yaptığı, senaryosunu Muharrem Buhara’nın yazdığı dizide Cansu Dere ile başrolde yer aldı. Boran Ağa rolünü oynayan oyuncu, Sıla ile büyük ün kazandı.

Her ne kadar dizi bittikten sonra ortaya çıksa da yayımlandığı dönemde kitlesini etkilemese de diziyle ilgili daha sonra bazı gerçekler ortaya çıktı. Dizi senaryosunun çalıntı olduğu 2013 yılında Yargıtay’ca onandı ve yapımcı firma, yazar Dursaliye Şahan’e tazminat ödemeye mahkûm edildi.

Alakurt’un Sıla’dan sonra ki ses getiren yapımı ise Sıla gibi ATV’de yayımlanan Adanalı dizisi oldu. Oktay Kaynarca ve Serenay Sarıkaya ile başrolü paylaştığı yapımda Maraz Ali karakterine hayat verdi. Oyuncu, daha sonra sosyal medyadan yaptığı açıklamayla bu yapımda oynadığı için pişman olduğunu ifade etti. Alakurt, Adanalı’nın pişman olduğu tek iş olduğunu belirtti. Bunun üzerine bazı eski rol arkadaşları da Alakurt’u eleştirdi.

Oyunculuk kariyerini sonlandırdığını belirten yıldız isim, son olarak Reis, Fatih ve Emanet yapımlarında rol aldı.

Yıllarına göre Mehmet Akif Alakürt’un oynadığı yapımlar:

2003 – Kırık Ayna

2004 – Metro Palas

2005 – Zeytin Dalı

2006 – Hacı

2006 – Sıla

2008 – Arka Sokaklar

2008 – Adanalı

2011 – Reis

2013 – Fatih

2014 – Emanet

Mehmet Akif Alakurt’un Reklamında Oynadığı Modellik Yaptığı Markalar

Sanatçı, birçok markanın katalog çekimlerinde, reklamlarında veya moda tanıtımlarında da yer aldı. Bunlar arasında Lacoste, Collezione, Sarar, Cons, Faruk Saraç, Vakko, Marks & Spencer, Tween, Tommy Hilfiger, Pepsi , Ipana O.K., Egos , Doğadan Çay gibi markalar bulunuyor.

Mehmet Akif Alakurt’un Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Sanatçı evli değildir. Bir dönem adı Leyla Başak, Selin Demiratar gibi ünlü oyuncularla anıldı.

Alakurt, sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. @alakurt79 olan Instagram hesabını 2021 yılı Nisan ayı itibariyle 350 bin takipçi izliyor. Ayrıca sanatçının adına açılmış birçok fan hesabı da mevcut.

You cannot copy content of this page