Mehmet Aslan Kimdir?

15.05.2021
Mehmet Aslan Kimdir?

Mehmet Aslan Kimdir?

Türk dizi, sinema oyuncusu, iş adamı ve siyasetçi. Gazinocular Kralı olarak da bilinen Fahrettin Aslan’ın en küçük çocuğudur. Son dönemlerde dizi ve sinema dünyasından daha çok, siyasi haberlerde adına rastlanılan Aslan, önce Milliyetçi Hareket Partisi sonra da İyi Parti’de çeşitli görevler üstlendi.

Mehmet Aslan Nereli?

İstanbul’da doğdu. Ancak köken olarak Erzurum İspirli’dir. İspir doğumlu babası Fahrettin Aslan tarafından küçük yaşlarda yurt dışına gönderildi. Babası, oğlunun kendi iş dünyasından uzakta büyümesi için onu Paris’te okuttu. 10 yıl süreyle Paris’te Ecole Pascal’da eğitim gördü. Sorbonne’de Psikoloji okudu. Daha sonra ise ABD’de Boston Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret eğitimi aldı. 2002 senesinde ise İstanbul’a gelerek eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Fransızca, İngilizce ve İspanyolca bilen Aslan, 2005’te “Alem Doğal Taş” adlı bir şirket kurdu. Hindistan’da dekoratif taş üzerine bir fabrika alan ünlü isim, Kuveytli ortağı ile mermer blok kesimi, granit, mermer, bazalt, quartz, taş ve kesimiyle ilgili işler yapıyor. Daha sonra Türkiye’de aldığı dizi ve sinema tekliflerini değerlendirerek sanat camiasının içine girdi.

Mehmet Aslan Kaç Yaşında?

29 Nisan 1980 tarihinde dünyaya geldi. Boğa burcu olan Aslan, 2021 yılı itibariyle 41 yaşındadır.

Mehmet Aslan Oynadığı Diziler

Oyuncu, dizi ve sinema üzerine eğitim almadı. Ancak yapımcılardan aldığı tekliflerle beraber kendini bir anda sinema ve dizi dünyasında buldu.

İlk defa 2015 yılında Belalı Baldız dizisiyle kamera karşısına geçti. ATV’de yayımlanan dizide Nurgül Yeşilçay, Berna Laçin ve Kenan Işık ile başrolü paylaştı. Bu yapımda haber sunucusu Kerem rolünü canlandırdı. Ardından Nefes Nefese ‘de göründü. Bu diziden sonra, oyunculukta hafızalarda belki de en fazla iz bıraktığı yapımlardan olan Doktorlar’da oynadı. Aslan, Doktorlar’da Asistan Burak Kuzey rolüne hayat verdi. Savaş rolüyle oynadığı M.U.C.K.’un ardından Asayiş Berkkemal’de göründü. Bu dizide Berk olarak izleyicinin karşısına çıktı. 2016 yapımı Kördüğüm’de ise Demir karakterini canlandırdı.

Yıllarına göre Mehmet Aslan’ın oynadığı diziler:

Kördüğüm – 2016      

Asayiş Berkkemal – 2014      

M.U.C.K. – 2012       

Doktorlar – 2006-2007          

Nefes Nefese – 2005  

Belalı Baldız – 2005  

Mehmet Aslan Oynadığı Filmler

Yakışıklı oyuncu, sinema filmlerinde de boy gösterdi. Sinema alanında adının duyulmasına neden olan film ise Çılgın Dersane idi. Yönetmenliğini Faruk Aksoy’un yaptığı; Cüneyt Arkın, Yağmur Atacan, Duygu Çetinkaya ve Tuba Ünsal’ın başrolünde oynadığı Çılgın Dersane’de Kerem rolüyle ekranlarda yer aldı.

Ayakta Kal’da Ali Yıldız olarak gördüğümüz ünlü isim, Amerikalı Kız’da ise Toprak rolüne hayat verdi.

Yıllarına göre Mehmet Aslan’ın oynadığı filmler:

Amerikalı Kız – 2018

Ayakta Kal – 2008

Çılgın Dersane – 2007

Mehmet Aslan Siyasi Hayatı

Siyasete Milliyetçi Hareket Partisi’nde başladı. Burada aktif görevler üstlenen Aslan, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Ancak daha sonra Milliyetçi Hareket partisi içerisindeki bazı muhalif seslerin İyiparti’yi kurması neticesinde Aslan da bu partiye geçti. Burada da önemli görevler verildi. 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı kapsamında, İYİ Parti’nin İstanbul Kâğıthane ilçesi belediye başkanı adayı oldu. Fakat bu seçimi kazanamadı.

Mehmet Aslan Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Ünlü isim, evli değildir. Ancak birçok defa, magazin basınında farklı isimlerle adı anıldı. Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan’ın ilk eşinden doğan iki tane ağabeyi vardır. Bunlardan biri de ünlü magazin gazetecilerinden Sacit Aslan’dır. Mehmet Aslan’ın Sacit ve Selçuk adlarında iki ağabeyi, Esra ve Esin adlarında da iki ablası bulunuyor.

Mehmet Aslan, sosyal medyayı aktif biçimde kullanıyor. Mavi tikli @mehmetaslan olan Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 156 bin hesap takip ediyor.

You cannot copy content of this page