Mehmet Korhan Fırat Kimdir?

18.05.2021
Mehmet Korhan Fırat Kimdir?

Mehmet Korhan Fırat Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Oyuncu Mehmet Korhan Fırat, 2010’dan itibaren birçok önemli dizide boy göstermeye başladı. Başarılı isim, birçok meslektaşına göre az sayıda dizide rol almasına karşın, bu yapımların çoğunda uzun soluklu roller üstlendi.

Okuyucularımızın merak ettiği “Mehmet Korhan Fırat kim, nereli, kaç yaşında, nereden mezun, hangi dizilerde hangi rollerle yer aldı, evli mi, burcu ne, sosyal medyada hangi hesabı kullanıyor?” sorularının yanıtı yazımızda.

İşte Mehmet Korhan Fırat’ın hayat hikâyesi:

Mehmet Korhan Fırat Nereli?

Oyuncu, memleketi de olan Erzincan’da doğdu. Orta öğretim yıllarında tiyatroya ilgi duydu. Onun bu ilgisi daha sonra mesleğe dönüştü. Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda aldı. Üniversiteyi bitirmesinin ardından İstanbul’a yerleşti. 2010 yılından itibaren ise dizilerde boy göstermeye başladı.

Mehmet Korhan Fırat Kaç Yaşında?

26 Ağustos 1988 tarihinde dünyaya gelen sanatçı, Başak burcu olup 2021 yılı itibariyle 33 yaşındadır. 1.82 metre boyundaki Fırat, 77 kilogram ağırlığındadır.

Mehmet Korhan Fırat’ın Oynadığı Diziler

2010 senesinden itibaren dizilerde yer almaya başladı. Üniversiteyi okuduğu Konya ilinde çekimleri gerçekleştirilen Şefkat Tepe dizisinin kadrosuna giren oyuncu, bu dizinin başrol karakterlerinden olan Şahin Bulut’u canlandırdı. Fırat, burada bir Uzman Çavuş’u oynadı. Şefkat Tepe’nin başrolünde ona Mert Kılıç, Aslıhan Güner ve Dilara Büyükbayraktar eşlik etti. Yıldız isim, 158 bölüm çekilen dizinin başından sonuna dek bulundu.

Bir başka oynadığı dizi ise Ekip 1 – Nizama Adanmış Ruhlar oldu. 2012 – 2015 arasında dört sezon yayında kalan bu diziye sonradan dâhil oldu ve 114 ile 121. bölümleri arasında oynadı. Burada Ali Babür karakterini canlandırdı. Ekip 1 – Nizama Adanmış Ruhlar’da Orhan Bıyıklı, Aslı Özmel, Ebru Aytemur, Elif Dilara Güneş ve Ahmet Yenilmez gibi oyuncular yer almıştı.

Bu iki yapımın ardından sonra ki dizisi Bizim Hikaye oldu. FOX TV’de yayımlanan bu dizide Hazal Kaya, Burak Deniz, Reha Özcan ve Yağız Can Konyalı’yla beraber başrolü paylaştı. Fırat, Bizim Hikaye’de Tülay’ın eski kocası olan ve kahvehane işleten Tufan’ı canlandırdı. İki sezon, 70 bölüm süren bu dizinin, başından sonuna dek kadrosunda bulundu.

2019’da ise Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol’un başrolü paylaştığı Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde rol aldı. TV 8’de yayımlanan dizinin ilk sezon kadrosunda oynayan Fırat, 1 ve 11. bölümler arasında Celal rolüne can verdi.

Bu yapımın ardından durağı, TRT 1’de gösterilen Payitaht Abdülhamid oldu. Bülent İnal, Altan Erkekli, Hakan Boyav ve Bahadır Yenişehirlioğlu’nun başrolünde olduğu dizide Tatavlalı karakteriyle izleyicinin karşısına çıktı. Oyuncu,  senaryo gereği 132. bölümde vefat ederek yapımdan ayrıldı.

Yıllarına göre Mehmet Korhan Fırat’ın rol aldığı diziler:

2010 – 2014 – Şefkat Tepe    

2014 – 2015 – Ekip 1 – Nizama Adanmış Ruhlar     

2017 – 2019 – Bizim Hikaye 

2019 – Doğduğun Ev Kaderindir      

2020 – Payitaht Abdülhamid

Mehmet Korhan Fırat’ın Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Fırat, evli değildir. Sanatçının adı, bir dönem basında Şefkat Tepe dizisinde de beraber rol aldığı Dilarak Büyükbayraktar ile anılmıştı.

Başarılı oyuncu, sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor. Özellikle Instagram hesabından sık sık paylaşımlarda bulunuyor. @mehmetkorhan adlı Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 104 bin hesap takip ediyor.

Ayrıca sanatçının hayranlarının açtığı ve birçok kimsenin takibe aldığı fan sayfası da mevcuttur. Fanları, KorhanFirat_Fan olan Twitter hesabından paylaşımlarda bulunurken bu hesabı, yaklaşık 6550 hesap sahibi izliyor.

You cannot copy content of this page