Melih Selçuk Kimdir?

22.05.2021
Melih Selçuk Kimdir?

 Melih Selçuk Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Dizi ve sinema oyuncusu olan Selçuk, bu sektöre bir ilan sonucunda girdi. Oyuncu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde okurken senarist ve yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun açtığı ve okulun kantinine asılan ilanı üzerine başvuruda bulunarak kariyerine yeni bir sayfa açtı. Bu başvurunun ardından seçmelere girdi. Yakışıklı isim, seçmeler sonucunda Kaplanoğlu’nun Süt adlı filmine başrol oyuncusu olarak seçildi. Bu yapımdan sonra Melih Selçuk’un kariyerinde yeni bir sayfa açıldı.

Sevenleri, Melih Selçuk’un oyunculuk kariyerini merak ediyor. Birçok hayranı ‘Melih Selçuk kim, nereli, kaç yaşında, oynadığı diziler ve filmler ne, hangi filmde hangi rolleri canlandırdı?’ sorularının yanıtını bulmak için sanatçının hayatını araştırıyor.

İşte bir röportajında, Game of Thrones’ta Jon Snow’u oynamak istediğini açıklayan Melih Selçuk’un özgeçmişi: 

Melih Selçuk Nereli?

Yakışıklı oyuncu, memleketi olan Mardin’i Kızıltepe ilçesinde doğdu. Kızıltepe’de geniş bir aileye mensup olan ünlü isim, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Melih Selçuk Kaç Yaşında?

7 Şubat 1984 tarihinde dünyaya geldi. 1. 76 metre boyunda ve Kova burcu olan yakışıklı isim, 2021 yılı itibariyle 37 yaşındadır.

Melih Selçuk’un Oynadığı Diziler

Oyuncu, ilk dizi tecrübesini 2009 yılında gerçekleştirdi. Kasaba adlı televizyon dizisinde oynayan Selçuk, bu yapımda Hüseyin karakterini canlandırdı. Bu yapımı daha sonra Show TV’nin ünlü Adını Feriha Koydum ile aynı dizinin devamı niteliğindeki Emir’in Yolu izledi. Sanatçı, bu iki yapımda da Mehmet karakterine hayat verdi. Ardından, uzun süreli yapımlardan olan Pis Yedili’de rol üstlendi. Adını Feriha Koydum gibi Show TV’de yayımlanan bu dizide Rüzgar adıyla oynadı.

Yıldızlar Şahidim’de oynayan ünlü isim, 2019 yılında ise Sevgili Geçmiş’te bulundu. Selçuk, Yıldızlar Şahidim’de Kürşat, Sevgili Geçmiş’te ise Refik rolleri için ekranların karşısında yer aldı.

Yıllarına göre Melih Selçuk’un oynadığı diziler:

2019 – Sevgili Geçmiş

2017 – Yıldızlar Şahidim

2012 – 2013 – Pis Yedili

2011 – 2012 – Adını Feriha Koydum / Emir’in Yolu

2009 – Kasaba

Melih Selçuk’un Oynadığı Filmler

Başarılı oyuncu, ilk kez Süt filmi için kamera karşısına geçti. Henüz üniversite öğrencisi olduğu dönemde katıldığı seçmelerde Süt filminin kadrosuna başrol olarak girdi. Bu yapımda Başak Köklükaya ile başrolü paylaştı. Selçuk, Süt’te Yusuf karakterine hayat verdi.

Ardından Toprağa Uzanan Eller filminde Ahmet rolünü oynadı. Aşk Ağlatır adlı sinema yapımında ise Atıf karakterini canlandırdı. Aşk Ağlatır’ı Adana İşi adlı filmi izledi. Burada Şimşek olarak rol üstlenen sanatçı, O’nun Hikayesi’nde Salih olarak izleyicinin karşısında bulundu. Yakışıklı yıldız; Sadakat, Cenaze İşleri ve Sükut Evi filmlerinde de ekranlarda göründü.

Yıllarına göre melih Selçuk’un oynadığı sinema filmleri:

2018 – Sükut Evi

2017 – Cenaze İşleri

2015 – Sadakat

2015 – O’nun Hikayesi

2015 – Adana İşi

2013 – Aşk Ağlatır

2011 – Toprağa Uzanan Eller

2008 – Süt

Melih Selçuk’un Aldığı Ödüller

Henüz üniversite öğrencisi iken rol aldığı ve sinema sektörüne girmesini sağlayan Süt filmi sonrasında aldığı ödülle dikkatleri üzerine çekti. Selçuk, buradaki Yusuf rolüyle 16. Adana Altın Koza Film Şenliği’nde ‘Umut Veren Genç Erkek Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Melih Selçuk Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Oyuncu evli değildir. Bunun dışında Melih Selçuk, sosyal medya hesabını aktif olarak kullanıyor. Instagram üzerinden sık sık fotoğraf paylaşımlarında bulunan sanatçı, @melihselcuk hesabını kullanıyor. Selçuk’u bu adres üzerinden 2021 yılı Nisan ayı itibariyle 96 bin 700 kişi takip ediyor. Oyuncu, aynı zamanda Abdullah Bulut’un ajansı’na bağlı olarak çalışıyor.

You cannot copy content of this page