Melike Emiroğlu Kimdir?

23.05.2021
Melike Emiroğlu Kimdir?

Melike Emiroğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Bir dönem dizi oyunculuğu ve sunuculuk yapan Emiroğlu, oynadığı birçok diziyle izleyicilerin beğenisini kazandı. Güzel oyuncu, yer aldığı yapımlar içerisinde en çok İşler Güçler dizisi ile adından söz ettirdi. Bir süredir yapımlarda rol almayan sanatçı, ekranlardan uzak bir hayat sürüyor.

Sevenleri, internet üzerinden Melike Emiroğlu’nun hayatını araştırıyor. Hayranları, ‘Melike Emiroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, oynadığı diziler ne, dizilerde hangi rolleri oynadı, evli mi çocuğu var mı, sosyal medya hesabı var mı? Sorularının yanıtına cevap arıyor.

Melike Emiroğlu’nun yaşamı ve kariyerine dair aradığınız soruların yanıtı yazımızda. İşte Melike Emiroğlu’nun biyografisi:

Melike Emiroğlu Nereli?

Emiroğlu, İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Hem oyunculuk hem de bazı programların sunuculuğunu üstlendi. Sunuculuk yaptığı yapımlar arasında Sony Ericson Life ve Renkli Televizyon gibi programlar da bulunuyor. Bunun dışında Yahşi Cazibe dizisinden Simge rolüyle tanıdığımız Hande Katipoğlu ile birlikte 2013 yılında kamera karşısında yer aldı. İkili, Star TV’de Yap Bakalım adlı yarışma programının sunuculuğunu üstlenmişti. Emiroğlu, ayrıca yine Star TV ekranlarında Ne Güzel Evim adlı programı da sundu. Güzel yıldız, kliplerde de rol aldı. Oynadığı klipler arasında Baha’nın Aşk acısı şarkısına çekilen yapım da yer alıyor.

Sanatçı, 2003 yılında Baha ile kamera karşısına geçti.  Emiroğlu, son olarak ise 2014 yılında Star Tv’de Star Life isimli magazin programının sunuculuğunu üstlendi.

Melike Emiroğlu Kaç Yaşında?

23 Eylül 1985 tarihinde dünyaya geldi. Terazi burcu olan oyuncu, 2021 yılı itibariyle 36 yaşındadır.

Melike Emiroğlu’nun Oynadığı Diziler

Emiroğlu, ilk defa 17 yaşındayken, 2002 yılında bir dizi için kamera karşısına geçti. Oyuncu, bu sene çekilen Çekirdek Aile dizisinin kadrosunda yer aldı. Dizide Begüm Çekirdek karakterine can verdi. Daha sonra Bizim Konak dizisinde bulunan Emiroğlu, Tam Pansiyon adlı dizide ise Ada karakterini canlandırdı.

2005’te Tadımız Kaçmasın adlı yapımda rol üstlendi. Burada Ada rolünü oynayan güzel isim, Samanyolu dizisinde ise Nükhet rolünü oynadı. İzleyiciler, Emiroğlu’nu sonrasında Çakıl Taşları’nda Ayçin, Mazi Kalbimde Yaradır’da Şermin, İşler Güçler’de Aşkın olarak izlediler. Sanatçı, 2013 yılında da Yağmurdan Kaçarken’in kadrosunda bulundu.

Sanatçının oynadığı yapımlar arasında özellikle İşler Güçler ayrı bir yere sahiptir. Adının en fazla ve geniş kitlelerce duyulduğu bu yapımda Aşkın Özdemir olarak izledik. Sanatçı, İşler Güçler’de Ahmet Kural ve Murat Cemcir’e eşlik ederken, diğer rol arkadaşları da Yılmaz Gruda, Yeliz Şar, Murat Akkoyunlu, Ezgi Asaroğlu, Sinasi Yurtsever, Murat Serezli, Büşra Pekin gibi isimlerden oluştu.

Yağmurdan Kaçarken dizisinde ise Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Serkan Şenalp, Doğukan Polat, Ali Ersan Duru, Furkan Andıç, Ebru Şancı gibi oyuncularla rol aldı.

Yıllarına göre Melike Emiroğlu’nun oynadığı diziler:

2013 – Yağmurdan Kaçarken

2012 – İşler Güçler

2011 – Mazi Kalbimde Yaradır

2010 – Çakıl Taşları

2010 – Samanyolu

2005 – Tadımız Kaçmasın

2004 – Tam Pansiyon

2003 – Bizim Konak

2002 – Çekirdek Aile 

Melike Emiroğlu Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Başarılı isim, evlidir. Emiroğlu, Onur Yüksel ile dünya evine girdi. Melike Emiroğlu Yüksel adını kullanmaya başlayan sanatçı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı’da açtığı butik oteli işletmektedir. Uzun süredir yapımlarda rol almayan oyuncu, bu evliliğinden iki çocuk annesidir.

Ünlü yıldız, sosyal medyayı da aktif şekilde kullanıyor. Instagram’da @meliqqe hesabını kullanan Emiroğlu’nun bu adresini 2021 yılı Mart ayı itibariyle 25 bin 300 kişi takip ediyor.

You cannot copy content of this page