Melike Güner Kimdir?

23.05.2021
Melike Güner Kimdir?

Melike Güner Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu olan Güner, adını Ekmek Teknesi dizisindeki Sonay karakteri ile geniş kitlelere duyurdu. Seslendirme sanatçılığı da yapan ünlü isim, 2005 senesinde Kurtlar Vadisi Irak filminde bu amaçla mikrofon başına geçti.

Melike Güner Nereli?

İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü 2002 senesinde tamamladı. Ancak oyuncu, mezun olmadan önce de bazı yapımlarda roller aldı.

Melike Güner Kaç Yaşında?

2 Haziran 1979 tarihinde dünyaya geldi. İkizler burcu olan sanatçı, 2021 yılı itibariyle 42 yaşındadır.

Melike Güner’in Oynadığı Diziler

Oyuncunun ilk dizi deneyimi 1999 yılında öğrencilik yılarında gerçekleşti. Güner, Hayat Bağları adlı dizide Gül karakterini canlandırarak kamera karşısı oyunculuğuna ‘merhaba’ dedi. Bunu daha sonra Kenan Işık ve Gülben Ergen’in başrollerini paylaştığı Dadı dizisi izledi. Dadı’da Vildan rolüne can verdi. Vay Anam Vay’da gerçek hayattaki adı da olan Melike’yi canlandırdı. Ardından Mahallenin Muhtarları’nda Çağla adıyla gördüğümüz sanatçı, adının geniş kitlelerce duyulmasını sağlayan Ekmek Teknesi’nde Sonay rolünü oynadı. Bu dizide Ekmek Teknesi adlı fırının sahibi olan Nusret Baba’nın beş kız çocuğunda biri olarak ekranlarda yer aldı.

Oyuncuyu daha sonra Ödünç Hayat’ta Mine, Tombala’da Meryem, Kızlar Yurdu’nda Zeynep, Doktorlar’da Zenan Birtan olarak izledik. Doktorlar dizisinde başarılı bir doktoru oynayan Güner’in kariyerinde bu yapım, Ekmek Teknesi’nden sonra ikinci dönüm noktası oldu.

Güner; Doktorlar’ın akabinde Kılıç Günü (Şeyma), İffet (Betül), Merhaba Hayat (Zenan Parlar) ve Böyle Bitmesin (Gülizar) dizilerinde de boy gösterdi. Böyle Bitmesin’den sonra ise hiçbir yapımda rol üstlenmedi.

Yıllarına göre Melike Güner’in oynadığı diziler:

1999 – Hayat Bağları

2000 – Dadı

2001 – Vay Anam Vay

2002 – Mahallenin Muhtarları

2002 -Ekmek Teknesi

2005 – Ödünç Hayat

2005 – Tombala

2006 – Kızlar Yurdu

2006 – Doktorlar

2010 – Kılıç Günü

2011 – İffet

2012 – Merhaba Hayat

2013-2014 – Böyle Bitmesin

Melike Güner’in Oynadığı Filmler

Sanatçı, ilk sinema filmini öğrencilik yıllarında oynadı. 2000 yılında Haydarpaşa’da Bir Varmış Bir Yokmuş’a konuk olan Güner, 2005’te Tarlada Açan Çiçekler’de Hanım’ı canlandırdı. Aynı sene Yılmaz Erdoğan’ın yazıp oynadığı ‘Organize İşler’de Yosun, ‘Yedi Günah, Yedi Tepe, Bir Metropol’de Melike olarak izledik. 2011’de İncir Reçeli’nde başrolü oynadı ve burada Duygu, yine aynı sene Labirent’te Bahar karakterine hata verdi.

Melike Güner’in Sahnelediği Tiyatro Oyunları

Tiyatro bölümü mezunu olan başarılı oyuncu, 2004 ve 2013 yılları arasında beş tiyatro oyununda rol aldı. İlk profesyonel sahnesini Salaklar Sofrası’nda gerçekleştirdi. Daha sonra İnkar Ediyor’da oynadı. Sanatçı; Cam Yapraklar, Mustafa Adak ve Tavşan Deliği isimli oyunlar için de izleyicinin karşısına geçti.

Yıllarına göre Melike Güner’in tiyatro oyunları:

2004 – Salaklar Sofrası

2007 – İnkar Ediyor

2012 – Cam Yapraklar

2012 – Mustafa Adak

2013- Tavşan Deliği

Melike Güner Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Melike Güner, 21 Haziran 2013 tarihinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt ile dünya evine girdi. Çiftin 6 Mayıs 2015 tarihinde biri kız biri erkek olmak üzere ikiz bebekleri oldu. Evliliğinden sonra yapımlarda rol almayan sanatçı, vaktini çocukları ile geçiriyor.

Yapımlarda gözükmese de ünlü isim, sosyal medyayı aktif biçimde kullanarak Instagram üzerinden sevenleriyle buluşuyor. Güner, Instagram’da @melike_guner adresi üzerinden sık sık fotoğraf paylaşımlarında bulunuyor. Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 46 bin 300 hesap sahibi takip ediyor.

You cannot copy content of this page