Melis Babadağ kimdir? Melis Babadağ nereli ve kaç yaşında?

10.02.2022
Melis Babadağ kimdir? Melis Babadağ nereli ve kaç yaşında?

Dizi ve sinema oyuncusu olan Babadağ, aynı zamanda birçok markanın reklam yüzü olarak da ekran karşısında yer aldı. Çok küçük yaşlardan itibaren sahnelere çıkan oyuncu, çocukluktan itibaren bazı tiyatro çalışmalarında da bulundu.

Sanatçı, sosyal birçok projede yer alırken aynı zamanda, dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan SosyalBen Vakfı’nın da yönetim kurulu üyesidir.

Melis Babadağ Nereli?

Sanatçı, Başkent Ankara’da doğdu. Adana’da büyüyen güzel yıldız, lise yıllarında İstanbul’da yaşadı. Üsküdar Anadolu Lisesi’nden mezun olan Babadağ, eğitim hayatında başarılı bir öğrenci olarak Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. Başarılı isim, 2007 yılında İç Mimar oldu. Ancak kariyerinde oyunculuğu tercih etti ve eğitiminden sonra birçok dizi, sinema ve reklamda roller üstlendi.

Melis Babadağ Kaç Yaşında?

17 Ocak 1984 tarihinde dünyaya geldi. Oğlak burcu olan sanatçı, 2021 yılı itibariyle 37 yaşındadır. Özellikle 2009’dan itibaren farklı birçok yapımda rol üstlenen Babadağ’ın kariyerinde özellikle diziler ayrı yer tutuyor.

Melis Babadağ’ın Oynadığı Diziler

Sanatçı, 2009 yılından itibaren birçok dizide rol aldı. 2009’da Aile Saadeti için kamera karşısına geçen Babadağ, dizide Didar karakterini canlandırdı. Oyuncuyu daha sonra Cam Kırıkları’nda Emine rolüyle izledik. Uzun soluklu yapımlar arasında yer alan Geniş Aile’de Şevval karakterini oynayan yıldız isim, Beni Unutma’da ise Sevda adıyla izleyicilerin karşısına çıktı.

Bir başka uzun süreli dizilerden olan Pis Yedili kadrosuna dâhil oldu. Show TV’de yayımlanan Pis Yedili’de Elçin rolüne hayat verdi. 2014 yılında Mihrap Yerinde adlı yapımda Mihrap’ın kızı Pelin’i oynadı.

Mihrap Yerinde’den sonra rol üstlendiği Yeşil Deniz, sanatçı açısından en bilinen yapımlarından biri oldu. Burada Belediye Başkanı’nın Matematik öğretmeni olan kızı Zümrüt’ü canlandırdı. Diziden 48. Bölümden sonra ayrıldı.

Yıllarına göre Melis Babadağ’ın oynadığı diziler:

2014 – Yeşil Deniz

2014 – Mihrap Yerinde

2011 – 2014 – Pis Yedili

2011 – Beni Unutma

2010 – Geniş Aile

2009 – Cam Kırıkları

2009 – Aile Saadeti

Melis Babadağ’ın Oynadığı Filmler

Yeşil Deniz’in ardından kariyerinde ilk kez bir sinema filmi için kamera karşısında bulunan Babadağ, tarihi yapımlardan olan Ertuğrul 1890’ın kadrosuna katıldı. Güzel yıldız, burada Hatice rolüyle izleyicinin karşısına geçti. Ertuğrul 1890 ile beraber adeta sinema kariyeri açılan oyuncu kısa sürede üç sinema filminde daha rol aldı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Semra Dündar’ın üstlendiği Oğlan Bizim Kız Bizim filminde başrolü Aras Aydın, Bala Atabek ve Emrah Şahan ile paylaştı. Bu yapımın ardından yönetmenliğini Onur Bilgetay’ın, yapımcılığını Necati Akpınar’ın, senaryosunu Cem Gelinoğlu ve Giray Altınok’un üstlendiği Aykut Enişte’de Cem Gelinoğlu ile başrolde yer aldı. Babadağ’ı bu filmde Gülşah rolüyle izledik. 2020 yılında ise Aşk Çağırırsan Gelir yapımında Dilara rolüyle bulundu.

Yıllarına göre Melis Babadağ’ın oynadığı filmler:

2020 – Aşk Çağırırsan Gelir

2019 – Aykut Enişte

2016 – Oğlan Bizim Kız Bizim

2015 – Ertuğrul 1890

Melis Babadağ’ın Oynadığı Reklamlar

Güzel isim, temizlik ürününden gıdaya, takıdan basına kadar birçok farklı sektör markalarının reklam yüzü oldu. Babadağ; Dove, Algida Cornetto, Atasay, Cumhuriyet gazetesi, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti ve TEB markalarının reklamlarında oynadı.

Melis Babadağ Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Sanatçı, 2015 yılında Yiğit Özer ile dünya evine girdi. Çift, 2019 yılında boşandı.

Babadağ, sosyal medyada hem Instagram hem de Twitter hesaplarını aktif olarak kullanıyor. @melissbabadag olan Instagram hesabını 2021 yılı Nisan ayı itibariyle 177 bin, melisbabadag olan Twitter hesabını ise 130 bin 800 hesap sahibi takip ediyor.