Melis Sezen Kimdir?

25.05.2021
Melis Sezen Kimdir?

Melis Sezen Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Türk kadın oyuncu ve aktris.

Melis Sezen, 2020 yılında başlayan ve yayınlandığı ilk bölümden itibaren yüksek izlenme oranları yakalayan Sadakatsiz dizisinde Derin Güçlü Arslan rolüyle duyulurluğunu daha geniş kitlelere ulaştırdı.

Melis Sezen Nereli Kaç Yaşında?

2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul’un Silivri ilçesinde dünyaya gelen Sezen, iki çocuklu bir ailenin tek kız çocuğudur. Başarılı oyuncu, hem anne hem de baba tarafından Balkan göçmeni ailelerden geliyor. Anne tarafı Yunanistan’ın Selanik, baba tarafı ise Arnavutluk ve Makedonya göçmenidir.

Küçük yaşlarda ailesinin de desteğiyle tiyatro oynamaya başlayan güzel oyuncu, farklı merkezlerdeki tiyatro eğitimlerinde bulundu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Ali Solmaz Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimleri aldı. Sezen, Selimpaşa Atatürk Lisesi ve Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu.

Melis Sezen Oynadığı Diziler

Oyuncunun ilk dizi deneyimi, 2016 ve 2017 yıllarında Star Tv’de yayınlanan Hayat Bazen Tatlıdır dizisiyle gerçekleşti. Genç oyuncu, burada Asya Turan karakterini canlandırmıştı. Bu ilk yapımında yardımcı karakteri oynayan Sezen için kariyer basamakları çok genç yaşta kızla yükseldi. Başarılı aktris, bundan sonra ki tüm yapımlarında başrol teklifleri aldı.

2017 ve 2018 senelerinde gösterimde olan Siyah İnci dizisinde Ebru rolüne hayat verdi. Bu dizi, 20. Bölümden sonra reytinglere yenik düşerek sonlanmıştı.

2019 senesinde sahneleri daha da artan başarılı aktris, İnci dizisinde başrolü Burak Sevinç ile birlikte paylaştı. Fakat bu yapım da 9. Bölümden sonra reyting azlığı nedeniyle yayından kaldırıldı. Melis Sezen’in izlenme konusundaki talihsizliği yine 2019 yapımı olan Sevgili Geçmişte de devam etti. Bu yapım da 8. Bölüm sonrası final yapmak zorunda kaldı.

2020 yılında TRT 1’in 12 bölümlük mini dizisi olan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde Nazan Hanım karakterini canlandıran Melis Sezen, şeytanın bacağını 2020-2021 sezonunun flaş dizilerinden Sadakatsiz ile kırdı.  Bu yapımda evli ve 1 çocuk babası Volkan Arslan (Caner Cindoruk) ile yaşadığı evlilik dışı ilişkisi olan Derin Güçlü’yü canlandıran Melis Sezen, kariyerine bu yapımla birlikte ayrı bir sayfa açtı. Dizide Volkan-Derin ilişkisini duyan Asya (Cansu Dere) eşinden ayrılır. Bunun üzerine Volkan ile Derin evlenir. Sezen, bu yapımda kocası ve onun eski eşi arasında kalan, sorunlu bir ilişkiye sahip genç bir kadını canlandırıyor.

Yıllara Göre Melis Sezen’in Oynadığı Diziler

Sadakatsiz                  2020-2021

Ya İstiklal Ya Ölüm   2020

Sevgili Geçmiş           2019

Leke                            2019

Siyah İnci                   2017-18

Hayat Bazen Tatlıdır  2016-17

OYNADIĞI FİLMLER

Melis Sezen’in kariyerinde oynadığı sinema filmleri de ayrı yer tutuyor. İlk sinema tecrübesini 2018 senesinde yaşayan Sezen, Tilki Yuvası adlı filmde Aylin rolüne hayat verdi. Yine aynı yıl ünlü jokey Halis Karataş ile onun efsane atı Bold Pilot’un hayat hikâyesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filminde Esra Atman karakterini canlandırdı. Sinema kariyerine 2018’de başlayan güzel oyuncu, aynı sene içerisinde üçüncü sinema filmi olan Dünya Hali’nde de Gizem adıyla rol aldı.

2019’da Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Mucize 2: Aşk filminde oynadı. Güzel oyuncu 2020 yılında da Kovala adlı sinema filminde Merve rolüyle bulundu.

Yıllara Göre Melis Sezen’in Oynadığı Filmler

Kovala                        2020

Mucize 2: Aşk            2019

Dünya Hali                 2018

Bizim İçin Şampiyon  2018

Tilki Yuvası                2018

Melis Sezen Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Gözlerinin 8 derece miyop olduğunu açıklayan güzel oyuncu, lenslerini takmadığı zamanlarda hiçbir şey göremediğini belirtmişti. Instagram’ı da aktif kullanan Melis Sezen, @melisssezen hesabını kullanıyor. Oyuncunun 2021 Mart itibariyle Instagram takipçi sayısı 1 milyondur.  2 Ocak doğumlu yıldız, Oğlak burcudur. Bekâr olan Sezen’in basında ve kamuoyunda bilinen bir sevgilisi bulunmuyor.

You cannot copy content of this page