Melis Tüzüngüç Kimdir?

25.05.2021
Melis Tüzüngüç Kimdir?

Melis Tüzüngüç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu.

Özellikle Baba Candır dizisindeki oyunculuğuyla adından çok söz ettiren güzel yıldız, bu diziden sonra adını daha geniş kitlelere duyurdu.

Birçok sinema ve dizi oyuncusu gibi o da sanat hayatına, ekranlardan önce tiyatro sahnelerinde başladı.

‘Melis Tüzüngüç kim, nereli, kaç yaşında, nereden mezun, evli mi bekar mı çocuğu var mı, hangi dizilerde, hangi oyunlarda yer aldı, dizilerde hangi karakterlere hayat verdi, sosyal medyayı kullanıyor mu, Instagram hesabı ne, Twitter hesabı bulunuyor mu?” gibi soruların cevabını araştırıyor.

Okuyucularımız aradıkları yanıtları burada bulacak. İşte güzel yıldız Melis Tüzüngüç’ün özgeçmişi:

Melis Tüzüngüç Nereli?

Başarılı oyuncu, İstanbul’da dünyaya geldi. Çocuk yaşta oyunculuk ve şarkıcılık alanına duyduğu heves neticesinde oyunculuk üzerine eğitimler aldı. Çok genç yaşta kamera karşısına geçti. 

Melis Tüzüngüç Kaç Yaşında?

 4 Ekim 1994 tarihinde dünyaya gelen sanatçı, Terazi burcu olup 2021 yılı itibariyle 27 yaşındadır.

Melis Tüzüngüç’ün oynadığı Diziler

Melis Tüzüngüç, genç yaşta kariyerine önemli yapımlar sığdırdı. Bu yapımların önemli bir kısmı da dizilerden oluşuyor. Kariyerine TNT kanalında yayınlanan Yıldız Masalı dizisiyle başladı. Bu dizide İpek karakterine hayat veren Tüzüngüç, romantik komedi yapımlarının aranılan oyuncularından oldu.

Daha sonra FOX TV’de yayımlanan ve usta senarist Gani Müjde’nin yazdığı Harem adlı sitkomda Balkız karakterine hayat verdi. Oyuncunun sonra ki yapımı ise Babam Sınıfta Kaldı dizisiydi. Tüzüngüç, burada tecrübeli sanatçı Cem Davran ile başrolü paylaştı. 

TRT 1’de yayımlanan Şimdi Onlar Düşünsün dizisinde rol aldı. Bu dizide Reyhan karakteri ile izleyicinin karşısına geçti. Birinci Bölümü Malatya’da çekilen, sonra İstanbul’a taşınan dizi, 18 Bölüm yayınlandı. Şimdi Onlar Düşünsün’ün başrolünde Şafak Sezer, Açalya Samyeli Danoğlu, Gökçe Özyol ve Asiye Dinçsoy gibi başarılı sanatçılar da oynadı.

Yusuf Pirhasan’ın yönetmenliği yaptığı ve uzun soluklu dizilerden olan Baba Candır ile başarısını adeta perçinledi. Oyuncu, bu yapımda Settar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu ve Berna Koraltürk gibi önemli simlerle başrolü paylaştı. İki sezon yayımlanan Baba Candır, toplamda 66 bölüm çekildi. Tüzüngüç, burada Ceylan karakterine hayat vermişti.

ATV’de yayımlanan, Ümit İbrahim Kantarcılar, Ayten Gökçer, Ahmet Varlı, Deniz Bolışık ve Fatih Al ile oynadığı Kanatsız Kuşlar’da Zeynep rolünü canlandırdı. Bir sezon süren Kanatsız Kuşlar, 46 bölümün sonunda final yaptı.

Yıllarına ve rollerine göre Melis Tüzüngüç’ün oynadığı diziler:

2011 – 2012 – Yıldız Masalı – İpek

2012 – 2013 – Harem  Balkız 

2013 – Böyle Bitmesin – Ömür

2013 – Babam Sınıfta Kaldı – Yağmur         

2014-2015 – Şimdi Onlar Düşünsün – Reyhan

2015-2017 – Baba Candır – Ceylan

2017-2018 – Kanatsız Kuşlar – Zeynep Şanlı

Melis Tüzüngüç’ün Yer Aldığı Tiyatro Oyunları

Güzel oyuncunun diziler dışında oynadığı tiyatro oyunu da var. Tüzüngüç, 2015 senesinde Sıcak Çikolata adlı oyunda rol aldı. Bu oyunda Escort karakterine hayat verdi.

Melis Tüzüngüç’ün Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

1994 doğumlu güzel oyuncu evli değil. Oyuncunun adı bir dönem Ali Biçim, Uraz Kaygılaroğlu ve Atakan Gürakar gibi isimlerle anıldı.

Başarılı yıldız, Instagram hesabını oldukça aktif kullanıyor. Tüzüngüç, @melistuzunguc hesabından sık sık paylaşımlarda bulunuyor. 2021 yılı Mart ayı itibariyle sanatçının Instagram takipçi sayısı 309 bin.

Twitter hesabını da aktif kullanan genç oyuncuyu burada da 30 bin 700 hesap takip ediyor. Oyuncu, Twitter’da MelissTuzunguc hesabı üzerinden paylaşımlar yapıyor.

You cannot copy content of this page