Melisa Aslı Pamuk Kimdir?

26.05.2021
Melisa Aslı Pamuk Kimdir?

Melisa Aslı Pamuk Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Manken, model, dizi ve sinema oyuncusudur. Kariyeri, katıldığı güzellik yarışmaları ile değişen oyuncu, ilk olarak 2009 senesinde Best Model of Turkey (Türkiye’nin En İyi Modeli) yarışmasına girdi. Bu yarışma sonucunda Best Promising (Gelecek Vaat Eden Model) ödülüne layık görüldü.

3 Haziran 2011 tarihindeki Miss Turkey’e (Türkiye Güzellik Yarışması) katıldı ve birinci seçildi. Burada kazandığı derece ile 2011 Eylül’de Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde Türkiye’yi Kainat Güzellik Yarışması’nda temsil etti. Amsterdam Üniversitesi’nde Psikoloji bölümü okuyan oyuncu, kariyer hedefleri için okulunu tamamlayamadı.

Melisa Aslı Pamuk Nereli?

 Hollanda’nın Haarlem kentinde doğdu. Aslen İskenderunlu olan Pamuk, güzellik yarışmasındaki dereceleri sonrasında İstanbul’a yerleşti.

Melisa Aslı Pamuk Kaç Yaşında?

14 Nisan 1991 tarihinde dünyaya gelen oyuncu, Koç burcudur. 2021 yılı itibariyle 30 yaşındadır.

Melisa Aslı Pamuk’un Oynadığı Diziler

Elde ettiği modellik ve güzellik kraliçesi derecelerinden sonra güzel yıldızın kariyeri, dizi ve sinema ile ilerledi. Dizi anlamında ilk olarak 2012-2013 yıllarında gösterimde olan Yer Gök Aşk’ın kadrosunda bulundu. Bu dizide Burak Hakkı, Tuvana Türkay ve Işık Yücesoy ile başrolde oynadı ve Sevda Narlı karakterini canlandırdı.

Bu yapımı daha sonra Kurt Seyit ve Şura izledi. Nermin Bezmen’in aynı isimli romanından uyarlanarak çekilen Kurt Seyit ve Şura’da Ayşe rolünü oynayan Pamuk; Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Fahriye Evcen ve Ushan Çakır gibi oyunculara eşlik etti.

Kurt Seyit ve Şura’yı Her Sevda Bir Veda dizisi takip etti. Pamuk, bu dizide Azade karakterine hayat verdi. Show TV’de yayımlanan dizide Nik Xhelilaj, Elif Atakan, Devrim Evin ve Cemal Hünal gibi oyuncularla beraber çalıştı. Ancak dizi, reyting açısından bekleneni veremeyince 4. Bölümden sonra kaldırıldı.

Güzel oyuncu, 2014’te Kanal D’de gösterime giren Ulan İstanbul’da rol üstlendi. Uğur Polat,  Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun, Caner Özyurtlu ve Salih Bademci’nin başrollerinde bulunduğu Ulan İstanbul’un 25-28. bölümleri arasında oynayan Pamuk, Ferdi’nin (Kaan Yıldırım) eski sevgilisi Zeynep’i oynadı. Ardı ardına yapımlarda boy gösteren ünlü ismin sonra ki durağı Kara Sevda oldu. Burak Özçivit, Neslihan Atagül Doğulu ve Kaan Urgancıoğlu’nun başrolü paylaştığı Kara Sevda’da Ahu rolüyle izleyicinin karşısına çıktı.

Kurt Seyit ve Şura’nın ardından ikinci kez Kıvanç Tatlıtuğ ile bir dizi için kamera karşısına geçti ve Show TV’de yayımlanan Çarpışma’da Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Alperen Duymaz ve Onur Saylak’la başrolde bulundu. 2020 yılında ise Kanal D’nin iddialı dizilerinden olan Yeni Hayat için Serkan Çayoğlu, Tayanç Ayaydın ve Nilperi Şahinkaya ile rol üstlendi. Çarpışma’da Cemre, Yeni Hayat’ta ise Yasemin rolünü canlandırdı.

Yıllarına göre Melisa Aslı Pamuk’un oynadığı diziler:

2020 – Yeni Hayat

2018 – 2019 Çarpışma

2015 – Kara Sevda

2014 – Ulan İstanbul

2014 – Her Sevda Bir Veda

2014 – Kurt Seyit ve Şura

2012 – 2013 – Yer Gök Aşk

Melisa Aslı Pamuk’un Oynadığı Filmler

Güzel yıldızın kariyerindeki ilk yapımlar, sinema filmidir. Pamuk, ilk sinema filmini 2004’te Hollanda’da Dat Zit Wel Snor ile oynarken, ikinci oyunculuk tecrübesini ise 2012 yılında Şafak Sezer’in G.D.O. Karakedi’si ile sergiledi.

Melisa Aslı Pamuk Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Güzel yıldız evli değildir. Oyuncu, Tolga Sala ile 10 yıllık ilişkisini 2019’da sonlandırdı.

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan sanatçı, Instagram’da @melisapamuk adresi üzerinden sık sık paylaşımlarda bulunuyor. 2021 yılı Mart ayı itibariyle Pamuk’u bu hesaptan 3 milyon 700 bin hesap takip ediyor.

You cannot copy content of this page