Melisa Şenolsun Kimdir?

28.05.2021
Melisa Şenolsun Kimdir?

Melisa Şenolsun Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Türk kadın dizi ve sinema oyuncusu.

2015’ten sonra kariyerinde çıkış yapmaya başlayan güzel oyuncu, o yıldan bu yana aktif bir şekilde birçok yapımda yer aldı. Oyuncu genellikle gençlik dizilerinde roller üstleniyor.

‘Melisa Şenolsun kim, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde, sinema filmlerinde oynadı, oynadığı roller ne, evli mi çocuğu var mı, sosyal medyayı kullanıyor mu?’ sorularının cevaplarını merak eden okuyucularımız, aradıkları soruların yanıtını haberimizde bulacak.

İşte Melisa Şenolsun’un özgeçmişi:

Melisa Şenolsun Nereli?

Başarılı yıldız oyuncu, İzmir şehrinde dünyaya geldi. Lise eğitimini İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesi’nde aldı. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünde öğrenciliği devam ediyor. Melisa Şenolsun, İzmir’de iken tiyatro eğitimi aldı, hatta bir dönem Uğur Mumcu Bornova Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı.

Melisa Şenolsun Kaç Yaşında?

24 Eylül 1996 tarihinde dünyaya geldi. Terazi burcu olan güzel oyuncu, 2021 yılı itibariyle 25 yaşındadır.

Melisa Şenolsun Dizileri

Başarılı sanatçı, kariyerine 2015 senesinde dizi ile başladı. Yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Hande karakterine can veren genç aktris, bu yapımdaki başrol oyuncularından biriydi. Metin Balekoğlu, Barış Yöş ve Şenol Sönmez’in yönetmenliğini üstlendiği Kiralık Aşk dizisinde Sude İplik karakterine can verdi. Barış Arduç, Elçin Sangu, Salih Bademci, Müjde Uzman, Seçkin Özdemir ve Onur Büyüktopçu gibi oyuncuların başrolünde bulunduğu ve iki sezon çekilen bu yapımda, ilk sezon rol aldı.

Cemal Şan’ın yönetmenliğini gerçekleştirdiği Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde Ceren rolüyle ekranların karşısına çıktı. Aydın Bulut’un yönetmenliğini üstlendiği Nefes Nefese’de Rüya Kıran karakterine hayat verdi.

2020 yılında yayına başlayan Star TV yapımı Menajerimi Ara’ya ise konuk oyuncu olarak dâhil oldu. Sanat dünyasında yaşanan bazı olayları anlatan Menajerimi Ara’da 4. Bölümde kendi adıyla yer aldı.

Yıllara göre Melisa Şenolsun’un oynadığı diziler:

2015 – Tatlı Küçük Yalancılar          

2015–2016 – Kiralık Aşk      

2016–2017 – Umuda Kelepçe Vurulmaz      

2018 – Nefes Nefese  

2020 – Menajerimi Ara         

Melisa Şenolsun’un Oynadığı Sinema Filmleri

Güzel yıldız, ilk sinema tecrübesini 2017 senesinde yaşadı. Yönetmenliğini Nihat Durak’ın, senaristliğini de Nail Pelivan ile Nihat Durak’ın üstlendiği Babam filminde başrolü, usta oyuncu Çetin Tekindor ile paylaştı.

Bu filmden iki sene sonra, 2019’da ise Güzelliğin Portresi, oyuncunun beyaz perdedeki ikinci yapımı oldu. Yönetmenliğini Umur Turagay’ın, yazarlığını da Pınar Bulut ve Onur Koralp’in yaptığı filmde Burçin Terzioğlu, Birkan Sokullu ve Serkan Keskin ile başrolde yer aldı.

Melisa Şenolsun, TV dizisi haricinde internet dizisinde de rol aldı. Netflix’in Hakan: Muhafız adlı ilk Türk dizisinden sonra ikinci dizisi olan Atiye’de Cansu Özgürsoy ve Elif Kurtiz karakterlerine hayat verdi. Bu yapımda Beren Saat, Mehmet Günsür ve Metin Akdülger gibi başarılı yıldızlara eşlik etti.

Melisa Şenolsun’un Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Oyuncunun ağabeyi Efecan Şenolsun da kendisi gibi oyunculuk mesleğiyle uğraşıyor. Melisa Şenolsun, meslektaşı olan aktör Mehmet Ozan Dolunay ile yaklaşık üç buçuk sene arkadaşlık yaptı. Ünlü çift, 2019’da ayrıldı. Güzel aktris, daha sonra yönetmen Umut Evirgen ile arkadaşlık yapmaya başladı.

Melisa Şenolsun, hem Twitter hem de Instagram hesaplarını aktif kullanan bir sanatçı. Sanatçının Instagram adresi @melisasenolsun olup bu adresi 2021 yılı Mart ayı itibariyle 1 milyon 200 bin hesap takip ediyor.

Şenolsun, Twitter’da ise melisasenolsun adresini kullanıyor. Buradaki takipçi sayısı da Mart 2021’de 25 bin 500 hesaptan oluşuyor.

You cannot copy content of this page