Melissa Giz Cengiz Kimdir?

29.05.2021
Melissa Giz Cengiz Kimdir?

Melissa Giz Cengiz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Oynadığı Diziler

Genç oyuncu, Z kuşağı olarak da adlandırılan yeni neslin başarılı oyuncularından biri olarak dikkat çekiyor. Melissa Giz Cengiz, hem reklam hem dizi hem de tiyatro (Güldüy Güldüy Show) alanındaki çalışmalarıyla dikkat çekiyor. 2012 senesinden bu yana bir yandan eğitimini diğer yandan da mesleğini başarıyla yürüten Cengiz, küçük yaşına rağmen birçok yapımda rol üstlenmeyi başardı.

Melissa Giz Cengiz Nereli?

Küçük yıldız, İstanbul’da dünyaya geldi. Şu anda orta öğrenimini sürdüren Cengiz, Kemer Koleji’nde eğitim gördü.

Melissa Giz Cengiz Kaç Yaşında?

2007 yılında doğdu. Bir dizi için ilk olarak 2012 yaşında, henüz 5 yaşındayken kamera karşısına geçti. 2021 yılı itibariyle 14 yaşındadır.

Melissa Giz Cengiz Dizileri

Dizi kariyeri 2012 yılında başladı. Bu senede, iki ayrı yapımın kadrosunda bulunan genç yıldız adayı, Layla Şirin Menajerlik ile çalışıyor. Cengiz, TRT 1’de yayımlanan Böyle Bitmesin’in kadrosuna 2012’de dâhil oldu. Aile içi sorunların ve bunların çözümlerinin anlatıldığı dizide rol aldığında henüz 5 yaşındaydı. Aynı sene Merhaba Hayat için de kamera karşısına geçti.

Onun 2012’deki başarısı, 2013 yılında birçok teklifler almasına yol açtı. Nerde O Yeminler adlı yapımın kadrosunda bulunan Cengiz, hemen ardından Beni Böyle Sev dizisinde yer aldı. TRT 1’de yayımlanan bu dizide Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Burcu Altın ve Burcu Biricik gibi oyuncularla oynama şansına sahip oldu. Yine 2013’te Bizim Okul’da rol alan Melissa Giz, Çalıkuşu dizisinin kadrosuna katıldı. Adının daha geniş kitlelere durulmasına neden olan Çalıkuşu’nda başrol karakter olan Feride’nin çocukluğuna hayat verdi.

Bu yapımın ardından uzun soluklu ilk oyunculuğunu Kiralık Aşk dizisinde sahneledi. 2015 – Ocak 2017 arasında 2 sezon, 69 bölüm süren; Barış Arduç, Elçin Sangu, Salih Bademci, Müjde Uzman, Seçkin Özdemir, Nergis Kumbasar, Levent Ülgen ve Onur Büyüktopçu gibi oyuncuların kadrosunda bulunduğu Star TV yayını olan bu dizide Esra Topal karakterini oynadı.

Cengiz, ayrıca küçük yıldız adaylarına kapısı açan ve onlara oyunculuk mesleğinde ilerleme yolu sunan Güldüy Gülgüy Show ekibinde de bulundu. BKM tarafından yapımcılığı üstlenen bu program da bir dönemler Show TV’de yayımlanmıştı.

Yıllarına göre Melissa Giz Cengiz’in oynadığı diziler:

2016 – Güldüy Güldüy Show

2015 – Kiralık Aşk

2013 – Çalıkuşu

2013 – Bizim Okul

2013 – Beni Böyle Sev

2013 – Nerde O Yeminler

2012 – Böyle Bitmesin

2012 – Merhaba Hayat

Melissa Giz Cengiz Oynadığı Filmleri

Başarılı isim, 2021 yılına dek iki sinema filminde rol üstlendi. Oyuncu, 2016 yapımı Bir Kahramanın Rüyası ve 2018 yapımı Deniz ve Güneş filmlerinde görev aldı.

Melissa Giz Cengiz Oynadığı Reklamlar

Başarılı yıldızın kariyerinde reklam yapımları da ayrı bir yer tutuyor. Cengiz, farklı sektörlerdeki birçok markanın reklam ve tanıtım yüzü olmayı başardı. Sigorta, gıda, mobilya, beyaz eşya, yapı gibi birçok değişik sektör markaları için kamera karşısına geçti.

Cengiz’in reklamında oynadığı markalar şu şekilde:

Anadolu Hayat Emeklilik, Ergo Sigorta, Eti, İkea, Knorr, Philips, Sütaş Büyümix, Sütaş Tatlım ve Vitra

Melissa Giz Cengiz’in Sosyal Medya Hesapları

Genç yaşına rağmen birçok yapıma imza atan Melissa Giz Cengiz, sosyal medyayı da aktif kullanıyor. Başarılı ismin Instagram, Twitter ve Facebook gibi dünyanın en çok takip edilen sosyal medya sitelerinde hesapları bulunuyor.

Instagram’da @melissagizcengizz, Twitter’da MelissaGizCngz, Facebook’ta OfficialMelissaGizCengiz adresleri üzerinden paylaşımlarda bulunuyor. Cengiz’in, 2021 yılı Mart ayı itibariyle Instagram hesabını 118 bin, Twitter hesabını yaklaşık 1100, Facebook hesabını da yaklaşık 13 bin 250 kişi takip ediyor. 

You cannot copy content of this page