Melissa Yıldırımer Kimdir?

30.05.2021
Melissa Yıldırımer Kimdir?

Melissa Yıldırımer Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Türk kadın tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur.

Tam adı Melissa Özge Yıldırımer olan sanatçı daha çok Melissa Yıldırımer adını kullanıyor.  

Melissa Yıldırımer, özellikle 2010 yılından itibaren birçok dizide roller almaya başladı. İlk oyunculuk deneyimi ise Kanal D’nin polisiye türü dizilerinden Kanıt ile oldu.

‘Melisa Yıldırımer nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde hangi rollerde oynadı, evli mi bekar mı çocuğu var mı?’ gibi soruların yanıtını merak eden okuyucularımız, aradıkları her yanıtı yazımızda bulacaklar. İşte Melissa Yıldırımer’e ait tüm bilgiler:

Melissa Yıldırımer Nereli?

Başarılı oyuncu, İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul’da bulunan Haliç Üniversitesi’nde Oyunculuk bölümünü bitirdikten sonra birçok yapımda yer almaya başladı.  

Melissa Yıldırımer Kaç Yaşında?

1990 yılında dünyaya gelen Yıldırımer, 2021 yılı itibariyle 31 yaşında. Melissa Yıldırımer genç yaşına rağmen birçok yapımda rol aldı.

İşte Yıldırımer’in yer aldığı diziler:

Melissa Yıldırımer Oynadığı Diziler

Yıldırımer, kariyerine 2010 yılındaki Kanıt dizisiyle başladı. Polisiye tarzı Türk dizileri içerisinde ayrı bir yeri olan bu dizide Nisan karakterine hayat verdi. Daha sonra ki adresi ise Sungurlar adlı dizi oldu.

Kısa roller aldığı bu yapımın ardından Küçük Gelin dizisinde yer aldı. Üç sezon süren ve 92 bölüm çekilen Küçük Gelin’in başından sonuna dek kadrosunda bulundu. Melissa Yıldırımer, Küçük Gelin’de Leyla karakteriyle izleyicinin karşısına çıkmıştı. Bu yapım aynı zamanda güzel yıldızın ilk uzun süreli oynadığı dizi de oldu.

2016’da Altınsoylar dizisi kadrosunda bulundu. Reytinglerden bekleneni veremeyen bu dizi de böylelikle uzun soluklu yer alamadı.

3 Nisan 2017’den 27 Mayıs 2019’a dek süren, toplam 3 sezon yayınlanan Star TV yapımlarından Söz’de de rol üstlendi. Söz’de Fatma Bozdağ karakterini canlandırdı.

Başarılı isim, Türk dizi tarihinin uzun sürekli yapımlarından olan ve halen devam eden Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da da oynadı. Burada Doktor Derya karakteriyle ekranlarda yer alan oyuncu, dizide eşi Yunus Emre Yıldırımer ile beraber çalışma imkânı buldu.

Melissa Yıldırımer’in Yıllara Göre Oynadığı Diziler

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  (Doktor Derya) – TV Dizisi – 2018

Söz (Fatma) – TV Dizisi – 2017

Altınsoylar – TV Dizisi – 2016

Küçük Gelin (Leyla) – TV Dizisi – 2013

Şefkat Tepe – TV Dizisi – 2010

Kanıt (Nisan) – TV Dizisi – 2010

Melissa Yıldırımer’in Oynadığı Sinema Filmleri

Güzel oyuncu kariyerine şu ana dek, bir tane de sinema filmi sığdırdı. 2018 senesinde Tarık Ünlüoğlu, Beren Gökyıldız, Sabina Tozina gibi oyuncuların başrolünü oynadığı, Onur Tan’ın yazıp yönettiği Bal Kaymak filminde oynadı. Yıldırımer, burada Sezen karakterine hayat verdi.

Melissa Yıldırımer’in Oynadığı Tiyatro Oyunları

Dizi ve sinema dışında bazı tiyatro oyunlarında da roller alan Yıldırımer, Adiller adlı oyunda Dora karakterini canlandırmıştı. Oyuncunun sahne aldığı diğer tiyatro eserleri ise Kahraman ve Mübeccel ile Üçüncü Türden Yakın İlişkiler oyunlarıdır.

Melissa Yıldırımer’in Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

167 cm boyundaki başarılı oyuncu, kendisi gibi oyuncu olan 1982 doğumlu Yunus Emre Yıldırımer ile evli. İzleyiciler, Yunus Emre Yıldırımer’i Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Alpaslan Çakırbeyli rolüyle de tanıyor. 2012 senesinde dünya evine giren ünlü çiftin bu evlilikten bir erkek çocukları bulunuyor. Çift, 8 Eylül 2020 tarihinde dünyaya gelen çocuklarına Doğu adını verdi.

Melissa Yıldırımer, sosyal medyayı da aktif olarak kullanan sanatçılardan biri. Instagramdaki @melissayildirimer adlı hesabında birçok paylaşımlarda bulunuyor. 2021 yılının Mart ayı itibariyle başarılı aktrisin hesabını 182 bin hesap sahibi takip ediyor.