Meltem Yılmazkaya Kimdir?

31.05.2021
Meltem Yılmazkaya Kimdir?

Meltem Yılmazkaya Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu olan Yılmazkaya, özellikle Güldür Güldür Show adlı komedi yapımı ile adını daha geniş kitlelere duyurdu. Başarılı sanatçı, burada canlandırdığı Mehtap karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazandı. Oyuncu, uzun senelerdir Güldür Güldür Show’da oynadığı için, bu yapımda rol alan birçok meslektaşı gibi gerçek adından ziyade yapımdaki adıyla, yani Mehtap olarak biliniyor. Ünlü isim, buradaki başarılı oyunculuğuyla izleyicileri güldürmeyi başarıyor. Oyunculuğun dışında da güzel sesiyle dikkat çeken Meltem Yılmazkaya, bu alanda da çalışmada bulunarak 2016 senesinde ‘Kendime Yalanlar’ isimli bir tane de single çıkarttı. Başarılı oyuncu, drama üzerine dersler de veriyor.

Meltem Yılmazkaya Nereli?

İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren tiyatroyla uğraşan sanatçı, bu amaç doğrultusunda eğitimler aldı. Ortaokul yıllarından beri animatörlük eğitimi alarak bu işi yapmaya başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de eğitim gören başarılı yıldız, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü bitirdi.

Meltem Yılmazkaya Kaç Yaşında?

27 Kasım 1984 tarihinde dünyaya geldi. Yay burcu olan deneyimli isim, 2021 yılı itibariyle 37 yaşındadır. Sanatçının kariyerinde Güldür Güldür Show dışında da birçok yapım bulunuyor.

Meltem Yılmazkaya’nın Oynadığı Diziler

Kariyerindeki ilk dizi tecrübesini 2009 yılında yaşadı. 25 yaşındayken rol aldığı Aile Saadeti, onun ilk dizisi oldu. Aynı sene ATV’de yayımlanan Benim Annem Bir Melek ile dizi oyunculuğu ilerledi. Oya Başar, Tarık Ünlüoğlu, Dolunay Soysert, Ali Sunal ve Şehsuvar Aktaş’ın başrolü paylaştığı dizinin 51 ve 64. bölümleri arasında Berivan karakterini canlandırdı. Bu diziden sonra Şen Yuva ile izleyicinin karşısına çıktı. Ardından Adım Bayram Bayram ve 5’er Beşer’in kadrosunda bulundu. Güldür Güldür Show’un ilk hali olan 5’er Beşer, ilk olarak Fox TV’de sahnelendi. Yılmazkaya, 2011’de bu yana ekibin adeta demirbaşlarından olmayı başardı.

Bir yandan Güldür Güldür Show devam ederken diğer yandan başka yapımlarda da boy gösterdi. 2013 yılındaki duraklarından biri de başrollerinde Şahin Irmak, Tülin Özen, Nadir Sarıbacak, Yeşim Ceren Bozoğlu ve Çağlar Çorumlu’nun yer aldığı Aldırma Gönül oldu.

Yıllarına göre Meltem Yılmazkaya’nın oynadığı diziler:

2013 – Güldür Güldür

2013 – Aldırma Gönül 

2012 – Aşkın Halleri 

2011 – 5’er Beşer

2011 – Adım Bayram Bayram 

2010 – Şen Yuva 

2009 – Benim Annem Bir Melek

2009 – Aile Saadeti 

Meltem Yılmazkaya’nın Oynadığı Sinema Filmleri

Oyuncunun kariyerinde, Güldür Güldür Show ekibi içerisindeki sahne arkadaşlarıyla oynadığı Dedemin Fişi ve Cici Babam adlı filmler de yer alıyor. Ali Sunal, Onur Buldu, Alper Kul, Erdem Yener, Onur Atilla, Doğa Rutkay, İrem Sak ve Özge Borak gibi isimlerle Dedemin Fişi’nde kamera karşısına geçen sanatçı burada Döndü Şimşir/Dürdane Çirci adlarıyla rol üstlendi. Onur Atilla, Onur Buldu, Özgür Aydın ve Mahir İpek gibi oyuncularla da Cici Babam için ekranlarda göründü.

2016 yılında ise Zafer Algöz, Melek Baykal ve Emrah Kaman’ın başrolünde bulunduğu Kaçma Birader’de oynadı.

Yıllarına göre Meltem Yılmazkaya’nın oynadığı filmler:

2018 – Cici Babam

2016 – Kaçma Birader

2015 – Dedemin Fişi

Meltem Yılmazkaya’nın Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Evli olmayan sanatçını Mike adında erkek arkadaşı var.

Yılmazkaya, sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor. Hem Instragram hem de Twitter hesabından sık sık paylaşımlarda bulunuyor. 2021 yılı Nisan ayı itibariyle başarılı yıldızın @meltemyilmazkaya olan Instagram hesabını 227 bin, meltemyilmazkay olan Twitter hesabını ise 14 bin 200 hesap takip ediyor.