Meriç Aral Kimdir?

02.06.2021
Meriç Aral Kimdir?

Meriç Aral Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Türk kadın, dizi ve sinema oyuncusu.

Oyunculuğa dair bir bölüm okumayan Aral, bu mesleği yapan alaylı oyunculardan biridir. Başarılı sanatçı, ilk defa 2012 yılında kamera karşısına geçti. Daha sonra birçok dizi ve sinema filmlerinde oynadı. Kırmızı Oda dizisinde Doktor Ayşe Gölge rolünü canlandıran oyuncu, sezon bitmeden bu yapımdan ayrıldı.

Birçok okuyucu, Meriç Aral’ın hayatını, özgeçmişini merak ediyor. Okuyucular ‘Meriç Aral kimdir, nereli, hangi dizilerde, hangi filmlerde oynadı, başrol oynadığı filmler ne, evli mi bekar mı çocuğu var mı, nereden mezun’ gibi soruların yanıtını araştırıyor.

İşte, Meriç Aral’ın biyografisine dair yanıtlar:

Meriç Aral Nereli, Ne Mezunu?

İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunudur. İkinci üniversite olarak ise Karşılaştırmalı Edebiyat okumuştur. Avukatlık ruhsatı olan Aral, kariyerinde oyunculuğu tercih etti.

Meriç Aral Kaç Yaşında?

17 Kasım 1988 tarihinde dünyaya geldi. Aral, yengeç burcudur. Başarılı isim, 2021 yılı itibariyle 33 yaşındadır.  

Meriç Aral Dizileri

2012 senesinde Sultan dizisinde yardımcı karakter olarak bulundu. Meriç Aral; Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Merve Altınkaya, Nur Sürer ve Settar Tanrıöğen’in başrollerinde bulunduğu Sultan’da Diyar karakterini canlandırdı.

2013-2014 yıllarında Star TV’de yayınlanan, Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın başrolünde oynadığı, Barış Falay, Mine Tugay, Taner Ölmez ve Hazar Ergüçlü’yü de kadrosunda bulunduran gençlik dizisi Medcezir’de Hale rolüne hayat verdi. Güzel yıldız, bu yapımda da yardımcı rolde ekran karşısına çıktı.

Medcezir’den sonra oynadığı dizilerde ise genelde başrollerdeydi. 2016 yılında Star TV yayını olan Yüksek Sosyete dizisinde Ece rolünü oynadı. Ancak ömrü çok uzun olmayan dizi, 6. Bölümden sonra yayından kaldırıldı. Oyuncunun dizi konusundaki şansı bir sonra ki yapımda açıldı. Yine Star TV’de yayınlanan Söz dizisinde Eylem Mercier adlı karaktere hayat verdi. 2020 – 2021 sezonunda ise Kırmızı Oda dizisinin kadrosunda yer aldı. Burada Ayşe Gölge adlı psikolog rolüyle izleyicinin karşısına çıktı. Ancak sezonun ortasında bu yapımdan ayrıldı.

Yıllara göre Meriç Aral’ın oynadığı diziler:

2012 – Sultan

2013-2014 – Medcezir

2016 – Yüksek Sosyete

2017-2019 – Söz

2020-2021 – Kırmızı Oda

Meriç Aral’ın Oynadığı Filmler:

Aral’ın ilk sinema tecrübesi ise 2013 senesinde oldu. Sanatçı, Balayı adlı bu filmde başrolü oynadı. Daha sonra da Muska ve Unutursam Fısılda filmlerinde izleyicinin karşısına çıktı. Hesapta Aşk filmiyle yeniden rol alan Aral, Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe ve Burak Tozkoparan gibi genç oyuncular ile başrolü paylaştı.

Kenan İmirzalıoğlu, Meryem Uzerli ve Haluk Bilginer’in başrolünü oynadığı Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü filminin kadrosunda bulunan başarılı isim, Yanımda Kal ve Biz Böyleyiz filmlerinin başrol kadrolarında da yer aldı.

Yıllara göre oynadığı filmler:

2013 – Balayı

2014 – Muska

2014 – Unutursam Fısılda

2015 – Hesapta Aşk

2017 – Cingöz Recai

2018 – Yanımda Kal

2020 – Biz Böyleyiz

Meriç Aral’ın Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Meriç Aral’ın annesi de babası da hukuk mezunu ve avukatlık yapıyorlar. Sanatçının kendisi de ailesinin yolunda giderek Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Başarılı oyuncu evli değil. Meslektaşı olan Serkan Keskin ile basında adı anıldı. İzleyiciler Serkan Keskin’i Leyla ile Mecnun dizisinde İsmail Abi karakteri ile de tanıyor.

Sanatçı, sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor. @mericaral adlı Instagram hesabında aktif paylaşımlarda bulunuyor. 2021 yılının Mart ayı itibariyle Instagram hesabını 1,5 milyon kişi takip ediyor.

You cannot copy content of this page