Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

07.06.2021
Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

Mert Yazıcıoğlu Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Dizileri

Dizi ve sinema oyuncusu olan Yazıcıoğlu, son dönemlerin genç oyuncularından biri olarak dikkat çekiyor. İlk defa 2011 yılında ilk defa kamera karşısına geçen genç oyuncu, dizi ve sinema anlamında birçok yapımda roller üstlendi.

Mert Yazıcıoğlu Nereli?

Yakışıklı yıldız, İstanbul’da doğdu. Hayatı İstanbul’da geçen oyuncu, lisans eğitimi için İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme bölümüne kaydoldu. Bu dönemlerinde bir arkadaşının vesilesiyle oyunculuk ajanslarına başvurdu. Özellikle oyuncu Ümit Çırak ile karşılaşıp ondan dersler alması, kariyeri için attığı en önemli adım oldu.  Daha sonra bu süreçte kamera karşısına geçti.

Mert Yazıcıoğlu Kaç Yaşında?

10 Mayıs 1993 tarihinde dünyaya geldi. Boğa burcu olan başarılı isim, 2021 yılı itibariyle 28 yaşındadır.

Mert Yazıcıoğlu’nun Oynadığı Diziler

Bir dizi için ilk defa 2012 yılında kamera karşısına geçti. Kanal D’de yayımlanan Kayıp Şehir dizisinde Furkan karakterine can verdi. Bu dizinin ardından 4 sezon süren ve Fox TV’de gösterilen Karagül’de oynadı. Toplam 11 senaristin kaleminden çıkan bir yapım olan Karagül’de Ece Uslu, Yavuz Bingöl, Özlem Conker, Özcan Deniz, Mesut Akusta, Ogün Kaptanoğlu, Hilal Altınbilek, Mert Yazıcıoğlu ve Ayça Ayşin Turan’a eşlik etti. O dönemin genç yıldız adayı olan Yazıcıoğlu, Karagül’de Baran Şamverdi rolüyle göründü.

2016 yılında başlayan Fox Tv yayınlarından olan Umuda Kelepçe Vurulmaz’da Begüm Birgören ve Özge Özder ile başrolde bulundu. Ancak reytingleri iyi gitmeyen dizi, 17. Bölüm sonunda final yaptı. Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosunda bulundu. Ancak bu dizi de 6. Bölüm sonunda yayından kaldırıldı.

Yazıcıoğlu’nun erken final yapan bir başka dizisi de Bir Litre Gözyaşı oldu. 15. Bölümle birlikte sona eren dizide Sanem Çelik, Miray Daner, Ogeday Girişken ve Tolga Tekin ile başrolde bulundu. Dizi konusunda talihsizliği devam eden yakışıklı ismin erken final yapan bir başka yapımı da Bir Annenin Günahı’dır. Başarılı bir Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Yusuf’u canlandırdığı bu dizide Özge Özberk, Musa Uzunlar, Emre Kınay, Simay Barlas ve Pamir Pekin ile başrolde oynayan Yazıcıoğlu’nun bu dizisi de 5. Bölüm sonunda ekranlara veda etmek zorunda kaldı.

Yazıcıoğlu, ayrıca internet dizilerinde de roller üstlendi. Senaryosunu Meriç Acemi’nin, yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer’in birlikte üstlendiği Aşk 101 dizisinde başrolde oynadı. Daha sonra Aşk 102 adıyla devamı çekilen dizide Kubilay Aka, Alina Boz ve Selahattin Paşalı gibi oyuncularla rol üstlendi.

Yıllarına göre Mert Yazıcıoğlu’nun oynadığı diziler:

2012-2013-Kayıp Şehir

2013–2016-Karagül

2016–2017-Umuda Kelepçe Vurulmaz

2018-Mehmed: Bir Cihan Fatihi

2018–2019-Bir Litre Gözyaşı

2020-Bir Annenin Günahı

2020-Aşk 101 (İnternet Dizisi)

2021-Aşk 102 (İnternet Dizisi)

Mert Yazıcıoğlu’nun Oynadığı Sinema Filmleri

Sanatçının film anlamındaki ilk deneyimi 2011 yılında gerçekleşti. İlk kez Dedemin İnsanları ile kamera karşısına geçti. Umut Aral’ın yönettiği 2018 yapımı İyi Oyun’da ise Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı, Orkun Işıtmak, Hakan Kurtaş, Bahar Şahin ve Kerem Bürsin ile rol aldı.

Mert Yazıcıoğlu’nun Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Başarılı oyuncu evli değildir. Yazıcıoğlu’nun adı basında meslektaşı güzel oyuncu Afra Saraçoğlu ile anılıyor.

Ayrıca yakışıklı yıldız, sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanıyor. Hem Instagram hem Twitter hesabı olan Yazıcıoğlu, sık sık paylaşımlarda bulunuyor. @mertyazicioglu olan Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 1 milyon 200 bin hesap sahibi takip ediyor. Twitter üzerindeki merttyazicioglu adlı hesabını da 115 bin 700 kişi izliyor.