Merve Akaydın Kimdir?

07.06.2021
Merve Akaydın Kimdir?

Merve Akaydın Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Türk kadın dizi ve sinema oyuncusu.

2010’lu yıllarda vitrine çıkan genç aktris, ekran karşısına ilk defa 2012 senesinde geçti. Yıldız oyuncu; Zerrin Tekindor, Marlon Brando, Juliette Binocheve, Uğur Polat, İlker Aksum ve Meryl Streep gibi oyunculardan etkilendiğini, onları kendisine örnek aldığını, özellikle Uğur Polat’ı çok sevdiğini ifade etti.

Hayranları, ‘Merve Akaydın kimdir, nereli, kaç yaşında, nereden mezun, hobileri ne, oynadığı diziler ve filmler neler, hangi rolleri canlandırdı, güzel yıldızın boyu kaç, evli mi bekâr mı, sosyal medyayı kullanıyor mu, Instagram ve Twitter hesapları var mı?’ gibi soruların yanıtlarını bulmaya çalışıyor. Güzel oyuncunun özgeçmişi ve yaşamına dair soruların cevapları haberimizde bulunuyor.

İşte Merve Akaydın’ın hayatına dair bilinmeyenler:

Merve Akaydın Nereli?

Merve Akaydın, Antalya şehrinde dünyaya geldi, Aslen de Antalyalı olan güzel oyuncu, üniversiteye kadar memleketinde yaşadı. Bu dönemlerde tiyatroya ilgi duydu ve bu alan üzerine eğitim aldı. Daha sonra üniversite öğrenimi için Eskişehir’e yerleşti. Sanatçı, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra kariyer amacıyla İstanbul’a yerleşti.

Merve Akaydın Kaç Yaşında?

9 Ekim 1989 tarihinde doğan başarılı oyuncu, Terazi burcu olup 2021 yılı itibariyle 32 yaşındadır.

Merve Akaydın’ın Oynadığı Diziler

Güzel oyuncu, kariyerine dizi yapımlarıyla başladı. Şefkat Tepe dizisinde başrol oynayan Akaydın, burada Aslı karakterine hayat verdi. Dizi, üç sezon sürdü ve Akaydın da bu yapımdan sonra birçok dizi ve sinema filminde boy gösterdi.

Ardından, Sudan Çıkmış Balıklar dizisinde ekran karşısına geçti. Burada konuk oyuncu olarak yer alan güzel yıldız,  Sudan Çıkmış Balıklar’da öğrenci rolündeydi.

Daha sonra Sungurlar dizisinde 2 bölüm rol üstlendi. Akaydın, bu yapımda da Şefkat Tepe’deki gibi Aslı karakterini canlandırdı. Dizilere 5 sene ara veren sanatçı, Yaralı Kuşlar dizisinde yeniden bir televizyon yapımına ‘merhaba’ dedi ve burada 3 bölüm oynadı. Oyuncu, Yaralı Kuşlar’da Hande rolüne can verdi.

Yıllarına göre oynadığı diziler:

2012 – 2014 – Şefkat Tepe

2013 –  Sudan Bıkmış Balıklar

2014 –  Sungurlar

2019 –  Yaralı Kuşlar

Merve Akaydın’ın Oynadığı Sinema Filmleri

Oyuncunun ilk sinema tecrübesi Kayısı Kadın adlı kısa filmdir. Bunu ertesi sene Emicem Hospital filmi takip etti. Oyuncu, Emicem Hospital’de Miray, Ceberrut filminde ise Ezgi rollerini oynadı. Güzel aktris, ‘Öğrenci Kafası: Soygun’da da Arzu    rolüyle ekranların karşısına çıktı.

Merve Akaydın, 2019 senesinde Bandırma Vapuru filminde rol aldı. Kosta Kortidis’in yazıp yönettiği filmde başrolü Ali Karagöz ve Özdemir Çiftçioğlu ile paylaştı.

Yıllarına göre Akaydın’ın rol aldığı sinema filmleri:

2015 – Kayısı  Kadın 

2016 – Emicem Hospital       

2016 – Ceberrut Ezgi 

2018 – Ögrenci Kafası: Soygun

2019 – Bandırma Vapuru

Merve Akaydın Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Güzel yıldız evli değildir. Spor yapmayı seven oyuncu, Hello Kitty ve pembe rengine çok düşkün. Ayrıca bir röportajında arkadaşlarına yemek yapmayı, özellikle değişik yemekler denemeyi çok sevdiğini açıkladı. 2 yıl pilatesle de uğraşan Akaydın, 1.61 boyunda ve 49 kg’dır.

Sosyal medya hesabını oldukça aktif kullanan sanatçılardan biridir. Instagram’da sürekli fotoğraflar yayınlıyor. @mervaakaydin adlı hesabı üzerinden fotoğraflar paylaşan yıldız ismin 2020 yılı Mart ayı itibariyle takipçi sayısı 81 bin 500’dür.

Aynı zamanda Fenerbahçe taraftarı olan Akaydın, Twitter’ı da aktif kullanıyor. Twitter’da merveakaydn hesabından yorumlar yapan sanatçıyı Mart 2021 itibariyle 30 bin 900 hesap takip ediyor.