Merve Özbey Kimdir?

11.06.2021
Merve Özbey Kimdir?

Merve Özbey Kimdir? Nereli ? Kaç Yaşında? Albümleri, Klipleri

Türk pop müziği sanatçısı olan Özbey, özellikle 2010’lu yıllarda büyük çıkış yakaladı. Besteci, aranjör ve yapımcı Erdem Kınay ile ortak çalıştığı Duman ve Helal Ettim şarkıları sonrasında popülerliği daha da arttı.

Onun sesindeki güzelliği ise yine bir ses sanatçısı olan Ebru Gündeş keşfetti. Uyku Uysal’ın şarkıcılık yaptığı müzikholde onun vokalini beğenen Gündeş, Özbey’den başka şarkılar söylemesi yönünde istekte bulundu. Bu isteği yerine getiren Özbey için şöhret kapıları o andan sonra değişti. Ebru Gündeş, ona vokalistlik teklifinde bulundu. Özbey de bu teklifi kabul etti ve sanatçının kariyeri bu sürecin ardından hızla ilerledi. Ebru Gündeş’in vokalliğini daha sonra Bengü, Özcan Deniz, Demet Akalın, Ferman Toprak, Yaşar İpek gibi ünlü isimlerin vokalistlikleri takip etti. Bu dönemde Emre Kınay’ın dikkatini çekti, onun yapımcı ve aranjmanlığında Helal Ettim ile Duman şarkılarını yorumladı. Bu şarkılarla beraber hayran kitlesini daha da  artırdı.

Merve Özbey Nereli?

Başarılı yıldız, İstanbul’da doğdu. Ancak aslen memleketi Erzurum’dur. Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymaya başladı. Müzik üzerine eğitimler aldı. Bu doğrultuda İstanbul Teknik Üniversitesi‘nde Türk Sanat Müziği eğitimi gördü.

Merve Özbey Kaç Yaşında?

18 Temmuz 1988 tarihinde dünyaya geldi. Yengeç burcu olan güzel şarkıcı, 2021 yılı itibariyle 33 yaşındadır. 160 cm boyundaki sanatçı 53 kg. ağırlığındadır.

Merve Özbey Albümleri

Başarılı isim, iki önemli albüme imza atarken bazı sanatçıların albümlerinde de konuk şarkıcı olarak yorumlarda bulundu. Merve Özbey’in 2015 yılında Yaş Hikayesi adlı albümü çıktı. Çıkış parçası da albüme adını veren Yaş Hikayesi şarkısıydı. Bu başarılı yapım, toplam 10 şarkıdan oluşuyordu.

Merve Özbey’in Yaş Hikayesi albümündeki parçalar:

– Yaş Hikayesi

– Allaha Emanet Ol

– Ödeştik

– Usta

– Yağmur

– Vicdanın Affetsin

– Allaha Emanet Ol – Remix

– Topsuz Tüfeksiz – Remix

– Helal Ettim – Remix

Merve Özbey’in diğer solo albümü ise 2019 yılında piyasaya çıktı. Devran adı verilen bu albümde toplam 8 tane şarkı seslendirdi.

Merve Özbey’in Devran albümündeki parçalar:

– Konumuz Var

– Tebrikler

– Devran

– Yaramızda Kalsın

– Kül

– Gücüm Yetmez

– Kalır Mı Günah

– Eyvallah

Merve Özbey’in katkı sağladığı albümler:

– Proje – (Erdem Kınay’ın ilk albümü- 2012)

– Proje 2 – (Erdem kınay’ın ikinci albümü-2013)

– Musa Eroğlu ile Bir Asır – 2015

– Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları – 2018

– Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar Volume 2 – 2018

Merve Özbey Klipleri

Erdem Kınay ile birlikte söylediği şarkıların klipleri:

– Duman

– Helal Ettim

– Boynun Borcu

 Diğer klipler:

– Yaş Hikayesi

– Topsuz Tüfeksiz

– Vicdanın Affetsin

– Vuracak” (Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları)

– Hani Bizim Sevdamız” (Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar)

– Tebrikler

– Yaramızda Kalsın

– Kül

Merve Özbey Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Ünlü sanatçı, evli değildir. Daha önce basında Murat Binici ve Kenan Koçak ile adı anılmıştı, hatta Koçak ile nişanlandığı yönünde haberler yer almıştı.

Özbey, sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Hem Insatgaram hem de Twitter hesaplarını oldukça aktif biçimde kullanıyor. Instagram’da @merveozbeyofficial hesabını kullanıyor. Twitter’de ise mervezby hesabı üzerinden yorumlar yapıyor. Özbey’in Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle bir buçuk milyon kişi takip ediyor. Twitter hesabını da 235 bin 900 hesap izliyor.