Metin Akdülger Kimdir? Nereli?

12.06.2021
Metin Akdülger Kimdir? Nereli?

 Metin Akdülger Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu olan Akdülger, Star TV’de 2013-2015 yılları arasında yayımlanan Medcezir dizisindeki Orkun karakteriyle dikkat çekti. Sanatçı, kariyerini tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra hem televizyon hem de internet dizi oyunculuklarıyla da sürdürüyor.

Metin Akdülger Nereli?

Bursa’da doğdu. Lise dönemlerinde tiyatro sahnelerinde yer aldı. Koç Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan sanatçı, diğer yandan da öğrencilik yıllarında amatör olarak tiyatro ile uğraştı. Daha sonra Craft Tiyatro’ya dâhil oldu. Kariyeri buraya katıldıktan sonra yükselişe geçti.

Metin Akdülger Kaç Yaşında?

Başarılı oyuncu, 10 Nisan 1988 tarihinde dünyaya geldi. Koç burcu olan Akdülger, 2021 yılı itibariyle 33 yaşındadır. 2010’lu yıllardan itibaren birçok önemli dizi ve sinema filminde boy gösterdi.

Metin Akdülger’in Oynadığı Diziler

İlk defa 2013 yılında Medcezir filminde rol aldı. Bu ses getiren yapımda Orkun karakterine hayat verdi. Star TV’de yayımlanan ve iki sezon boyunca 77 bölüm çekilen Medcezir’de Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Taner Ölmez ve Hazar Ergüçlü gibi oyunculara eşlik etti.

Bu diziyle yaptığı çıkış neticesinde birçok yapımda aranılan oyunculardan oldu. Medcezir’i Analar ve Anneler dizisi izledi. ATV’de yayımlanan bu dizide Hazar Ergüçlü, Binnur Kaya, Okan Yalabık, Sinem Kobal, Nazan Kesal ve Ulaş Tuna Astepe ile kamera karşısına geçen Akdülger ve rol arkadaşlarının macerası 9 bölüm sürdü. Reytinglerde beklediğini bulamayan Analar ve Anneler, 2015’in sonlarında yayından kaldırıldı. Bu dizide Tahsin karakterini canlandırmıştı.

Önce Star TV, sonrasında Fox TV’de yayımlanan ve iki sezon devam eden Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin kadrosuna dâhil olan sanatçı, bu yapımda Padişah 4. Murat rolüne hayat verdi. Akdülger, burada ise Beren Saat, Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç ve Nurgül Yeşilçay ile ekranlarda göründü.

Yakışıklı oyuncu, Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ardından art arda iki internet dizisinde rol üstlendi. Puhu TV platformunda yayımlanan, yönetmenliğini Onur Saylak’ın, senaristliğini Hakan Günday’ın, başrollerini ise Haluk Bilginer, Cansu Dere, Şebnem Bozoklu ve Hüseyin Avni Danyal’ın üstlendiği bu dizide Ateş Arbay rolüyle izleyicinin karşısına çıktı. Bu başarılı yapım, birçok ülkeye ihraç edilme başarasını gösterdi.

Daha sonra Netflix’te yayımlanan ve tıpkı Şahsiyet gibi ses getiren Atiye, Akdülger’in yeni durağı oldu. Burada Beren Saat, Mehmet Günsür ve Melisa Şenolsun ile başrolde yer aldı.

Yıllarına göre Metin Akdülger’in oynadığı diziler:

2013-2015 -Medcezir

2015 – Analar ve Anneler

2016-2017 – Muhteşem Yüzyıl Kösem

2018 – Şahsiyet

2019 – Atiye

Metin Akdülger’in Oynadığı Filmler

İlk oynadığı film, bir kısa filmdir. Polis adlı yapımda rol alan sanatçı,  ardından Bensiz filminde Necip rolünü oynadı. Bensiz’i daha sonra yine iki kısa film izledi. ‘Farewellcome’ ve ‘Yok, Sağ Ol’ adlı bu kısa filmlerin arkasından Tereddüt adlı sinema filminde rol üstlendi. Oyuncuyu; Kırık Kalpler Bankası’nda Turan, En Sevdiğim Kumaş’ta Rüya gören adam, The Ruse’da Benjamin ve Yarına Tek Bilet’te Ali karakteriyle izledik. Yarına Tek Bilet, aynı zamanda ülkemizde yayınlanan ilk Netflix orijinal filmidir.

Metin Akdülger’in Sahnelediği Tiyatro Oyunları

2012 – Kaset

2014 – Maşenka

2016 – Kahramanlar Hep Erkek

2017 – Baldan Karanlık

Metin Akdülger’in Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Sanatçı, evli değildir. Bir dönem basında adı Dilan Deniz Çiçek ile anılmıştı.

Ayrıca yıldız isim, sosyal medyayı da aktif şekilde kullanıyor. Instagram hesabından sık sık fotoğraflar paylaşıyor. @metinakdulger olan ınstagram hesabını 2021 yılı Nisan ayı itibariyle 289 bin 200 hesap sahibi takip ediyor.

You cannot copy content of this page