Metin Arolat Kimdir?

13.06.2021
Metin Arolat Kimdir?

Metin Arolat Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şarkıları, Klipleri

Yönetmen, reklamcı ve pop müzik şarkıcısı olan Metin Arolat, 90’lı yıllardaki şarkılarıyla büyük çıkış yakalamıştı. Bu dönemde özellikle Dert Değil adlı şarkısına çektiği klipte Merve İldeniz ile oynaması, ayrıca yine Psikoloji isimli şarkısının klipindeki Eyşan Özhim’li sakız sahneleri, çok ses getirmişti.

Metin Arolat Nereli?

İzmir’de doğan Metin Arolat, baba tarafından İstanbullu ’dur. Anne tarafı kökeni ise Çerkes’tir.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Başarılı isim, özellikle klip yönetmenliği konusunda da ön plana çıktı. Hem kendi hem de Tarkan’ın şarkılarına çektiği klipler, geçmişte çok ses getirdi.

Metin Arolat’ın Dedesi Ali Mümtaz Arolat Kimdir?

Dedesi Ali Mümtaz Arolat, ünlü bir şairdir. 1897 yılında doğan Ali Mümtaz Arolat, doğa ve sevgi konularını ele alan ve ülkemizin ilk sembolist şairlerinden olan bir edebiyatçıdır. 1. Dünya Savaşı çıkınca, Galatasaray Lisesi’ndeki öğrenimini yarıda bırakarak orduya dâhil olup savaşa girdi.

Ali Mümtaz Bey, Dergâh dergisinde de yazılar yazdı. Ünlü edebiyatçı, 1967 yılında vefat etti.

Metin Arolat Kaç Yaşında?

28 Mayıs 1972 tarihinde dünyaya gelen sanatçı, İkizler burcudur. Arolat, 2021 yılı itibariyle 49 yaşındadır.

Metin Arolat’ın Albümleri

Ünlü şarkıcının ilk albümü 1995 senesinde çıktı. Onun ‘Ayrılık Olmaz’ isimli bu albümündeki Dert Değil şarkısı çıkış parçası oldu. Manken ve model Merve İldeniz ile kamera karşısına geçerek bu şarkının klipinde rol aldılar. Dert Değil klipi, uzun süre ses getirdi. Klip, halen birçok kimsenin hafızasında yer edinmektedir.

Metin Arolat’ın Ayrılık Olmaz albümünde yer alan şarkılar:

Cilveli Yarim, Yanıyorum, Dert Değil, Aşk Yakar, Kadınlar Sever Unutmayı, Ayrılık Olmaz, Gözler Önünde, Yatsam Yanına, Sensizlik Çığlıkları ve Son Nefes

Sanatçının sonra ki albümü Yine Bir Başıma ise 3 sene arayla piyasaya çıktı. Yine 10 adet şarkıdan oluşan bu albümün çıkış parçası ise Elveda olmuştu.

Metin Arolat’ın Yine Bir Başıma albümünde yer alan şarkılar:

Elveda, Yine Bir Başıma, Salla Gitsin, Yandım Yar Diye, Hata Bende, Ah Ne Yalan, Seni Bana Vermeselerde, Ben Sana Böyle Hasretken, Sensiz Olmadı ve Şeytana Uyma

Bu albümden sonra 7 sene ara veren Arolat, Kabul Et adlı albümünü çıkardı. Bu albümde ise Psikoloji adlı şarkısına çektiği klip ses getirdi.

Metin Arolat’ın Kabul Et albümünde yer alan şarkılar:

Psikoloji, Ruhum Seninle, Kabul Et, Hani Aşkın Tertemizdi, Yetmiyor Valla, Burada Bitsin, Yar Nedir Dileğin, Belki Biryerlerde, Gidenlere Yandım, Kör Kurşun, Ayrı Masalar, Gel De Anlam Kat, Sensizliğimin Şarkısı ve Psikoloji (Karaoke)

Dördüncü albüm Lütfen Yaz Gelsin ise single olarak çıktı. 2010’daki bu albümü aynı sene çıkan Çok Daha Ötesi izledi.

Metin Arolat’ın Çok Daha Ötesi albümünde yer alan şarkılar:

Kalpten Gidenin, Yapma Gece, İzmir, Altyazısız, Sarı Saçların, Ben Adem Sen Havva, İki Yudum Şarap, Lütfen Yaz Gelsin, Deli Bu Deli ve Ufak Suçlu Yalanlar

Sanatçı, 4 yıl sonra Karavan adlı bir albüm daha yaptı.

Metin Arolat’ın Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Ünlü şarkıcı evli değildir.

Ayrıca sanatçı, sosyal medya hesaplarını da aktif şekilde kullanıyor. Hem Instagram hem de Twitter hesaplarından sık sık paylaşımlarda bulunuyor. Twitter’daki Metinarolat olan hesabını 2021 yılı itibariyle 454 bin 600, yine @metinarolat olan Instagram hesabını da 280 bin 400 kişi takip ediyor.

Dedesi, Şair Ali Mümtaz Arolat’ın Galatasaray Liseli olmasından dolayı hem sanatçı hem de ailesi Galatasaray’ı desteklemektedir.

You cannot copy content of this page