Metin Keçeci Kimdir?

14.06.2021
Metin Keçeci Kimdir?

Metin Keçeci Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Tiyatrocu, dizi ve sinema oyuncusu olan Metin Keçeci, özellikle Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinde yer alarak adından söz ettirdi. Yılmaz Erdoğan’ın öğrencileri arasında bulunan oyuncu, Mutfak olarak adlandırılan ve hikâyeler üreten ekibin bir parçası oldu.  Kendine özgü mimikleri ve esprileriyle izleyicinin kısa sürede beğenisini kazandı.

Metin Keçeci Nereli?

Hakkâri ilinde doğdu. Küçük yaşlarda tiyatro ile tanışan oyuncu, tiyatroya gönül verdi. Okul yıllarında tiyatroyla uğraştı. Hakkâri’de kendisinin ve arkadaşlarının çabalarıyla gruplar kurdu. Hakkâri İlim Sağlık Kültür Araştırma Vakfı çatısı altında, henüz çok genç yaşlarda tiyatro grubu oluşturdu.

Metin Keçeci Kaç Yaşında?

31 Aralık 1975 tarihinde dünyaya geldi. Oğlak burcu olan başarılı oyuncu, 2021 yılı itibariyle 46 yaşındadır. Hakkâri’de uzun seneler sahne alan ve sanatla uğraşan başarılı isim, 27 yaşındayken, 2002 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu seneden sonra sanat kariyeri, daha geniş kitlelerce duyuldu.  Keçeci, 2004’ten itibaren birçok dizi ve sinema filminde roller üstlendi.

Metin Keçeci’nin Oynadığı Diziler

İstanbul günlerine başlayan Metin Keçeci, önce yerel bir kanalda programlar yaptı. Burada yaptığı gösterilerle dikkat çekti ve ertesi sene ilk defa bir dizi için kamera karşısına geçti. Daha sonra Bir Demet Tiyatro’nun ikinci nesil kadrosuna dâhil oldu. Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Zerrin Sümer, Bahtiyar Engin ve Sinan Bengier gibi usta isimlerin eğitmenlik yaptığı Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı komedi dizi/tiyatro programında hem öğrenci hem senarist hem de oyunculuk yaptı. Bu yapımla birlikte adını daha geniş kitlelere duyurdu.

Metin Keçeci’nin Oynadığı Filmler

Ünlü oyuncu ilk defa 2004 yılında bir film için kamera karşısına geçti. O dönem yayında olan TGRT kanalı için çekilen Bodrum Hakimi isimli filmde rol aldı. Bu filmi daha sonra Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönetip başrolünde oynadığı Organize İşler izledi. Keçeci, burada; Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Altan Erkekli, Özgü Namal ve Cem Yılmaz gibi ünlü birçok isme eşlik etti. Organize İşler’de Kertenkele karakterine hayat verdi.

Ardından Ezel Akay’ın yönettiği, Haluk Bilginer ve Beyazıt Öztürk’ün başrolü paylaştığı Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü kadrosuna girdi. Senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı, başrollerinde Cem Yılmaz, Tuna Orhan, Mazhar Alanson ve Özlem Tekin’in oynadığı Hokkabaz’ın oyuncu kadrosuna dâhil oldu. Keçeci, bu yapımda Çoban rolünü canlandırdı.

Bundan sonra ki filmi ise yine Cem Yılmaz’ın yazıp oynadığı A.R.O.G’tu. Bu başarılı yapımda Meto karakteriyle ekranların karşısına çıktı. A.R.O.G’u Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinden arkadaşları olan Eser Yenenler, Oğuzhan Koç, Zeynep Koçak, İbrahim Büyükak, Murat Eken, Metin Yıldız, Şahin Irmak ve Büşra Pekin’in ortak kaleme aldığı Çok Filim Hareketler Bunlar izledi. Keçeci, bu yapımda arkadaşlarıyla beraber rol üstlendi.

Keçeci’nin ilk kez başrolde oynadığı Vay Başıma Gelenler’deki rol arkadaşı ise ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici idi. Semra Dündar’ın yazıp yönettiği filmde Meto rolünü oynadı.

Yıllarına göre metin Keçeci’nin oynadığı yapımlar:

2020 – Kafa Doktoru

2019 – O İş Bende

2019 – Sokağın Çocukları

2018 – İyi ki Doğdun Abla

2017 – Ver Elini Aşk

2017 – Düzensiz Düzenbazlar

2017 – Seni Gidi Gidi

2017 – Parayı Bulduk

2016 – Ekşi Elmalar

2016 – Vezir Parmağı

2016 – Hayatımın Aşkı

2016 – Davetsizler

2015 – Temel ile Dursun İstanbul’da

2013 – Vay Başıma Gelenler

2012 – Düşman Kardeşler

2009 – 2011 – Çok Filim Hareketler Bunlar

2008 – A.R.O.G

2007 – Bir Demet Tiyatro

2006 – Hokkabaz

2005 – Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü

2005 – Organize İşler

2004 – Bodrum Hakimi

2004 – Fırtınalı Hayatlar

You cannot copy content of this page