MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy kimdir? Nereli, kaç yaşında?

06.04.2022
MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy kimdir? Nereli, kaç yaşında?

Mustafa Baki Ersoy, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Bölgesi, 2’nci sıradan milletvekili olarak Meclis’e girdi.

Aslen Yozgatlı olan Mustafa Baki Ersoy, 3 Nisan 1981 tarihinde doğmuştur.


Mustafa Baki Ersoy İlk ve ortaöğretimini Kütahya ve Sivas illerinde tamamlayıp lise öğrenimini Yozgat ilinde tamamlamıştır.

Mustafa Baki Ersoy, yüksek öğrenimini Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İktisat bölümünde tamamlamıştır.

Mustafa Baki Ersoy Hukuk fakültesinde özel hukuk bölümünde yüksek lisans eğitimi devam etmektedir.

Mustafa Baki Ersoy Üniversite eğitimine devam ederken iş hayatına atılan Ersoy, Ersoy Müteahhitlik ve Sipil Zeytincilik yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Mustafa Baki Ersoy Öğrenim hayatı boyunca Ülkü Ocakları Eğitim Vakfı bünyesinde Birim Başkanlıkları görevlerinde aktif olarak yer alan Ersoy, Erciyes Üniversitesinde Üniversite teşkilat başkanlığı yapmıştır.

Mustafa Baki Ersoy 2007-2011 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Daha sonra 8 şubat 2015 tarihinde Kayseri Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı seçilen ERSOY 27. Dönem milletvekili Aday Adaylığı nedeniyle istifa etmiştir.

Mustafa Baki Ersoy Kayseri Milliyetçi Sanayici İş Adamları Derneği Başkan yardımcılığı görevini başarıyla sürdürmektedir.

Mustafa Baki Ersoy İyi derecede İngilizce bilir ve Ersoy evli ve 4 çocuk babasıdır.

You cannot copy content of this page