Midyeci Ahmet Çiçek kimdir? Midyeci Ahmet olayı nedir?

06.04.2022
Midyeci Ahmet Çiçek kimdir? Midyeci Ahmet olayı nedir?

Herkesin Midyeci Ahmet olarak bildiği Ahmet Çiçek, eşiyle boşanmasından sonra gündem oldu. Nafaka olarak eşi Deniz Çiçek’e Beşiktaş’taki merkez şubeyi bıraktı. Ancak o dükkanın tam karşısına yeni bir Midyeci Ahmet açtı.

Ahmet Çiçek Midye ve kokoreç dünyasının bir numaralı ismi olarak iş hayatını sürdürmektedir. Aslen Mardin’li bir ailenin evladı olarak dünyaya gelmiştir. Kokoreç ile birlikte Midye sunumu ile de tanınmış ve Midyeci Ahmet ismi ile sosyal medya ve daha bir çok mecrada ismini duyurmuştur.

Babasının başlık parası olmaması nedeniyle annesini kaçırdığını ardından evlenip bir süre Mardin’de yaşadığını ardından İzmir Kadifekale’ye yerleştiklerini belirtmiştir. Bu nedenle İzmir’de doğmuştur.

Burada Mardinli hemşehrilerinin midye işi yaptığını ve annesinin de kendisine midye yapmayı öğretmesi ile 8 yaşından bu yana bu işle uğraştığını belirtmiştir. Ardından ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Büyüyüp kardeşleri ile beraber midye satma yaşına geldiğinde annesi vefat etmiştir.

İstanbul’da Dolapdere, Hacıhüsrev ve İstiklal Caddesi, Şişhane’de Tevfik Sağlam İlkokulunun önünde. Taksim Sıraselviler’de eski Kemancı Barı önünde seyyar tezgahta satış yapmış, 2003 yılında Beyoğlu Balık Pazarı’nda bir dükkan açmış ve 5 yıl işletmiştir.

Ardından işi daha da büyütmüş ve İstanbul Beşiktaş gibi elit bir ilçede dükkan açarak hizmet vermeye başlamıştır.

Günümüzde müşterilerinin sadece İstanbul’dan olmadığını il dışından gelen müşterilerinin de bir hayli fazla olduğunu belirten Midyeci Ahmet midye yapmanın el marifeti olduğunu, ancak küçük çaplıda olsa Beyoğlu’nda Ermeni ve Rum arkadaşlarının kendisine küçük öneriler sunduğunu ve bu önerilerden de yararlandığını açıklamıştır.

Midyeleri genellikle Avşa Adası, Güney Marmara Adası ve Balıkesir bölgesinde yer alan Midye çiftliklerinde yetişmektedir. Günde ortalama 60.000 Midye satmaktadır.

Deniz Çelebi kimdir? Nereli, kaç yaşında? Midyeci Ahmet ile boşandılar

Midyeci Ahmet’in “Beşiktaş Midyeci Ahmet ile hiç bir bağımız kalmamıştır” açıklamasına karşılık eski eşi Deniz Çelebi’de açıklamalarda bulundu.

Seyyar tezgâhta satış yaparken işi büyütüp 25 dükkanlık Midyeci Ahmet zincirini kuran Ahmet Çiçek boşandı. Nafaka olarak eşi Deniz Çiçek’e Beşiktaş’taki merkez şubeyi bıraktı. Ancak o dükkanın tam karşısına yeni bir Midyeci Ahmet açtı. “Şimdi beni bitirmek istiyor” diyen eşi nin açıklamaları aşağıdaki gibi oldu.

“Biz kısa bir süre önce boşandık. Sizin de bildiğiniz gibi ‘Midyeci Ahmet’ markasında ilk günden bu güne kadar çok emek verdim. Bu marka benim kolyem satılarak yaratıldı.

Bugün geldiğimiz noktada, gayet medeni bir şekilde boşanırken, Beşiktaş merkez şubeyi bana verdi. Ama ben ve çocuklarım bugün mağdur ediliyoruz. Geldiğimiz noktada bana ve çocuklarıma verdiği şubeyi bugün elimden almaya çalışıyor. Anti propagandasını yapıyor. Çünkü benim bir kadın olarak ayakta durmaya çalışmamı istemiyor. Ben iki çocuğumla mağdur ediliyorum. Çok emeğim var. Markayı ben ayakta tuttum. Bugün mağdur ediliyorum. Bütün midyeleri ben yaptım. Ben satışa sundum. Ben vicdan diyorum. Zaten bütün lezzeti benim elimden geçti.

Burayı ayakta tutmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Herkesin Ahmet’in gerçek yüzü görmesini istiyorum. Biz çok medeni ayrıldık. Dokuzuncu gününde karşıma şube açıldı. Bugün de beni kapattırmaya çalışıyor” dedi.

You cannot copy content of this page