Müge Anlı Kimdir? Nereli?

25.06.2021
Müge Anlı Kimdir? Nereli?

Müge Anlı Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Programları

Gazeteci, yapımcı ve sunucu.

Özellikle sunduğu gündüz kuşağı programı Müge Anlı ile Tatlı Sert ile sürekli gündemde kalan Anlı, bunun sonucunu yıllardır reytinglerde almayı başarıyor. Sunucu, uzun süredir kendi saatinde ekran başında olan kitlenin önemli kısmını ekranlara adeta sabitlemiş durumda. Müge Anlı ile Tatlı Sert, hafta içleri sabahtan öğlene kadar ki zaman diliminde yayınlanıyor ve reyting sıralamalarında kendine ilk 10, hatta çoğu zaman ilk 5 içerisinde yer buluyor.

Müge Anlı Nereli?

Sunucunun tüm yaşamı İstanbul’da geçti. Müge Anlı, İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını ise Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde hukuk alanı üstüne gerçekleştirdi. 

Müge Anlı Kaç Yaşında?

19 Aralık 1973 doğumlu olan başarılı sunucu, 2021 yılı itibariyle 48 yaşındadır. Yay burcu olup 1.64 cm boyundadır.

Müge Anlı’nın Yaptığı Programlar

Başarılı yapımcı, şu ana dek 4 programa imza attı. İletişim Fakültesi mezunu olarak farklı televizyonlarda programlar yaptı. Ekran karşısına magazin programı ile çıktı. İlk yapımını, magazin konusunda Türkiye’nin en başarılı gazetecilerinden ve televizyon sunucularından olan Şenay Düdek ile gerçekleştirdi. İkili, Kanal D ekranlarında Dobra Dobra adlı programda hem gündemdeki konuları görüştüler hem de programa birçok ünlü konukları aldılar. Bir yıllık ortaklığın ardından Düdek ile Anlı, başka ortaklarla aynı kapsamlı programı sürdürdü. Şenay Düdek, ünlü şarkıcı Cenk Eren ile partner oldu ve yoluna Fox TV’de devam ederken Müge Anlı Kanal D’de kaldı ve Pakize Suda ile ikili oldu. Bir sene de Suda ile ortaklık yapan Anlı, ardından ATV’ye transfer oldu. Ünlü sunucu 2008’den bu yana ATV’de farklı isimler ve formatlar altında üç programa imza attı.

İlk programının adı Tatlı Sert’ti. Program, daha sonra Müge Anlı ile Tatlı Sert adını aldı. Bu yapım halen sürüyor. Yapımcılığını ve sunuculuğunu bizzat kendisinin üstlendiği programın yönetmenliğini de Ahmet Şirin yapıyor. Senelerce kesinti vermeden, aralıksız devam eden yapımda 2021 yılı Mart ayı itibariyle; 3000’den fazla kayıp şahsın bulunmasına aracılık eden Anlı, 150’yi aşan cinayet dosyasını da aydınlattı. Başarılı gazeteci, 875 aileyi ise kavuşturdu. Başarılı sunucuya ekran karşısında Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şevki Sözen ve avukat Rahmi Özkan eşlik ediyor. Yine Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli de uzun süre eşlik etmişti. Ancak verimli, 2021 yılında kendi isteğiyle ayrıldı.

Sunucu, 2010-2011 döneminde yine ATV’de Müge Anlı ile Mektubunuz Var programını da sundu. Bu yapımda, başlarından geçen farklı olaylardan ötürü yakınlarıyla görüşemeyen veyahut onlara ulaşamayan kişileri konuk ederek, onları buluşturdu. Buna benzer bir programı daha önce Zuhap Topal’ın asistanlığında Yönetmen Sinan Çetin, Film Gibi adıyla gerçekleştirmişti.

2019 yaz sezonunda ise yine ATV’de Güven bana isimli yarışma programını da sundu.

Müge Anlı Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Müge Anlı, bir evlilik yaptı. Başarılı sunucu, meslektaşı olan Gazeteci Burhan Akdağ ile 1999 yılında evlendi, 2008 yılında boşandı. Çiftin bu evlilikten bir kız çocukları var.

Müge Anlı, sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Bunda en önemli etkenlerden biri şüphesiz aktif ve güncel programlara imza atmasıdır. 2021 yılı Mart ayı itibariyle Anlı’yı Instagram’da 1 milyon, Twitter’da 61 bin 100, Facebook’ta ise 2 milyon 312 bin 548 hesap takip ediyor. Anlı, Instagram’da @mugeanli hesabını kullanıyor. Ayrıca Müge Anlı ile Tatlı Sert adıyla her üç sosyal medyadaki hesaplar da milyonlarca izleyici tarafından takip altında.

You cannot copy content of this page