Müge Boz Kimdir? Nereli?

25.06.2021
Müge Boz Kimdir? Nereli?

 Müge Boz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Manken, model, dizi, sinema oyuncusu ve sunucu olan Boz, 2010’lu yıllardan itibaren birçok yapımda aranılan isimlerden biri olmayı başardı. Daha çok Leyla ile Mecnun’un Şirin’i rolüyle tanımaya başladığımız Boz, bu yapımda daha sonra Leyla adını kullanarak dizideki Leylalar’dan biri olmuştur.

Güzel oyuncu, 2017 yılında başlayan Hadi adlı yarışma platformunun da bir dönem sunuculuğunu yaptı.

Müge Boz Nereli?

Anne tarafından Balkan göçmeni, baba tarafından Egeli’dir. İstanbul’da doğdu. Ortaokul yıllarına kadar bu şehirde kaldı. Daha sonra ailesi ile İzmir’in Karşıyaka ilçesine yerleşti. İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdi. Lisans eğitimini Eskişehir’de Anadolu Üniversitesinde Sinema TV ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde gördü. Bu dönemde yurt dışında burs kazandı ve Norveç Hogskulen i Volda’da fotoğrafçılık üzerine eğitimler aldı. Ayrıca bale, piyano yüzme, motosiklet, tenis gibi hobileri de vardır.

Müge Boz Kaç Yaşında?

13 Nisan 1984 tarihinde dünyaya geldi. Koç burcu olan sanatçı, 2021 yılı itibariyle 37 yaşındadır. Başta dizi olmak üzere birçok yapımda roller üstlendi.

Müge Boz’un Oynadığı Diziler

Başarılı isim, ilk kez 2008 yılında Melekler Korusun dizisinde rol aldı. Burada Çiğdem rolünü canlandırdı. Bu diziyi Şüphe’deki Meltem Kutlu rolü izledi. Karakol-Herkes Adalet İster’deki Ada karakterinden sonra adının daha geniş kitlelere duyulmasını sağlayan Leyla ile Mecnun’un ikinci sezonda kadrosuna dâhil oldu. Leyla rolündeki Ezgi Asaroğlu’nun diziden çıkması ile Zeynep Çamcı ile birlikte kadroya girdi. Burak Aksak’ın senaristliğini, Onur Ünlü’nün yönetmenliğini üstlendiği; Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan, Köksal Engür ve Cengiz Bozkurt’un başrollerinde olduğu dizide Şirin ve Leyla karakterlerine hayat verdi.

Başarılı ismi daha sonra Gurbette Aşk Bir Yastıkta’da Nina, Yalan Dünya’da Oya, Aşk Emek İster’de Leyla, Arka Sokaklar’da Ece Dündar, Sevda Kuşun Kanadında’da Işık, Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de Telli Haseki Hümaşah Sultan, Kayıtdışı’nda İdil, Akıncı’da ise Beste karakterleriyle izledik.

Müge Boz’un yıllarına göre oynadığı diziler:

2008 – Melekler Korusun

2011 – Şüphe

2011 – Karakol-Herkes Adalet İster

2012 – Leyla ile Mecnun

2013 – Gurbette Aşk Bir Yastıkta

2013 – Yalan Dünya

2013 – Aşk Emek İster

2014-2015 – Arka Sokaklar

2016 – Sevda Kuşun Kanadında

2017 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem

2017 – Kayıtdışı

2021 – Akıncı

Müge Boz’un Oynadığı Filmler

İlk kez 2011 yılında bir sinema filmi için kamera karşısına geçti. Toprağın Çocukları adlı bu filmde Karika rolünü oynadı. Bunu Bu İşte Bir Yalnızlık Var’daki Zeynep karakteri izledi. Boz, daha sonra; Bir Hikayem Var’da Yağmur, Karaoğlan’da Bayır Gülü, Nezih Bir Film’de Safure, Çat Kapı Aşk’ta Su, Geçmiş Olsun’da Tuğba rolleriyle bulundu. 

Müge Boz’un yıllarına göre oynadığı filmler:

2011 – Toprağın Çocukları

2013 – Bu İşte Bir Yalnızlık Var

2012 – Bir Hikayem Var

2012 – Karaoğlan

2018 – Nezih Bir Film

2019 – Çat Kapı Aşk

2019 – Geçmiş Olsun

Müge Boz’un Özel Hayatı

Boz, Galatasaray’da basketbol oynayan Caner Erdeniz ile evlidir. 2019 yılında Barcelona’da evlenen çiftin bu evlilikten Vina isimli bir kız çocuğu bulunuyor.

Müge Boz’un Sosyal Medya Hesabı

Sanatçı, sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor. Başta Instagram olmak üzere sık sık paylaşımlarda bulunuyor. 2021 yılı Mart ayı itibariyle @mugeboz olan ınstagram hesabını 779 bin 100 hesap sahibi takip ediyor. Bunun dışında sanatçının adı ile açılan birçok hayran ve fan hesapları da mevcut.

You cannot copy content of this page