Müge Uyar Kimdir?

25.06.2021
Müge Uyar Kimdir?

Müge Uyar Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Dizi ve sinema oyuncusu olan Uyar, 2002 yılından beri kamera önü deneyimleri yaşıyor. Başarılı oyuncu, tiyatro oyunlarında da roller aldı.

Hayranları Müge Uyar’ın kariyeri hakkında bilinmeyenleri araştırıyor. Takipçileri, ‘Müge Uyar kim, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde hangi rolleri canlandırdı, evli mi çocuğu var mı?’ gibi sorularla Uyar’ın biyografisini sorguluyor.

İşte Müge Uyar’ın özgeçmişi:

Müge Uyar Nereli?

İzmir’de dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan başarılı oyuncu, mezuniyetinin dışında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de (MSM) eğitim gördü.  

Müge Uyar Kaç Yaşında?

6 Ekim 1989 tarihinde doğdu. Terazi burcu olan sanatçı, 2021 yılı itibariyle 32 yaşındadır. Uyar, henüz 13 yaşındayken ilk oyunculuğu için kamera karşısına geçti.

Müge Uyar Dizileri

Müge Uyar’ın ilk oyunculuk deneyimi 2002 yılında yayımlanan Hastayım Doktor dizisi ile oldu. Mehmet Ali Erbil’in başrolünde bulunduğu dizide Seda Sayan da yer aldı. Ardından Gurbet Kadını adlı yapımda oynadı. Uyar, bu dizide Sinem karakterine hayat verdi. Büyük Buluşma’da Keriman olarak gördüğümüz Uyar, Beşinci Boyut’ta Elif rolüyle izleyicinin karşısına çıktı.

Oyuncu, Eksi 18 dizisinin kadrosunda da bulundu. Burada Defne karakterine can veren sanatçı; Hayat Türküsü, Sevda Çiçeği, Gemilerde Talim Var gibi yapımlarda göründü. Geç Gelen Bahar dizisinde Ceren rolünü oynadı, ardından Kayıp Prenses’te Keyra olarak karşımıza çıktı.

Başarılı sanatçı; Farklı Boyut’ta Melike, Kurşun Bilal’de ise Başak adlarıyla oynadı. Songül Öden, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci’nin başrollerinde bulunduğu Umutsuz Ev Kadınları ile kamera karşısına geçen Uyar’ın sonra ki yapımı Her Şey Yolunda Merkez oldu. İzleyiciler onu burada Binbir Surat Aysel olarak izledi. Hızır Ekip’te Canan karakterine hayat veren başarılı isim, Kara Ekmek’te de rol üstlendi.

Sanatçının adını en fazla duyurmasına neden olan dizileri ise 2015 yılından sonra oynadığı yapımlar oldu. TRT 1 için özel olarak çekilen, Payidar Tüfekçioğlu ve Baran Akbulut’un başrollerinde oynadığı Yunus Emre Aşkın Yolculuğu’nda Kira rolüyle ekranlarda göründü. Bu diziden sonra ise sinema filminden uyarlanarak çekilen Şevkat Yerimdar dizisinin kadrosunda yer aldı. Burada sert karakterli bir rolle karşımıza çıkan Uyar, Bahar karakterine can verdi.

Yıllarına göre Müge Uyar’ın oynadığı diziler:

Şevkat Yerimdar – 2017-2018 –

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu – 2015

Kara Ekmek – 2015

Hızır Ekip – 2013

Herşey Yolunda Merkez – 2013

Umutsuz Ev Kadınları – 2013

Kurşun Bilal – 2011

Farklı Boyut – 2011

Kayıp Prenses  -2008

Geç Gelen Bahar – 2008

Gemilerde Talim Var – 2007

Sevda Çiçeği – 2006

Hayatım Sana Feda – 2006

Hayat Türküsü – 2006

Eksi 18 – 2006

Doktorlar – 2006

Beşinci Boyut – 2005

Büyük Buluşma – 2004

Gurbet Kadını – 2003

Hastayım Doktor – 2002

Müge Uyar’ın Oynadığı Sinema Filmleri

Başarılı isim, bazı sinema filmlerinde de roller üstlendi. Bu filmler, Memleket Hikayeleri serilerine aittir. Uyar, 2007’de Memleket Hikayeleri Hürmüz Gelin filminde Hürmüz’ü, 2008’de Memleket Hikayeleri Cemil filminde ise Fatma’yı canlandırdı.

Müge Uyar’ın Oynadığı Tiyatrolar

Uyar’ın oynadığı bir tane de tiyatro bulunuyor. Ünlü oyuncu, Bahardan Kalan adlı oyun için sahneye çıktı.

Müge Uyar Özel Hayatı Ve Sosyal Medya Hesabı

Mali Müşavir Levent Çalık ile evli olan başarılı oyuncu, Instagram hesabını da aktif olarak kullanıyor. Sanatçının, @mugeuyar89 olan hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 47 bin 300 kişi takip ediyor.