Muhammet Kayku Kimdir?

19.06.2021
Muhammet Kayku Kimdir?

Muhammet Kayku Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Geçmişte profesyonel anlamda mankenlik ve fotomodellik yapan Kayku, özellikle TV 8’de yayımlanan Öykü Serter‘in sunduğu, 6 kadın ve 6 erkekten oluşan toplam 12 yarışmacının bulunduğu Fenomen adlı yarışmayla adını daha geniş kitlelere duyurdu. Muhammet Kayku, Fenomen’e Kerim Savaş Sarı, Osman Aydın, Onur Yüksel, Okan Yiğit, Serbay Çelikbaş ile birlikte katılan erkek yarışmacılardan oldu.

Bunun dışında Kayku, fotoğrafçılık sanatıyla uğraşıyor. Birçok ünlü ismin fotoğraf çekimlerini gerçekleştiren başarılı yıldız, ayrıca daha öncesinde bazı dizi ve filmlerde de roller üstlendi.

Muhammet Kayku Nereli?

Muhammet Kayku, İstanbul‘da doğdu. Ünlü fotoğraf sanatçısı, aslen Kafkasya’dan göç eden bir aileden geliyor. Başarılı isim, okul eğitiminin ardından bazı sinema, dizi, tiyatro ve reklam yapımlarında da yer aldı. Sonrasında da fotoğrafçılık mesleğine eğildi.

Muhammet Kayku Kaç Yaşında?

Fenomen ile adı gündeme gelen oyuncu, 1991 senesinde dünyaya geldi. 2021 yılı itibariyle 30 yaşındadır.

Muhammet Kayku Dizileri

Oyunculuğa merak saran Kayku, ilk defa kamera karşısına geçtiğinde henüz 18 yaşındaydı. Bu kamera karşısı ilk deneyimi, bir televizyon dizisi ile gerçekleşti. 4. Osman adlı bu dizi, Kanal 7 ekranlarında yayımlandı. Bu dizinin ardından bir başka televizyon yapımı olan Su Yolunu Bulur’da rol aldı. Bir dönem ATV kanalında yayımlanan; Şafak Sezer, Evrim Akın vr usta tiyatrocu Oya Başar’ın başrollerde oynadığı Alemin Kıralı dizisinin kadrosunda bulundu. 1.78 boyunda 68 kilo ağırlığındaki oyuncu, Alemin Kıralı’na konuk oyuncu olarak dahil olmuştu.

2013 yılında Şahin ve Çetesi ile yine bir televizyon dizisi için ekranlarda göründü. Ardından ülke genelinde yüksek bir izlenme oranına sahip olarak başarısından söz ettiren Kanal 7 yayımı Elif dizisinde rol üstlendi. Elif’in akabinde ise Hayat Dediğin adlı dizinin kadrosuna katıldı. Ünlü ismin 2016’daki durağı ise adının daha geniş kitlelerce duyulmasını sağlayan Fenomen oldu.

Yıllarına göre Muhammet Kayku’nun oynadığı diziler ve yapımlar:

2016 – Fenomen (Yarışmacı)

2014 – Hayat Dediğin

2014 – Elif

2013 – Şahin ve Çetesi

2011 – 2013 – Alemin Kıralı

2011 – Su Yolunu Bulur

2009 – 4. Osman

Muhammet Kayku Filmleri

Dizilerin dışında sinema filmlerinde de oynadı. İlk sinema deneyimini 2012 senesinde yaşadı. Kızımı Kurtarın filmi için kamera karşısına geçen sanatçı, daha sonra İsmail Hacıoğlu, Nilay Duru ve Şefik Onatoğlu’nun başrolünde bulunduğu Kafes filminde rol aldı. Kayku’nun kadrosunda bulunduğu bir başka film ise Türk Lokumu oldu.

Yıllarına göre Muhammet Kayku’nun oynadığı filmler:

2015 – Türk Lokumu

2015 – Kafes

2012 – Kızımı Kurtarın

Muhammet Kayku Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Kayku, evli değildir. Ünlü ismin şu ana kadar basına yansıyan bir ilişkisi bulunmuyor. Bunun haricinde Kayku, hem kişisel hem de kurumsal anlamda sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. @muhammetkayku adlı Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 38 bin 600 hesap takip ediyor. Yine Muahmmetkayku adlı Twitter hesabını 2160 kişi izliyor.

Başarılı fotoğrafçı, birçok ünlü önemli ismin fotoğraf çekimlerini de gerçekleştiriyor. Bunlar arasında Hazal Subaşı, Alina Boz, Kaan Taşaner, Cihan Şimşek, Berkay Tütüncü, İlayda Alişan, Hazal Türesan, Yağmur Ün, Eslem Akar, Alara Bozbey, Cansın Çekili, Bennu Gerede, Can Bartu Arslan, Aleyna Solaker, Ergül Miray Şahin, Beril Pozam gibi isimler de bulunuyor. Fotoğraflarını @kaykustudio adlı Instagram hesabından paylaşıyor. @Kaykustudio adlı hesabından birçok ünlünün çektiği fotoğraflarını paylaşan Kayku’nun bu hesabını da yine 2021 yılı Mart ayı itibariyle yaklaşık 2800 kişi izliyor.

You cannot copy content of this page