Müjde Uzman kimdir? Müjde Uzman kaç yaşında? Müjde Uzman nereli?

26.06.2021
Müjde Uzman kimdir? Müjde Uzman kaç yaşında? Müjde Uzman nereli?

Müjde Uzman Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Sunucu, dizi ve sinema oyuncusu.

Bir dönem pazarlama müdürlüğü, müzik programı sunuculuğu ve modellik yaptı. 2008 yılından itibaren ise oyunculuğa profesyonel olarak adım attı.

Hayranları, ünlü oyuncu Müjde Uzman’ın hayatını merak ediyor. Bunun için Müjde Uzman’ın biyografisini araştırıyor. “Müjde Uzman kimdir, nereli, kaç yaşında, nereden mezun, oynadığı diziler ve filmler ne, hangi filmlerde hangi rolleri canlandırdı, evli mi çocuğu var mı, sosyal medya hesapları bulunuyor mu?” gibi sorular üzerinden ünlü oyuncunun yaşamını öğrenmek isteyenler, aradıkları soruların yanıtlarını haberimizde bulacak.

İşte ünlü sanatçı Müjde Uzman’ın özgeçmişi:

Müjde Uzman Nereli Kaç Yaşında?

İstanbul’da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi mezunudur. 26 Eylül 1984 tarihinde doğan güzel oyuncu, Terazi burcudur. 1.72 boyundaki Müjde Uzman, 2021 yılı itibariyle 37 yaşındadır.

Müjde Uzman Dizileri

Müjde Uzman’ın kariyeri, katıldığı modellik yarışması sonrasında şekillendi. 2001 senesinde Elite Model Look adlı yarışmaya katılan Uzman, bu yarışmadan birincilikle ayrıldı. Bu birinciliğin ardından sunuculuğa başladı ve müzik kanallarında VJ’lik ve sunuculuk yaptı.

Daha sonra oyunculuk üzerine eğitimler alan uzman, 2008 senesinde ilk defa bir diziyle oyuncu olarak kamera karşısına geçti. Oyuncunun ilk dizisi, 2008 yapımı Paramparça Aşklar oldu. Bu dizide Nil karakterine hayat verdi. Yine aynı yıl Recep İvedik 2 filminde kısa bir rol aldı. Burada görevli kadını canlandırdı. Oyuncu, daha sonra Akasya Durağı’nda Özge karakteriyle ekranlarda göründü. Bu diziyi Halil İbrahim Sofrası’ndaki konuk oyunculuğu izledi. Yine Aşk Bir Hayal, Kapalıçarşı ve Bir Çocuk Sevdim gibi yapımlara konuk oyuncu olarak katıldı.

Yayınlandığı dönemde ülke gündemine damgasını vuran tarihi kurgusal türdeki Muhteşem Yüzyıl dizisinde Armin rolüyle ekranlarda yer aldı. 20 Dakika adlı dizide Kuzgun olarak izlediğimiz oyuncu, Fatih dizisinde Dilyar adıyla oynadı. Güzel oyuncu, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki Nazlı Meriç adlı karakterle rol aldı. Bu dizide Hızır Çakırbeyli’nin sevgilisi ve oğlu Yunus’un annesi olarak bulundu. Dizinin ilk sezonlarında oynayan Uzman, daha sonra ayrıldı. Oyuncu; Kiralık Aşk’ta Seda, Babamın Günahları’nda Zümrüt ve Savaşçı’da Pilot üsteğmen Funda Taraç rollerine can verdi.

Başarılı sanatçı, sinema filmlerinde de roller üstlendi. Uzman; Şahan Gökbakar’ın yazıp oynadığı, kardeşi Togan Gökbakar’ın yönettiği Recep İvedik 2; Murat Kaman ile kardeşi Emrah Kaman’ın yazdığı, Ali Taner Baltacı’nın yönettiği, başrollerini Murat Boz ile Büşra Pekin’in paylaştığı Hadi İnşallah ve 8 adlı sinema filmlerinde oynadı.

Yıllarına göre Müjde Uzman’ın oynadığı diziler ve filmler:

2018-2019 -Savaşçı   

2018 – Babamın Günahları    

2016-2017 – Kiralık Aşk       

2015-2016 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

2014 – Hadi İnşallah  

2013 – Fatih   

2013 – 20 Dakika       

2013 – Muhteşem Yüzyıl      

2011 – Bir Çocuk Sevdim     

2010 – Kapalıçarşı      

2010 – Aşk Bir Hayal

2010 – Halil İbrahim Sofrası 

2010 – Akasya Durağı                       

2008 – Paramparça Aşklar     

2008 – Recep İvedik 2           

Müjde Uzman Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Güzel oyuncu evli değildir. Sanatçının adı basında bir dönem Sarp Sunman ve Ali Ozan Akın ile anılmıştı.

Müjde Uzman, sosyal medyayı da aktif olarak takip ediyor ve kullanıyor. Oyuncu, hem Instagram hem de Twitter hesaplarını sık sık güncelliyor. @mujdeuzman olan Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 518 bin hesap takip ediyor. Yine bu dönem itibariyle mujdeuzman olan Twitter hesabı da 28 bin 500 hesap tarafından izleniyor.