Müjgan Ferhan Şensoy Kimdir?

26.06.2021
Müjgan Ferhan Şensoy Kimdir?

Müjgan Ferhan Şensoy Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Tiyatro ve dizi oyuncusu olan Müjgan Ferhan Şensoy, tiyatro eğitmeni olan sanatçı Ferhan Şensoy ile Derya Baykal’ın büyük kızlarıdır. Güzel oyuncu da anne ve baba mesleğini seçerek oyunculuğa merak sardı. Babası Ferhan Şensoy’un adını taşıyan genç sanatçının kız kardeşi de anneleri Derya Baykal’ın adını taşıyor.

Müjgan Ferhan Şensoy’un kariyeri ve özgeçmişi ile ilgili merak edilen soruların yanıtları yazımızda.

Müjgan Ferhan Şensoy Nereli?

İstanbul’da doğup büyüdü. Babası Ferhan Şensoy, Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdu. Annesi Derya Baykal da Ankara’da doğdu. Eğitim hayatı İstanbul’da ve Amerika birleşik Devletleri’nin Newyork şehrinde geçti. 2011 senesinde New York Tisch School of Arts okulunu başarıyla bitirdi. Mezuniyetinin ardından bazı tiyatro oyunu ve dizilerde görevler aldı.

Müjgan Ferhan Şensoy Kaç Yaşında?

25 Ocak 1989 tarihinde dünyaya geldi. Kova burcu olan güzel oyuncu, 2021 yılı itibariyle 32 yaşındadır.

Müjgan Ferhan Şensoy’un Oynadığı Diziler

İlk defa Doksanlar dizisinde rol aldı. Bu dizide konuk oyuncu olarak bulundu. Ardından 2013 senesinde Çalıkuşu dizisi için kamera karşısına geçti. Reşat Nuri Güntekin’in aynı isimli eserinden üçüncü defa uyarlanan bu dizide yardımcı karakter olarak bulundu. Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Begüm Kütük Yaşaroğlu ve Deniz Celiloğlu gibi oyunculara eşlik eden Şensoy, bu dizide Kristian Valez karakterine hayat verdi.

Bu yapımdan sonra 2017 yılında Fi dizisinin kadrosuna girdi. Önce Puhu TV, ardından Show TV’de yayımlanan bu psikolojik gerilim türündeki yapımda Zeynep rolünü canlandırdı. Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Tülay Günal ve Osman Sonant’ın başrolünde bulunduğı Fi’de Can Manay’ın (Ozan Güven) psikoloji kliniğinde çalışan bir kızı canlandırdı.

Müjgan Ferhan Şensoy’un Sahnelediği Tiyatrolar

Başarılı isim, sanat hayatına ebeveyn mesleği olan tiyatro ile başladı. Henüz küçük yaşlarda sahne tozu yutan Şensoy, ilk kez profesyonel anlamda 2002 senesinde ‘Sahibinden Satılık Birinci El Ortaoyunu adlı tiyatro oyununda rol üstlendi. 

2013 yılında Ortaoyuncular Tiyatrosu’nun sahnesinde sahnelenen Masal Müfettişi adlı oyunda görev yaptı.

2016 senesinde ise kendisinin yazıp yönettiği Pera’daki Hayalet adlı oyunu sahnelendi. Ses 1885-Ortaoyuncular Tiyatrosu sahnesinde sergilenen bu tiyatroda kendisi de rol aldı. Şensoy’a oyunda; Pınar Ünsal, Orçun Kaptan, İlksen Ökte, Efe Tunçer, annesi Derya Şensoy, Eser Eyüboğlu, Sertaç Akkaya, Esra Kılıç, Enes Yavuzü, Sahra Verer de eşlik etti.

Prömiyeri 10 Şubat 2017 tarihinde yapılan ve Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda sahnelenen ‘Nereye de Gidiyor Lan Bu Gemi?’ adlı oyunda da rol aldı. Babası Ferhan Şensoy’un kaleme aldığı oyunda Ferhan Şensoy, Ali Çatalbaş, Serap Günaydın, Pınar Alsan, Elif Durdu ve kardeşi Derya Şensoy da oynadı.

Müjgan Ferhan Şensoy’un Özel Hayatı

Sanatçı evlidir. 2018 senesinin Mart ayında nişanlandığı müzisyen Cem Öğet ile daha sonra evlendi.

Ferhan Şensoy ve Derya Baykal’ın büyük kızı olan Müjgan Ferhan Şensoy’ın kız kardeşi Derya Şensoy da oyuncudur. Ayrıca annesi Derya Baykal’ın ilk evliliğinden olan ağabeyi Mert Baykal da yönetmendir. Mert Baykal; Muhteşem Yüzyıl, Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi dizilerle Murat Boz ile Burak Özçivit’in oynadığı Kardeşim Benim serilerinin de yönetmenliklerini üstlenmişti.

Müjgan Ferhan Şensoy’un Sosyal Medya Hesabı

Şensoy, hem Instagram hem de Twitter adreslerini aktif şekilde kullanıyor. 2021 yılı Nisan ayı itibariyle @ferhansensoy olan Instagram hesabını 162 bin, ferhan_sensoy olan Twitter hesabını da 62 bin 600 hesap sahibi takip ediyor. Bu iki hesabı üzerinden de sık sık paylaşımlarda bulunuyor.

You cannot copy content of this page