Mum Grafik Nedir?

15.05.2021
Mum Grafik Nedir?

Teknik analistlerin sıklıkla kullandığı bir grafik türü olan mum grafik, finansal kripto para piyasa analizinde yaygın olarak kullanılan bir analitik araçtır. Seçilen zaman aralığında birçok mum çubuğu bir araya gelerek mum grafiği halini alır.

Mum çubukları seçili zaman aralığının açılış, kapanış, en yüksek ve en düşük değerlerini verir. Dünyada en çok kullanılan grafik türü olan mum grafik, piyasada neler olduğunu bir bakışta kolayca görebilmenizi ve teknik analiz yöntemlerinin mum grafiği üzerinde daha kolay uygulanabilirliğini sağlar. Bir mum çubuğu,• Açılış ve kapanış fiyatları arasındaki farkı gösteren bir gövdeden,• Bu gövdenin üstünde ve altında uzunlamasına yer alan, o çubuğun seçilen zaman aralığında geldiği en yüksek ve en düşük değeri gösteren bir fitilden oluşur.

Bir mum çubuğu, Açılış ve kapanış fiyatları arasındaki farkı gösteren bir gövdeden, Bu gövdenin üstünde ve altında uzunlamasına yer alan, o çubuğun seçilen zaman aralığında geldiği en yüksek ve en düşük değeri gösteren bir fitilden oluşur.

You cannot copy content of this page