Murat Aygen Kimdir?

20.06.2021
Murat Aygen Kimdir?

Murat Aygen Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Doktorlar dizisinde Tanju Hoca olarak karşımıza çıkan Aygen, ilk sinema tecrübesini 2005, ilk dizi tecrübesini ise 2008 senesinde yaşadı.

“Murat Aygen nereli, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereden mezun, hangi yapımlarda hangi rollerde oynadı, başrol oynadığı diziler hangileri, sosyal medya hesabı var mı?” sorularının yanıtını merak eden okuyucularımız, aradıkları soruların cevabını yazımızda bulacaklar.

İşte Murat Aygen’in biyografisi:  

Murat Aygen Nereli?

Murat Aygen, Diyarbakır şehrinde doğdu. İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünü bitirdi. Okul yıllarından sonra ise birçok yapımda oynamaya başladı.

Murat Aygen Kaç Yaşında?

29 Ekim 1971 tarihinde dünyaya geldi. Akrep burcu olan başarılı oyuncu Murat Aygen, 2021 itibariyle 50 yaşındadır.

Murat Aygen Dizileri

Oyuncu, 2005 senesinden itibaren kamera karşısına geçti ve birçok yapımda oynadı. İlk kamera karşısına geçişi, sinema filmiyle oldu. Ankara Ekspresi adlı filmde Binbaşı Seyfi karakterine hayat verdi. Bundan sonra 2010 senesinde ise Cem Yılmaz ve usta oyuncu Şener Şen’in başrolünde bulunduğu Av Mevsimi’nin kadrosunda yer aldı. Aygen’in buradaki rolü Amir Şevket Altun’du.

Bu yapımların haricinde ise başarılı sanatçı dizilerde boy gösterdi. İlk dizi deneyimi de Paramparça Aşklar yapımı ile oldu. Daha sonra Serhat Tutumluer, Başak Köklükaya ve Hakan Balamir’in başrollerini paylaştığı Kül ve Ateş’te rol üstlendi. Oyuncu burada Doktor Hakan karakterine can verdi.

Dedektif Memoli dizisinde Kürşat adıyla ekranlara çıkan Aygen, bu yapımın 4 ve 12. Bölümleri arasında oynadı. Zaten Dedektif Memoli, reyting düşüklüğü sonucunda 12. Bölümde sonlandı. Akabinde daha fazla izleyici tarafından adının duyulmasını sağlayan Medcezir dizisinde rol aldı. Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Taner Ölmez ve Hazar Ergüçlü’nün oynadığı Medcezir’de iki sezon yer alan Aygen, dizinin ilk sezonunda yan rolde, ikinci sezonunda ise başrolde bulundu. Oyuncunun Medcezir’deki rolü ise Faruk Beylice idi.

TV8’in Maral: En Güzel Hikayem adlı yapımında Hakan karakterine can veren başarılı oyuncu, 17 bölüm yayınlanan bu diziye reytingler nedeniyle son vermek durumunda kaldı. Timuçin Esen ve Şevval Sam ile Bodrum Masalı dizisinde oynadı. Oyuncu, bu dizide oteller zinciri sahibiyken yanlış yatırımlar nedeniyle mal varlığını birkaç gün içinde kaybeden Evren karakterine hayat verdi.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikâyesinden esinlenerek dizileştirilen İstanbullu Gelin’in Can’ı rolünde gördüğümüz Aygen, Şahin Tepesi’nde izleyicinin karşısına Demir olarak çıktı. 2019 yılında Mucize Doktor’da ekranlara Tanju Hoca karakteri ile çıktı. Uzun soluklu olan bu yapım, Türk televizyon tarihinin rekorunu kırdı. Dizinin üçüncü bölümü, yayınlandığı dönemde en yüksek reytinglere ulaştı.

Oyuncunun yıllara göre oynadığı diziler:

2008 – Paramparça Aşklar

2009 – Kül ve Ateş

2011 – Dedektif Memoli

2013 – Medcezir

2015 – Maral: En Güzel Hikayem

2016 – Bodrum Masalı

2017 – İstanbullu Gelin

2018 – Şahin Tepesi

2019 – Mucize Doktor

Murat Aygen’in Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Oyuncu, meslektaşı Nihan Aslı Aygen ile evlidir. Çiftin bu evlilikten bir kız çocukları bulunuyor. Çift, Medcezir dizisinde beraber kamera karşısına geçmişti. Medcezir’de Nihan Aslı Aygen, Gamze; Murat Aygende Faruk karakterini canlandırmıştı.

Aygen, sosyal medya hesabını da aktif olarak kullanıyor. Sanatçının özellikle Mucize Doktor’daki Tanju karakterinden sonra takipçisi sayısı gözle görülür biçimde arttı. @murataygen hesabında paylaşımlarda bulunan Aygen’in 2021 yılı Mart ayı itibariyle 481 bin takipçisi var.

YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page