Murat Boz Kimdir?

21.06.2021
Murat Boz Kimdir?

Murat Boz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri Filmleri

Müzisyen, yorumcu, oyuncu ve reklam yıldızı.

2000’li yılların yükselen pop yıldızlarından olan Murat Boz, özellikle Acun Medya yapımı O Ses Türkiye’deki jüriliği sonrasında ününü daha da artırarak gündemde kalmayı başardı. Bir dönem yine Acun Medya yapımı Yetenek Sizsiniz Türkiye jüriliğinde de bulundu.

Şarkıcı, hem ülke içinde hem de yurt dışında birçok konserlere imza atıyor.

Murat Boz Nereli?

Murat Boz, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladı. Daha sonra yatılı olarak İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini yine müzik alanında yapan sanatçı, İstanbul Bilgi Üniversitesinin Caz Vokal bölümünü bitirdi. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nı da okudu.

Murat Boz Kaç Yaşında?

7 Mart 1980 tarihinde doğan Boz, balık burcudur. 2021 itibariyle 41 yaşında olan şarkıcı, 1998’de 18 yaşındayken, Milliyet gazetesinin tertiplediği Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması’da birinci olmuştu. Müziğin dışında dizi, sinema ve reklam filmlerinde de roller üstleniyor.

Murat Boz Oynadığı Diziler, Filmler ve Reklamlar

Boz’un başrol olarak oynadığı dizi bulunmuyor. Ancak iki tane konuk oyuncu olarak katıldığı dizi oldu. Bunlardan biri, 2008 senesinde Yılbaşı Özel bölümüne konuk oyuncu olarak katıldığı Avrupa Yakası dizisiydi. Bir diğer konuk oyuncu olduğu yapım ise Jet Sosyete’nin 20. ve 28. Bölümleridir. Konuk olduğu bu iki yapımda dikkat çeken nokta, her iki dizinin senarist ve başrol oyuncunun Gülse Birsel olmasıdır.

Ünlü isim, konuk olduğu dizilerin haricinde, 2014-2018 arasında 5 sinema filminde oynadı.

Yıllarına Göre Murat Boz Filmleri: Hadi İnşallah (2014), Kardeşim Benim (2016), Dönerse Senindir (2016), Kardeşim Benim 2 (2017), Öldür Beni Sevgilim (2018).

Murat Boz’un Jüri Olduğu Yarışmalar

Murat Boz, 2011 yılından beri O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapıyor. Başarılı isim, 2014’te O Ses Çocuklar ve Yetenek Sizsiniz Türkiye jüriliğinden dolayı 1 sene ara verdiği O Ses Türkiye jüriliğine yeniden devam etti.

Murat Boz’un Albümleri

Oyuncunun şimdiye dek 4 adet albümü vardır. Bu albümlerden ilki, adının da duyulmasına olanak sağlayan Maximum’dur. Albüm, 9 Şubat 2007 tarihinde piyasaya çıktı. İkinci albümü ise Şans adıyla 25 Şubat 2009 tarihinde yayımlandı. İki senelik aradan sonra 9 Mayıs 2011 tarihinde Aşklarım Büyük Benden adlı albümü piyasaya sürüldü. Onu 8 Nisan 2016 tarihli Janti albümü izledi.

Murat Boz’un Şarkıları

Sanatçının alfabetik sıraya göre Mart 2021’e dek okuduğu şarkıları şöyle: Adını Bilen Yazsın, Anla Artık, Aşk Bu, Aşkı Bulamam Ben, Aşkın Suçu Yok, Aşklarım Büyük Benden, A Be Kaynana, Ben Aslında, Beni Bana Bırak, Bir Dünya, Bize Kıyma, Bulmaca, Buralardan Giderim, Can Havli, Can Kenarım, Derdin Var, Direniyorsun, Dönmem, Elmanın Yarısı, Elveda Deme, Gece, Geç Olmadan, Geri Dönüş Olsa, Görmemişim Duymamışım, Gümbür Gümbür, Gün Ağardı (Ebru Gündeş ile beraber), Güneye Giderken (Burak Özçivit ve Aslı Enver ile beraber), Hatun Yıkılır, Hayat Öpücüğü, Hayat Sana Güzel, Her Şeyi Yak, Hey, İki Medeni İnsan,  İki Medeni İnsan: Murat ve Soner (Soner Sarıkabadayı ile beraber), İlk Anda, İltimas (Gülşen ile beraber), İstanbul Eğlencesi (Ersay Üner ile beraber), Janti, Kalamam Arkadaş, Kalben, Kalbini Dinle, Korkma, Leylim Ley (Ferat Üngür ile beraber), Maximum, Olmuyor (Oğuz Berkay Fidan ile beraber), Öldür Beni Sevgilim, Ötme Bülbül, Özledim, Para Yok, Püf, Sallana Sallana, Seni Bana Bağlayan, Sevgilim, Siyah Gün, Soyadımsın, Temelli, Uçurum, Umrumda Değilsin, Üzüleceksin, Üzüm, Vazgeçmem, Yana Döne, Yazmışsa Bozmak Olmaz, Yüzüm Yok

Murat Boz’un Oynadığı Reklam Filmleri

Mahall Bomonti (Emlak)

Yayla Bakliyat (Gıda)

Avva (Giysi)

Halk Bank Paraf Kart (Banka)

Murat Boz Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Sanatçı, 2008-2012 yılları arasında Stil Danışmanı Eliz Sakuçoğlu ile resmi evlilik yaşadı. Daha sonra yine Sakuçoğlu ile sevgili olarak devam ettiler. Çift bir süre sonra ayrıldı.

Murat Boz, oyuncu Aslı Enver ile de birliktelik yaşadı. Çift, ilişkilerini sonlandırıp yeniden birleştiler ancak ikinci defa ayrıldılar.

Boz, sosyal medyayı en aktif kullanan sanatçılardan. Mart 2021 itibariyle @muratboz olan Instagram hesabını 10 milyon 800 bin, MuratBoz olan Twitter hesabını ise 3 milyon 700 bin kişi takip ediyor.

You cannot copy content of this page