Murat Ceylan Kimdir?

21.06.2021
Murat Ceylan Kimdir?

Survivor Murat Ceylan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Türk müzisyen, sunucu ve oyuncu.

Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı Survivor Türkiye’nin eski yarışmacılarından olan Ceylan, iki defa yarışmacısı olduğu programın, ilerleyen yıllarda sunucusu oldu. Ünlü isim, ilk defa 2013 senesinde katıldığı Survivor’da gönüllüler takımında yer aldı. Hilmi Cem İntepe’nin birinci olarak tamamladığı bu sezonda Murat Ceylan, yarı finale kadar çıkma başarısı göstermişti. O sezon ki yarışma, Panama’da gerçekleşmişti.  Yarışmanın sonunda Murat Ceylan, dördüncü olma başarısı göstermişti.

Yakışıklı isim, 2013’teki Survivor Türkiye’nin ardından adını daha geniş kitlerle duyurmayı bşardı. 17 Eylül 2014 tarihinde TV8’de başlayan “Para Bende” adlı yarışmada Almeda Abazi ile beraber yarıştı. Abazi ve Ceylan, her hafta başka bir ülkede, başka bir şehirde, ellerindeki kısıtlı paralar ile geçinmeye çalışarak o günün birincisi olmak için mücadele etmişlerdi. Reytinglerde bekleneni bulamayan programın devamı çekilmedi. Ancak programın tekrarları halen, Acun Medya’nın bir diğer kanalı olan TV8.5’ta yayınlanıyor.

Bu yarışmadan sonra başarının kapıları Murat Ceylan için açılmaya devam etti. Ceylan, o dönemlerde, esas alanı olan müzikte de önemli adımlar attı. 2016 yılında sözü ve müziği kendisinin olan bir albüm çıkarttı. Yeni Nesil isimli albümün aranjörlüğünü usta isimler Ozan Doğulu ve Çağrı Sertel yapmıştı. Albümünün fotoğraflarını da yine alanın önde gelen isimlerinden olan fotoğrafçı Nihat Odabaşı çekmişti.

2018 senesinde yeniden Survivor Türkiye’ye yarışmacı olarak katıldı. Gönüllüler – Ünlüler olarak ikiye ayrılan yarışmada, gönüllüler takımında bulundu. Ünlü isim, yaklaşık dört buçuk ay Dominik Cumhuriyeti’ndeki adada kalmayı başardı ve 23. eleme olan 133. günde elendi. Ancak yarışmacı olarak elenen Murat Ceylan, ertesi seneden sonra aynı yarışmaya sunucu unvanıyla dâhil oldu. Alp Kırşan’ın ailesine vakit ayıramadığı gerekçesiyle ayrılmak durumunda kaldığı yarışma, onun için yeni bir kariyer sayfası olarak açıldı. 2019’dan bu yana Survivor Türkiye’yi Acun ılıcalı ile birlikte dönüşümlü olarak sunuyor.

Murat Ceylan Nereli?

İstanbul’da dünyaya gelen Murat Ceylan’ın köklerinde Balkan genleri var. Sunucunun anne tarafı Makedonya’dan göç etmiştir. Babaanne üzerinden de, ülkemizde Beyaz Rusya olarak da ifade edilen Belaruslu’dur.

Murat Ceylan Kaç Yaşında?

15 Mayıs 1991 doğumludur. 2021 yılı itibariyle 30 yaşında olan Ceylan, boğa burcudur.

Onun kariyerinde önemli noktalardan biri de Londra’da Central Saint Martins’de Endüstriyel Tasarım bölümünü bitirmesi oldu. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun oldu ve halen yüksek lisans öğrencisidir. 10 yıl boyunca, İstanbul Devlet Konservatuarı Prof. Ergican Saydam’ın özel öğrencisi olarak klasik muzik eğitimi aldı.  Hem piyano hem de gitar çalabiliyor.

Murat Ceylan Oynadığı Diziler

Kariyerinde bir tane oyunculuk deneyimi bulunuyor. Yıldız isim; Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Bülent Emrah Parlak, Şükran Ovalı, Cansu Tosun, Aybüke Pusat, Barış Yıldız, Enis Arıkan gibi ünlü oyuncuların oynadığı ama reyting oranları yüzünden 10. Bölümden sonra yayından kaldırılan Fox TV yapımı Familya’da Ateş Beyoğlu karakterini canlandırdı.

Murat Ceylan Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Bir tane de ablası olan Ceylan, 2 yaşından itibaren piyano çaldığını belirtmiştir. Anne ve babası o daha küçükken ayrılan başarılı ismin babası yurt dışında yaşıyor. Bekâr olan Ceylan’ın adı bir dönem, yabancı uyruklu Lera Marchuk ile anılmıştı.

Oyuncu sosyal medyayı da aktif kullanan ünlülerden biridir. Başarılı sunucu, @wishceylanmurat adlı Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 1 milyon 200 bin kişi takip ediyor.