Murat Kocacık Kimdir?

22.06.2021
Murat Kocacık Kimdir?

Murat Kocacık Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Tiyatrocu, dizi ve sinema oyuncusu olan Murat Kocacık, 2010’lu yıllarda birçok popüler dizide roller üstlendi. Tiyatrodan sonra kamera önüne yönelen oyuncu, dizi ve sinema alanında geç denebilecek yaşlarda ilk deneyimlerini yaşadı.

Birçok okuyucu, Murat Kocacık’ın özgeçmişini merak ediyor. Bunun için arama motorunda Kocacık’ın biyografisini araştırıyor. Hayranları ‘Murat Kocacık kimdir, nereli, nerede doğdu, kaç yaşında, oynadığı diziler ve filmler neler, hangi rollere hayat verdi, evli mi çocuğu var mı, sosyal medyayı kullanıyor mu, Instagram hesabı var mı?’ gibi soruların yanıtını bulmaya çalışıyor.

İşte Yeni Gelin’in Kör Hasan’ı, Murat Kocacık’ın özgeçmişi:

Murat Kocacık Nereli?

Oyuncu, İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen memleketi Sivas iline bağlı olan Hafik’tir. Sanatçının kökeni ise Balkanlara dayanıyor. Murat Kocacık, Makedonya üzerinden göç edip Hafik’e yerleşen bir aileden geliyor.

Kocacık’ın oyunculuk üzerine okuduğu üniversite ise hayranlarını daha da şaşırtıyor. Zira oyuncu Türkiye, Avrupa, ABD gibi genelin eğitim aldığı bir coğrafyada değil, bir Afrika ülkesinde oyunculuk eğitimi aldı. Kocacık, Uganda’da bulunan Martyrs Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu.

Murat Kocacık Kaç Yaşında?

Sanatçı, 27 Temmuz 1972 tarihinde doğdu. Aslan burcu olan Kocacık, 2020 yılı itibariyle 49 yaşındadır. 1.74 cm boyundaki oyuncunun ağırlığı 95 kg.’dır.

Murat Kocacık Dizileri

Oyuncu, 2010 yılında Yaprak Dökümü dizisinde oynadı. Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan, Halil Ergün, Güven Hokna, Fahriye Evcen, Bennu Yıldırımlar, Tolga Karel gibi ünlü isimlerin oynadığı bu yapım, 2006 ve 2010 yılları arasında yayımlandı. Kocacık, bu dizinin son sezonu olan, 5. sezonunda, yani 2010’da kamera karşısına geçti. Yaprak Dökümü’nde, Oğuz’u Saklayan Balıkçı rolünde idi.

Sonra ki deneyimini ise Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere ve Barış Falay’ın başrolünde oynadığı Ezel dizisi ile yaşadı. Kocacık, üç sezon süren Ezel’in ikinci sezonunda bulundu. 2011’de ise Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ’un başrollerini paylaştığı Çocuklar Duymasın dizisinde rol alan Kocacık, bu dizide Resim Öğretmenini canlandırdı.

Ardından Şafak Sezer, Oya Başar ve Evrim Akın’ın başrolünde olduğu Alemin Kıralı’nda göründü. Bu diziyi Bir Çocuk Sevdim izledi. Ne Diyosuun! Dizisinde de oynayan sanatçı, akabinde Aşk Yeniden dizisinin kadrosunda yer aldı. Burada Darbeli Haydar karakterine hayat verdi.

Show TV’de yayımlanan, Jesica May Drociunas ile Tolga Mendi’nin başrolü paylaştığı ve Adana’da çekilen Yeni Gelin’de Kör Hasan olarak ekranların karşısına geçti. Fox TV’de yayınlanan, Bizim Hikaye’de ise Murtaza adıyla yer aldı.

Murat Kocacık’ın oynadığı diziler:

Bizim Hikaye – 2019

Yeni Gelin – 2017-2018 –

Aşk Yeniden – 2015 –

Ne Diyosuun!  – 2014 –

Bir Çocuk Sevdim  – 2011 –

Alemin Kıralı – 2011 –

Çocuklar Duymasın – 2011 –

Ezel – 2010 –

Yaprak Dökümü – 2010 –

Salih Kuşu

Umutsuz Ev Kadınlar

Aşk Yeniden

Galip Derviş

20 Dakika

Osmanlı Tokadı

Sudan Çıkmış Balıklar

Kiraz Mevsimi

Mavi Kelebekler

Murat Kocacık’ın Oynadığı Filmler

Başarılı isim, 2016 yılında ilk defa bir sinema filmi için kamera karşısında yer aldı. Kocacık, Sen Sağ Ben Selamet filminde rol üstlendi.

Murat Kocacık Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Başarılı sanatçı evli olup bir kız çocuğu babasıdır. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanan Kocacık, Instagram hesabında sık sık paylaşımlarda bulunuyor. @murat­_kocacik olan Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 15 bin 800 hesap takip ediyor.

Oyuncu, Canan Odacıl’ın menajerlik ajansına bağlı olarak çalışıyor.

You cannot copy content of this page