Mustafa Açılan Kimdir?

22.06.2021
Mustafa Açılan Kimdir?

Mustafa Açılan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Son dönemlerde ekran karşısında sık görmeye alıştığımız oyunculardan biri de Mustafa Açılan. Hayranları, ‘Mustafa Açılan kim, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde hangi rollerde bulundu, sosyal medya hesabı var mı’ sorularının yanıtlarını merak ediyor. Merak edilen tüm soruların yanıtı yazımızda yer alıyor. İşte son dönemlerin başarılı oyuncusu, Akıncı’nın Taşkın Komiser’i, Maria ile Mustafa’nın Galip’i Mustafa Açılan’ın özgeçmişi:

Mustafa Açılan Nereli?

Başarılı oyuncu İstanbul’da doğdu. Üniversite öğrenimi için yurt dışına giden Açılan, lisans eğitimini kardeş ülkelerden Kazakistan’da gördü. Üniversitenin ardından yeniden Türkiye’ye dönüş yapan yakışıklı yıldız, oyunculuk mesleğine adım attı.

Mustafa Açılan Kaç Yaşında?

22 Şubat 1987 tarihinde dünyaya geldi. Balık burcu olan Açılan, 2021 yılı itibariyle 34 yaşındadır. İlk defa kamera karşısına geçtiğinde 29 yaşında olan sanatçı için kariyer basamakları kısa sürede hızla ilerledi.

Mustafa Açılan’ın Oynadığı Diziler

2016 yılından itibaren arka arkaya dizilerde roller üstlenen yıldız isim, birçok yapım için aranılan oyunculardan oldu. İlk defa, Kanal D’de yayımlanan Kanıt: Ateş Üstünde adlı dizide oynadı. Yine Kanal D’nin efsane dizilerinden olan Kanıt’ın devamı niteliğindeki bu dizi 8 bölüm sürdü. Yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un, senaristliğini Ahmet Saatçioğlu, Pınar Erkum ve Alper Pala’nın üstlendiği bu polisiye dizide Tansel Öngel, Başak Güröz, Ahmet Olgun Sünear, Gurur Aydoğan ve Okday Korunan’a eşlik etti. Ozan karakterini canlandıran Açılan’ın bu ilk deneyimi Kanıt: Ateş Üstünde, 12 Temmuz 2016’da başladı ve 30 Ağustos 2016’da sona erdi.

Oyuncunun bir sonra ki dizisi ise Babamın Günahları oldu. Yönetmenliğini yine Abdullah Oğuz’un, senaryosunu Ahmet Saatçioğlu’nun üstlendiği Star TV yayını olan Babamın Günahları’nda Kadir Doğulu, Melisa Sözen, Mustafa Uğurlu gibi oyunculara eşlik etti.

1.73 boyundaki, 68 kilogram ağırlığındaki oyuncunun sonra ki oynadığı yapım ise ATV’de yayımlanan Bir Zamanlar Çukurova oldu. Mustafa Açılan’ın adını daha geniş kitlelere duyurmasına neden olan Bir Zamanlar Çukurova’da Veli karakterine hayat verdi. Bu uzun soluklu ve başarılı dizinin sadece başlarında oynamasına rağmen, Veli rolü onun kariyerinde önemli bir yer tuttu. Züleyha’nın üvey abisi Veli karakterini canlandıran sanatçı, bu dizide 1 ile 16. Bölümler arasında bulundu. Dizinin 16. Bölümünde Hünkar Yaman tarafından öldürüldü ve rol gereği ayrıldı.

Sonra ki durağı ise yine ATV’ de yayımlanan Maria ile Mustafa oldu. 2021-2022 sezonuna büyük umutlarla giren dizi, 17. Bölümden sonra final yapmak zorunda kaldı. Beklediği reytinglere ulaşamayan Maria ile Mustafa, 6 Eylül 2020’de başladı ve 27 Aralık 2020 tarihinde sona erdi. Jessica May ve Hilmi Cem İntepe’nin başrolleri paylaştığı dizide Galip Yalçınoğlu karakterine can verdi.

ATV’nin bir başka önemli dizilerinden olan Akıncı ile yoluna devam eden sanatçı, bu dizide Taşkın Komiser adıyla bulundu. Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Yıldıray Şahinler ve Tolga Tekin’e eşlik eden Açılan’ın yıllarına göre oynadığı diziler şu şekilde:

2021 – Akıncı

2020 – Maria ile Mustafa

2018 – Bir Zamanlar Çukurova

2018 – Babamın Günahları

2016 – Kanıt: Ateş Üstünde

Mustafa Açılan’ın Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Sanatçı evli değildir. Açılan’ın adı Maria ile Mustafa dizisinde beraber oynadığı meslektaşı Tuğba Tutuğ ile anılmıştı. 

Kahraman Özden ile çalışan başarılı isim, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor ve Instagram’da sık sık fotoğraf paylaşımında bulunuyor. @mustafaacilan adlı Instagram hesabını 2021 yılı Nisan ayı itibariyle 24 bin 300 hesap sahibi takip ediyor.