Mustafa Ceceli Kimdir?

23.06.2021
Mustafa Ceceli Kimdir?

Mustafa Ceceli Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Albümleri

Şarkıcı, aranjör ve müzik yapımcısı olan Ceceli, son dönemlerin sesi en beğenilen pop müzik şarkıcılarının başında geliyor. Sanatçı; piyano,  klavye, bateri, darbuka, gitar, ud ve perküsyon gibi enstrümanları da çalabiliyor. Üniversite yıllarında arkadaşları ile kurduğu grupta klavye çaldı. Ayrıca albüm yapmak isteyenlere demo kayıtlar hazırladı.

Bunun dışında Mustafa Ceceli, hem sesiyle hem de özel hayatıyla bazı dönemlerde magazin basınının gündemini uzun süre meşgul etti.

Mustafa Ceceli Nereli?

Baba tarafından Çankırılı, anne tarafından Romanya göçmeni olan Ceceli, Ankara’da doğup büyüdü. Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümünü 3. sınıfta bıraktı.  Ardından İstanbul Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanarak İstanbul’a yerleşti. Müzik kariyeri İstanbul günlerinde ilerledi.

Mustafa Ceceli Kaç Yaşında?

2 Kasım 1980 tarihinde dünyaya gelen sanatçı, Akrep burcudur. Ceceli, 2021 yılı itibariyle 41 yaşındadır.

Mustafa Ceceli Albümleri

Kenan Doğulu başta olmak üzere Tarkan, Sertab Erener, Nilüfer, Ajda Pekkan, Murat Boz gibi ünlü sanatçıların albümlerinde aranjeler yaptı.

Ünlü Enbe Orkestrası’nın bir çalışmasında Sezen Aksu’nun ‘Unutamam’ şarkısını okumasıyla adını duyurmaya başladı. Bunun sonucunda 35. Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Çıkış Yapan Solist’ ödülüne layık görüldü.

Sanatçının ilk albümü 2009 yılında çıktı. Mustafa Ceceli olan bu albüm 13 şarkıdan oluştu. Albümdeki eserlerin çoğunun söz ve müziği Sezen Aksu’ya aittir.

Mustafa Ceceli albümündeki şarkılar: Söz Veremem , Hastalıkta Sağlıkta, Bekle, Şarkı, Dön, Neme Lazım, Tenlerin Seçimi, Ben O Değilim, Bana Uyar, Kanaryam, Limon Çiçekleri, Gidersen ve Kendimce 

2012’de ise Es isimli albümü piyasaya çıktı. Doğan Müzik’ten çıkan albümde 12 şarkı bulunuyor.

Albümdeki şarkılar şu isimlerden oluşuyor: Es, Aman, Oyun Olmazdı Aşkla, Gel de Sen Konuş, Alametifarika, Rahat Rahat, Sevgilim, Bir Yanlış Kaç Doğru, Aşk Döşeği, Zillerime Basıp Kaçıyor, Gizli, Aşikardır Zat-ı Hak

2014 çıkışlı Kalpten adlı albümü, yine Sezen Aksu, Hüseyin Boncuk, Beyza Durmaz, Anthony James gibi isimlerin katkısıyla çıktı. Bu albümde Belçika ve Kanada vatandaşı olan Lara Fabian ile birlikte Al Götür Beni adlı parçayı seslendirdi. Bu albümde bulunan Hüsran, İlle de Aşk gibi şarkıları büyük ses getirdi.

Kalpten albümündeki şarkılar: Hüsran, Islak İmza, Aşkım Benim, Pervane, İlle De Aşk, Kiraz, Gül Rengi, Ah Yıllar, Askersin, 17 Milyon, Kalpten, Alem Güzel, Kucak Kucak  ve Al Götür Beni

Sanatçının Aşk İçin Gelmişiz isimli albümü de 2015’te sunuldu. Bu albüm, ilahi, kaside ve tasavvuf ezgileri içeriklidir. Ahmed Hulusi, Âşık Daimi, Yunus Emre, Erzurumlu İbrahim Hakkı gibi milli ve manevi yönleriyle ön plana çıkan isimlerin katkılarıyla oluşan albüm, şu eserlerden oluşuyor: Aşk İçin Gelmişiz, Sultanım, Kainat’ın Aynasıyım, Severim Ben Seni, Sevgi Baht Olmuş, Can Ellerinden Gelmişim, Hepsi Gelir Geçer, Derviş Bağrı Taş Gerek, Ben Yürürüm Yane Yane, Kar Etmez Ahım ve Sevdim Seni Mabuduma

2017 yılında ise Zincirimi Kırdı Aşk adlı albümüyle sevenlerinin karşısına çıktı. Albümde İrem Derici ile Kıymetlim ve Ajda Pekkan ile Peşimdeyim şarkılarını seslendirdi.

Zincirimi Kırdı Aşk albümündeki şarkılar: Kıymetlim, Zincirimi Kırdı Aşk, Peşimdeyim, Ayşe, İyi Ki Hayatımdasın, Can Parçam, Söz Aramam, Hikâye, Anmam, Leyla, Maaşallah, Topla, Aşk Adına ve Ömrümüzün Baharı

Mustafa Ceceli Oynadığı Filmler

Sanatçı, henüz 8 yaşındayken TRT’de yayınlanan Köy Doktoru  dizinde oynadı. Ardından UNICEF için hazırlanan Can Suyu adlı bir filmde rol aldı

Mustafa Ceceli Özel Hayatı

Ünlü şarkıcı iki kere evlendi. İlk eşi Sinem Gedik ile 1 Kasım 2008 tarihinde evlendi. İkilinin bu evlilikten 2011 doğumlu, Arın adında bir oğulları var. Çift, 26 Mayıs 2017’de boşandı. Ceceli, 10 Temmuz 2017’de ise Selin İmer’le evlendi.

Mustafa Ceceli’nin @mustafaceceli olan Instagram hesabını Mart 2021 itibariyle 4 milyon 900 bin hesap takip ediyor.