Mustafa Topaloğlu Kimdir?

24.06.2021
Mustafa Topaloğlu Kimdir?

 Mustafa Topaloğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Albümleri, Filmleri

Şarkıcı, oyuncu, senarist ve yapımcı olan Mustafa Topaloğlu, basında ilginç açıklamalarıyla gündeme gelen bir isim olarak sürekli dikkat çekiyor. Özellikle 80’li yıllardan beri Türk insanının basın ve TV’den izlediği sanatçı, ‘uzaylı’ olduğunu iddia ederek birçok kimseyi şaşırtmayı başardı. Bunun dışında bu tür açıklamaları, bazı hayranlarının da sempatisini kazandı. Sanatçı, özellikle Karadeniz türküleriyle adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Mustafa Topaloğlu Nereli?

Artvin’in Hopa ilçesinde doğdu. Babası Hopalı, annesi ise Trabzonlu olan ünlü ismin 10 tane kardeşi vardır. Zor şartlar altında büyüyen şarkıcının çocukluk yılları Sakarya’nın Karasu ilçesinde geçti. Mustafa Topaloğlu, çocukluk dönemlerinde Kur’an-ı Kerim dersleri aldığını ve Kur’an’ı ezberleyerek hafız olduğunu belirtmişti. Sanatçı, babasının kendisiyle ilgili din adamı olma beklentisi olduğunu fakat kendisinin müziği tercih ettiğini açıklamıştı.

1990’lı yıllarda, sanat camiasının bildiği bir isim olan kardeşi merhum Hilmi Topaloğlu ile Prestij Müziği kurdu. Prestij Müzik, o dönemde sürekli gündemde olan Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz, Alişan, Mustafa Sandal, Gülşen, Adnan Şenses, Kibariye gibi sanatçılarla çalıştı.

Mustafa Topaloğlu Kaç Yaşında? 

1957 yılında dünyaya gelen Topaloğlu, 70’li yıllarda başlayan kariyerini TRT 1’in tek kanal olduğu dönemlerde programlara çıkarak yukarıya taşıdı. 2021 yılı itibariyle 64 yaşındadır.

Mustafa Topaloğlu Albümleri

İlginç şarkılarıyla da sık sık gündeme gelen şarkıcı, Amerika Birleşik Devletleri Eski Başkanı Barack Obama adına bir tekli çıkardı. Adı da Obama olan bu eserin dışında Gerizekalı Sevgilim, Bürütüs ve Ya Herro Ya Merro adlı teklileri de bulunuyor.

Teklilerin dışında sanatçının, 14 tane de albümü bulunuyor. 80’li yıllarda Muallim ve Emine gibi albümleri ile ses getiren sanatçının albümleri şu isimlerde oluşuyor: Beraber, Beyaz Gelin, Bizim Düğün, Canım, Emine, Hedef İnsanlık, Kafam Bozuk Bu Sıralar, Keyf, Konuş, Makbule, Memişler, Muallim, Taktım ve Yakarım Alim Allah

En ünlü türkülerinden olan ve kasetine de adını veren Emine albümündeki şarkılar ise şu adlardan oluştu: Emine, Eyvah, Maçka Yolları, Doya Doya, Anlamadım, İnsanoğlu, Muhabbet Olsun, Le Le Yar, Hatun, Oflu, Ah Le, Kaşların Karalıdır

Mustafa Topaloğlu Oynadığı Filmler

Sanatçı, müzik dünyasındaki başarısını sinema sektörüne de taşıdı. Genellikle muzip ve komedi içerikli filmlerde rol alan Topaloğlu, 2016 yapımı olan Türk Lokumu filminde başrolde oynarken, bu yapımın senaryo ekibinde de bulundu. Ayrıca filmin yapımcıları arasındaydı.

Oyuncu anlamında ise ilk defa 1982 yılında Dünyamı Yıkmasaydın ile kamera karşısına geçti. 1987’de de Sevdim Seni filminde oynadı. 2007 yapımı Çılgın Dersane’de oynayan ünlü isim, filmin devamı niteliğindeki Çılgın Dersane Kampta ve Çılgın Dersane Üniversitede de roller üstlendi.

Yıllarına göre Mustafa Topaloğlu’nun oynadığı filmler:

Çılgın Kolej – 2017

Türk Lokumu – 2016

Çılgın Dersane Üniversitede – 2014

Müziklerin Efendisi – 2011

Hayrettin – 2011

Çılgın Dersane Kampta – 2008

Nekrüt – 2008

Çılgın Dersane – 2007

Reyting Hamdi – 2002

Sevdim Seni – 1987

Dünyamı Yıkmasaydın – 1982

Mustafa Topaloğlu Özel Hayatı Ve Sosyal Medya Hesabı

Mustafa Topaloğlu’nun resmi ve imam nikâhlı olmak üzere iki eşi vardır. İlk eşi Hasibe Hanım ile resmiyette de evlidir. Çiftin bu evlilikten Pınar ve Çağlayan adlarında iki çocuğu bulunuyor.

Kendisinden 25 yaş küçük Derya Hanım ile de imam nikâhı kıyan Topaloğlu’nun bu evlilikten de Irmak adında bir kızı, Hilmi Uzay adında bir oğlu oldu.

@uzaylimustafaofficial olan Instagram hesabını, 2021 yılı Mart ayı itibariyle 27 bin 900 hesap takip ediyor.

You cannot copy content of this page