Mustafa Yıldıran Kimdir? Nereli?

25.06.2021
Mustafa Yıldıran Kimdir? Nereli?

Mustafa Yıldıran Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Türk erkek dizi oyuncusu, tiyatro sanatçısı ve yönetmeni.

Genç yaştan itibaren tiyatro ile uğraşan Yıldıran’ın dizi kariyeri de erken yaşlarda başladı. Ünlü oyuncu, Show TV’de yayınlanan Ramo dizisindeki Doğu karakteriyle adını daha geniş kitlelere duyurmayı başardı.

Mustafa Yıldıran, İstanbul ve Sivas Devlet Tiyatrolarında da sanatçılık yaptı.

Mustafa Yıldıran Nereli?

İstanbul doğumlu olup aslen Denizlili’dir. Başarılı ismin baba tarafı, Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Çamköy’dendir. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nün bitiren Yıldıran, genç yaşlardan itibaren tiyatro sahnelerinin tozunu almaya başladı.

Mustafa Yıldıran Kaç Yaşında?

Başarılı oyuncu, 1980 senesinde dünyaya geldi. 2021 yılı itibariyle 41 yaşında olan Yıldıran, kariyerine birçok önemli oyun ve dizi sığdırdı.

Mustafa Yıldıran’ın oynadığı Diziler

Yıldıran’ın ilk dizi tecrübesi, 2002 senesinde TRT1’de yayınlanmaya başlanan En Son Babalar Duyar ile oldu. Sanatçı, burada kısa süreli konuk oyuncu olarak yer aldı. Daha sonra 2008 yılında, ATV’de yayınlanan ve Gülse Birsel’in yazdığı Avrupa Yakası dizisinde oynadı.

Oyuncunun esas çıkışı ise TRT 1’de yayınlanan Filinta dizisiyle gerçekleşti. Başarılı oyuncu, Filinta’da Zozan karakterini canlandırdı. Filinta’nın ardından ise İçerde dizisiyle ekranlarda yer aldı. Ünlü isim burada mafya babası Kebapçı Celal’in (Çetin Tekindor) sadık adamlarından Mestan rolünü oynamıştı.

Oyuncunun sonra ki adresi ise Star TV’de yayınlanan Söz dizisi oldu. Yıldıran, burada Başçavuş Ali Haydar karakterine hayat verdi. Söz’ün ardından da Show TV’de gösterime giren Azize dizisinde oynadı. Başarılı aktör, Azize’de Balkan Alpar rolünü canlandırdı.

14 Ocak 2020 tarihindeki ilk bölümüyle ekranlara gelen Ramo dizisinde ise Köksal Baba’nın oğlu Doğu rolüyle izleyicinin karşısına çıktı.

Yıllara Göre Mustafa Yıldıran’ın Oynadığı Diziler

2020-2021 – Ramo (Doğu) (TV Dizisi)

2019 – Azize (Balkan Alpar) (TV Dizisi)

2017 – Söz (Başçavuş Ali Haydar( (TV Dizisi)

2016 – İçerde (Mestan) (TV Dizisi)

2015 – Filinta (Zozan) (TV Dizisi)

2009 – Avrupa Yakası (TV Dizisi)

2002 – En Son Babalar Duyar (TV Dizisi)

Mustafa Yıldıran’ın Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

Tiyatro kökenli Yıldıran, birçok tiyatro eserinde de oyuncu ve yönetmen olarak görevler üstlendi. Bu eserlerin başında 72. Koğuş oyunu geliyor. Bundan sonra, ünlü İngiliz gazeteci ve edebiyatçı George Orwell’ın aynı adlı eserinden uyarlanan Hayvan Çiftliği oyununda da yer aldı.

2009 senesinde ise Duvarların Ötesi isimli tiyatro oyununda bulundu. 2015’te hem oyuncu hem de yönetmen yardımcısı olarak Üç Tekerli Araba adlı oyunun kadrosundaydı. 2018’de 80 Günde Devr-i Âlem oyununda oyunculuk, 2019’da da Bir Güz Çiçeği Hürriyet oyununda yönetmenlik yaptı.

Mustafa Yıldıran Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

25 Nisan doğumlu olan oyuncu Boğa burcudur. Başarılı isim, kendisi gibi oyuncu olan Uğur Yıldıran’ın ağabeyidir. İzleyiciler Uğur Yıldıran’ı Çukur dizisindeki Kemal karakteriyle yakından tanıyor.

Mustafa Yıldıran, yine kendisi gibi oyuncu olan Esra Yıldıran (Ertör) ile evlidir. Mustafa Yıldıran Sivas Devlet Tiyatrosu’nda görev aldığı dönemde, 2010 yılında, Sivaslı olan Ertör’e sahnede evlilik teklif etmişti. O dönem sahnede “Sivas’ın o güzel kalbini, derin duygu dolu gözlerini burada, bu sahnede gördüğüm anda çarpıldım. Sivaslıydı, çok güzeldi. Artık gözlerimi ondan alamıyorum” diyerek evlilik teklifinde bulunmuş, Esra Ertör de bu teklifi sahnede kabul etmişti. Çiftin yüzüğünü yine sahnede, dönemin  Sivas Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muammer Bayram takmıştı.

Yıldıran, ayrıca Instagram’da hem aile fertleri hem de dizi çekimleri ile ilgili paylaşımlarda bulunuyor. Oyuncu, @mustafa9yildiran hesabından hayranlarıyla buluşuyor. Sanatçının 2021 yılı Mart ayı itibariyle ınstagram’daki takipçi sayısı 377 bin.