Nalan Tokyürek (Of Aman Nalan) Kimdir?

02.10.2021
Nalan Tokyürek (Of Aman Nalan) Kimdir?

Nalan Tokyürek (Of Aman Nalan) Kimdir?

Türk pop müziği şarkıcısı, söz ve müzik yazarı olan Emine Nalan Tokyürek, basında ve sanat dünyasında Nalan veya Of Aman Nalan olarak da biliniyor. 90’lı yılarda Akrep Nalan adıyla da bilinen meslektaşı Füsun Nalan Açın ile adlarının karışmaması için, genelde Of Aman Nalan ismiyle adını duyurdu. Kariyerinin ilk yıllarında ‘Of Aman’ şarkısından dolayı bu lakapla anılageldi.

Of Aman Nalan Nereli?

Eskişehir’de doğdu. Babası polis olan sanatçı, bundan dolayı küçük yaşlarda sık sık şehir değiştirmek zorunda kaldı. Henüz 3 yaşındayken Eskişehir’den İstanbul’a taşındılar. İlkokul sona kadar burada okuyan Of Aman Nalan, bu yıldan sonra babasının tayininin çıkması nedeniyle ilkokulu Afyonkarahisar’da bitirdi. Ortaokul için daha sonra yeniden İstanbul’a geldi. Ortaokulda İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ortaokul kısmına kaydoldu. Burada Çalgı Eğitimi ve Kanun öğrencisi olarak okudu. Nalan Tokyürek, lise ve lisans tahsilini de aynı okulda sürdürdü. Şan öğrenimi gören sanatçı, Klasik Türk müziği eğitimi de aldı.

Of Aman Nalan Kaç Yaşında?

15 Kasım 1973 tarihinde dünyaya geldi. Akrep burcu olan başarılı isim, 2021 yılı itibariyle 48 yaşındadır.

Of Aman Nalan Albümleri

1994’te ilk albümüyle adını duyurmaya başladı. Albümünün adı, kendine isim de olacak olan Of Aman’dır. Bir sene sonra ise Cansuyum adlı albümünü piyasaya çıkardı. Bu albümde Hadi Yârim adlı şarkısına çektiği kliple şarkıyı geniş kitlelere duyurmayı başardı.

2007’de ise eğitimini aldığı Türk Sanat Müziği alanında bir albüme imza attı. Başarılı besteci, söz konusu albümünü “Türk Sineması Klasikleri” adıyla yayımladı.

Albümleri ve çıkış parçaları:

1994’teki Of Aman albümünde Tutmayın Beni, Of Aman ve Bunun Adı Sevda adlı eserleri oldukça popüler oldu.

– 16 Haziran 1995 çıkışlı Cansuyum albümündeki çıkış parçaları: Hadi Yarim ve Cansuyum

– 7 Kasım 1997 çıkışlı Usul Usul albümündeki çıkış parçaları: Canımsın, Farzet, Yaralandım, Zalimin Zulmü, Usul Usul

– 28 Aralık 1999 çıkışlı Nalan 2000 albümündeki çıkış parçaları: Sök Kalbini, Hani Çok Sevmiştin, Doyamıyorum

– 26 Nisan 2002 çıkışlı Cayır Cayır albümündeki çıkış parçaları: Cayır Cayır, Sana Sevgilim Ol mu Dedim, Anahtar

– 5 Ağustos 2005 çıkışlı Adresi Biliyorsun albümündeki çıkış parçaları: Adresi Biliyorsun, Kedi, Karış Karış

– 5 Şubat 2007 çıkışlı Türk Sineması Klasikleri albümündeki çıkış parçaları: Her Şey Bitmiştir Artık, Seven Ne Yapmaz

– 10 Şubat 2009 çıkışlı Demode albümündeki çıkış parçası: Mnyk

– 16 Haziran 2012 çıkışlı Aşk albümündeki çıkış parçaları: Hoş Geldin, Haklarım Saklı

– 19 Mart 2019 çıkışlı Aşk Senin Neyine albümündeki çıkış parçası: Seninle Temize Çektim

Başarılı sanatçı, kariyerinde bazı ödüllere de uzanmayı başardı. Bunlardan birisi 2006 yılında gerçekleştirilen 12.Kral TV Video Müzik Ödülleri’dir. Nalan Tokyürek, bu sene ki ödül programında ‘En İyi Arabesk-Fantezi Kadın Sanatçı’ olma başarısını gösterdi. 2013’te ise Kavram Olimpiyatları Ödül Töreni’nde onur ödülüne layık görüldü.

Of Aman Nalan Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Ünlü isim, 2021 yılı itibariyle hiç evlenmedi. Sanatçı, 2019 yılında gazetecilere yaptığı bir açıklamada bekârlığın sultanlık olduğunu, aşk acısının güzel beste yaptırdığını, evlilik düşüncesinin olmadığını, endişeli biri olduğundan ve iyi bir anne olacağını düşünmediğinden çocuk sahibi olma düşüncesine hiçbir zaman girmediğini belirtmişti.

Nalan Tokyürek, sosyal medyayı da aktif kullanıyor. Sanatçının @nalanofficial olan Instagram hesabını, 2021 yılı Mart ayı itibariyle 28 bin 600 hesap sahibi takip ediyor. 

You cannot copy content of this page