Nazlı Çelik Kimdir?

01.07.2021
Nazlı Çelik Kimdir?

Nazlı Çelik Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Televizyon programcısı ve haber sunucusu olan Çelik, uzun senelerdir Star TV ana haber bültenini sunduğu için adeta bu kanalla özdeşleşti. Bazı meslektaşlarından farklı olarak büyük cesaret örneği sergileyen Çelik, terör bölgelerinde, çoğu canlı yayın olmak üzere birçok haber yaptı.

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde yaptığı haberden sonra, HDP’nin o dönem (2016) Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan tepki göstererek Nazlı Çelik’in kan üstünden reyting yaptığını ileri sürmüştü. Çelik, bu ithama cevaben “Bu görüntüdeki yer, Hollywood’da film seti değil. Asker ve polisler de figüran değil. Çevredeki binaların üzerindeki delikler de matkap deliği değil. Onlarca şehidin verildiği, pek çok teröristin öldürüldüğü Yüksekova’nın ta kendisi.” yanıtını vermişti.

Başarılı sunucu, 2006 yılından bu yana Star TV’de haber sunuyor.

Nazlı Çelik Nereli?

İstanbul’da doğdu. Annesi Semra Çelik ile babası Yücel Çelik, Doğuş Holding bünyesinde yönetici pozisyonundalar. Bilindiği üzere Star TV de 2011 yılından beri Doğuş Holding bünyesinde yayın yapan bir kanaldır.

Çelik, İlk ve ortaokulu İstanbul’da tamamladı. Lise’yi ise İsviçre’de yatılı bir okulda bitirdi. Lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston kentindeki Emerson College’da gördü. Burada televizyon ve psikoloji olmak üzere iki ayrı alanda okudu.

Eğitiminin ardından Doğuş Holding kanalı olan NTV Haber’de polis adliye muhabiri olarak işe girdi. 2005’te ise Star TV’ye transfer oldu.

Nazlı Çelik Kaç Yaşında?

20 Eylül 1977 tarihinde dünyaya gelen sunucu, Başak burcu olup 2021 yılı itibariyle 44 yaşındadır.

Nazlı Çelik’in Sunduğu Programlar

Başarılı isim, ilk kez 1999’da Türkiye’nin ilk haber kanalı olan NTV’de işe başladı. Burada Erdoğan Aktaş ile birlikte seçim 1999 programını yaptı. Türkiye’de tüm seçimler 18 Nisan 1999 tarihinde yapıldığından, 1999 seçim süreci oldukça hareketli geçen bir dönemdi.

Ardından 1999 – 2005 arasında NTV Haber sunuculuğunda bulundu. Yine Erdoğan Aktaş ile o dönemlerde özdeşleşen Seçim 2002 ve Seçim 2004 programlarını sundu. 2004’te bu ikiliye Bahar Feyzan da dâhil oldu.

2005 yılında ise Nazlı Çelik’in Star TV kariyeri başladı. Usta sunucu, o günden beri bu kanalda görev yapıyor. Çelik, 2005 – 2006’da gece haberleri için izleyicinin karşısına geçti. 2006’da, özellikle 90’ların ses getiren yapımlarından olan Kırmızı Koltuk’u, NTV’deki ortağı Erdoğan Aktaş ile sundu.

2006-2008 arasında Star TV ana haber bültenini sunan Çelik, ardından koltuğu ünlü sunucu Uğur Dündar’a devretti. Çelik, bu dönemde hafta sonu haberleri için ekranlarda oldu. 2007 ve 2014 seçimleri için özel programlar yapan başarılı isim, 2017’den itibaren yeniden Star TV ana haber bültenini sunmaya başladı. Aynı zamanda Star Haber Genel Yayın Yönetmenliğini de sürdürüyor.

Nazlı Çelik Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Başarılı sunucunun başından iki evlilik geçti. İlk evliliğini Burak Öztarhan ile gerçekleşti. Çift, 1999 ile 2012 arasında tam 13 sene evli kaldı. Ancak 2012 senesinde yollarını ayırdılar. Hatta Nazlı Çelik, adının duyulmaya başlandığı 2000’li dönemlerde kamuoyu tarafından Nazlı Öztarhan adıyla tanınıyordu. Çiftin evliliklerinden Kayra Öztarhan adında bir kız çocukları bulunuyor.

Nazlı Çelik, ikinci evliliğini de Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün eski başkanlarından Serdar Bilgili ile yaptı. 2015 yılında evlenen ikili, yine aynı sene içinde boşandı. Çelik ve Bilgili, 6 ay evli kaldılar. 

Çelik, hem Instagram hem Twitter adresini aktif şekilde kullanıyor. @nazlicelik_ olan Instagram adresini 2021 yılı Mart ayı itibariyle 764 bin, nazlicelik_ olan Twitter hesabını ise 584 bin 600 hesap takip ediyor. 

You cannot copy content of this page